www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-04-16 Meca & Lbednar vs Cola & Bobek
Author Message
meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
  Posted: 2006-04-16, 01:30   2006-04-16 Meca & Lbednar vs Cola & Bobek

1. Cola & Bobek
2. Meca & Lbednar

Wide Konty, Tiny

Nie napiszę o tym co się stało, bo jeszcze klawiaturę łzami zaleję ;) Niech to zrobią za mnie koledzy. Ogólnie rzecz biorąc dał o sobie znac w moim przypadku brak doświadczenia i brak wiedzy na temat niektórch elementów gry.

Przyszedł czas na dłuższą przerwę w graniu...

Lbednar 

xfire: lbednar
Helped: 1
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-04-16, 02:00   

MECA taka gra a taki mizerny opis ;) a fee
To moze ja cos napisze
NAJLEPSZA MOJA GRA JAK DO TEJ PORY
Wide konty bez pryesmyku mapa tini
Od poczatku ja zostalem mianowany ministrem nauki i na mnie spoczywala odpowiedzialnosc za rozwoj intelektualny naszch poddanych :rotfl:
Ostry poczatek max na populacje , nasze Oracle i pare innych cudakow :D
skok do Muszkietow i tutaj mala wpadka bo olalem astro i wogole morze i rura do demokracji.
NASTALA doba Emancypacji :D a to sie kolegom nie spodobalo :zdziwko: wpadli z wizyta i zostali juz dokonca gry :rotfl:
Jako minister dostalem od Mecy zolta kartke za taki stosunek do morza ale wiedzialem co robie ;)
pozbawieni kozysci z portow zaczelismy lekko odstaac od przeciwnikow :/
ale mialem plan :hyhy:
Mimo usilnych starani nie pozostawali dlugo u nas Bobek z Cola ledwo wpadli juz uciekali ;) ale morze bylo ich :kwasny:
a ja dalej mialem plan :hyhy:
nadlecialy samoloty i staraly sie spustoszyc nasza kraine , bronilismy sie dzielnie i samoloty niezawiele zdzialaly , teraz przeciwnicy mieli morze i powietrze
a ja mialem plan :hyhy:
razem z Meca dalismy nacisk na jeden projekt aby byc pierwszymi i udalo sie :D
Nuki poszly w powietrze i... dopadly stolice Coli a nastepnie Bobka
Moja walnela w port i URAN :rotfl: :rotfl: :rotfl:
a Mecy w miasto Bobka - a nie URAN :przestraszony: nastapil kontr atak Bobka i pierwsza kopalnia uranu u nas poszla w zapomninie :niepewny:
nerw mi brakuje 2 tury do NUKE kase mam ale nie mam URANU ( obydwie kopalnie byly na mojej ziemi jeden uran dalem Mecy i nie minelo 10 TUR q... mac i nie moglem go odebrac meca dopiero co poslal wiec nie mial nic zaczete a nowa nuka 2250 a u nas 500
to trzeba poczekac :przestraszony: )
zanim sie doczekalismy az Meca pusci Nuke BUUUUUM
poszla duga kopalnia uranu ...
przegralismy o 1 TURE
ale gra SUPERR
NIEGDY powtarzam NIGDY TAK SIE DOBRYE NIE BAWILEM
Wygrana do oststniej tury byla raz nasza a raz ich
w Kasie bylem na koncu 2 !!!!!! Cola wie dlaczego :padam:
Dzieki za gre Jestem pewien ze nastepna tez bedze taka emocjonujaca :D
Meca nie pekaj do 11 razy sztuka ;) czyli nastepnym razem sa nasi :D

Sea-Angel 

xfire: seaangel
starszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-04-16, 10:54   

Jak jest z nuką? Zawsze zniszczy to w co trafi? Jak walnie w miasto to kosi wszystkie unity i wszystko obok? Budynki? Wszystkie? Połowe? Ile falloutów jest itd. bo jeszcze mi nikt nie przywalił, a nie chcę się dowiedzieć po fakcie. I jak myślicie - da się dożyć do SDI?

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2006-04-16, 11:10   

Z tego co wiem to nie można walnąć w miasto tylko w inne pola...
Jak trafi obok miasta to osłabia większosć jednostek w mieście, ale to i tak mało...

Sea-Angel 

Posted: 2006-04-16, 11:41   

Skoro mało, to czemu po 2 nukach gra się kończy często?

Lbednar 

kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-04-16, 11:42   

W miasto mozna walnac !!! :D
JAK KTOS JUZ KIEYS DOSZEDL DO NUKE TO NIE DOZYJESZ DO SDI
a jesli nawet to co to za zycie :rotfl: - same Follauty
Nie niszczy wszystkich jednostek ale ok 75 %- Bobek i Cola beda wiedziec lepiej :D
NISZCZY kopalnie uranu :przestraszony: co juz wiemy :D
nie niszczy innych kopalni :kwasny:
to tyle jezeli chodzi o te pytania :)

Lbednar 

Posted: 2006-04-16, 11:43   

Bo jak walniesz w Stolice tak wypasiona jak mial COLA to moze mu sie odechciec grac ;)

Sea-Angel 

Posted: 2006-04-16, 12:59   

Ech, a przed 1.61 miałem jeszcze nadzieję, że zagram kiedyś Jet'ami i zmechanizowaną... teraz to chyba jedynie jeśli uranu nie będzie.

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-04-16, 13:28   

może się odechcieć, ale na szczęście inne miasta ekonomicznie też nieźle stały i Coli to nie zniechęciło :)

a teraz coś o grze :)

pierwsza nasza gra na nowym patchu więc postanowilismy z Bobkiem że sprawdzimy jak się ma "stary" poczatek z "nowym" i Bobek najpierw Worker i scinanie "małomłotkowych" lasów, a ja miasto do 3, brozne i dopiro scinanie ludków na workera i seta i potem Matematyka i scinanie lasów. Powiem, że w zasadzie sie to wyrównuje :)
Od poczatku ja szybkie poterry, granary i scinanie ludków (stolica 3x tereny zlewowe :) ) i drugie miasto przy morzu z dostępem do rybek i krabów i tak samo scinanko.... w ten sposób miasta o populacji 3 miały wszystko co można było mieć o tej porze roku ;) ....a Meca z Lbednarem w populacje i stonhage i oracle.... my "tylko" piramidki.... odskoczyli nam punktowo, ale to wszystko było jeszcze kontrolowane.... :)

Potem moja stolica z 3 do 9 i wypas na max :) Max dochodów itd..... w końcu mieliśmy Liberalism i dzięki temu szybką astronomię i Fregatki z Grenadierami czekały, aż chłopaki zaatakują.... ale NIC - co do Nich niepodobne :)
No i w koncu odkryli karty - wybudowali Partenon, a jak wiadomo, że Partenon zrobiony to Chemii nie ma :) więc szybkie fregatki podpłynęły z nieśmiałym zwiadem grenadierów, ale Lbednar stary lis nie dał sobie zbytnio krzywdy zrobić :) .....

wiedziałem że idą w Demokracje, ale my się mieliśmy z zadowoleniem dobrze - niestety dalszy rozwój miast został przystopowany na jakiś czas.... poszlismy w "wielkie łódki" bo bałem się że z galei w porcie nie zrobią Fregat a od razu Ironclady i wysprzatają sobie wybrzeże..... no to szybkie przezbrojenie w Destroyery i znowu oddech :) (a że kasowo stałem całkiem nieźle to szybko to szło :) )

Pod względem nauki zagraliśmy perfekcyjnie w zaasadzie i mielismy zrobiony i "dół" drzewka techów i "góre" i mogliśmy bardzo elastycznie wybierać :) .....

...i tu następuje zwrot, bo ten nadmiar "bogactwa" wyborów nas zgubił :) :):):):) zacząłem wymyslać, a to samoloty (dobry wybór) a to artyleria (zły - choć Bobek mnie uczulał :) ) .....strasznie chciałem ich zmieść na lądzie - choć NUKI mogły latać naprawdę duzo wcześniej :)

wiedziliśmy dokładnie, że naszych Szanownych Adwersarzy :padam: jedynym wyjściem są NUKI, ale co tam.... musza je kupic by mieć szybko więc postanowiliśmy im samolotami pokiereszować TOWNY :) .....kasa spadła Im niemiłosiernie :) .....teraz już tylko szybki Komunizm i Kreml i dawaj NUKI kupować :) ....taki był PLAN - gorzej z realizacją, bo Manhatan stanał szybciutko i nie my go postawiliśmy :)
Zaczęlismy samolotami niszczyć kopalnie uranu - raz sie udawało a raz nie (damn good SAM :kwasny: ) .....w międzyczasie nieśmiałe, desperackie nasze ataki Piechotą Morską, Tankami i Artyleria, ale pasyfikowane bardzo szybko, bo się znowu uparłem żeby z lądu choć Bobek prosił by ryzykować z morza - nie posłuchałem :(

Stolice dostały po nuku i bylismy lekko wysprzątani. Jednak Kreml się zrobił i tu nastapił OSTATECZNY PRZEŁOM :) My nie wiedzieliśmy, że samoloty (których mogliśmy mieć full) w miastach przechwytują nuki (ponoć - tak Lbednar uważa :) ) ,a Meca nie wiedział, że bez ekologii nie da się odbudowywać kopaln na terenach skażonych :) ...i zamista posłać nam nuki w uran to po miastach walił :) .....koniec konców - przewrotnie napiszę - dla naszego dobra odciął od Uranu tylko mnie* :) :):):):) a Bobek dostał wsparcie finansowe ode mnie i na szybko (+KREML) kupił 2 :) ...czyli dokładnie tyle ile złóż URANU mieli wrogowie..... i uderzył centralnie w te złoża :) .....od tej pory duet Meca-Lbednar zostali odcięci od "złota ery nowoczesnej" :) a my mogliśmy kupić sobie znowu i spełniac przepowiednie plemion o apokalipsie ;)

w tym momencie Meca zrozumiał swój błąd i poddali grę by tylu ludzi nie skazywać na choroby popromienne :)

gra była świetna - jak zwykle z tymi PANAMI! DZIĘKUJĘ!

PS. teraz wyzywamy oficjalnie chetnych do 4 vs 4 i mamy nadzieję że przeciwko nam staną wszyscy z przedrostkiem SIR :D
PS2 o nauce i kasie wiemy naprawde juz duzo (ja z Bobkiem) wiemy tez sporo o technologiach, ale jak je wykorzystać w wojnie/walce wiemy mniej niż Lbednar o robieniu nauki ;) Walczylismy jak BABY (bez urazy Drogie Panie ;) )

* - normalnie jakbym miał złoże uranu to obaj zmienilibyśmy na Uniwersal żeby kupowac nuki - przez to kasa by nam obu spadła, bo niezadowolenie by się wdarło i ani ja ani Bobek tak szybko byśmy nuków nie kupili, a tak to zmienił tylko Bobek, a ja nadal kasiore trzepałem i przekazywałem na "badania" Bobkowi..... powiedzmy że jak dobry wujek przekazywałem na sponsoring swego przetrwania ;) i wten sposó - zupełnie przypadkowo już wiemy jak sie zachować w podobnej sytuacji na przyszłośc :)

Sea-Angel 

Posted: 2006-04-16, 14:17   

Lbednar - prawda to z tymi samolotami?

Lbednar 

Posted: 2006-04-16, 14:31   

COLA nie zdradzaj wszystkich NASZYCH sekretow ;)
Z samolotami prawda :D przynajmniej tak bylo na starym pahthu :)
Gralem raz i samoloty stracacy 1/4 moich nukow :przestraszony:
a po postawieniu SDI wogule zadna nie dosiegla celu :przestraszony:
wiec potwierdzam SAMOLOTY SA OK :rotfl:

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2006-04-16, 19:44   

Dobrze to chlopcy opisali;-)
Postaw piwo autorowi tego posta

Lbednar 

Posted: 2006-04-16, 21:38   

Ales ty oszczedny w słowach Bobek :D
Napisz cos ;)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2006-04-17, 11:36   

Ale co się będę powtarzał:-) Wszytsko tak obrazowo opisaliscie że sam się dziwiłem że tak można. Dla mnie najważniejsze było to, że gra była wciągająca, miała w sobie coś co powodowało, że przez 3 kolejne dni chyba wszyscy czekalismy kiedy pojawi się czwarty z nas i bedziemy mogli kontynuować gre:-).... może rzeczywiscie nie było to mistrzostwo strategii, widać było brak wyrachowania, pełno błędów, które potem staralismy się naprawiać, czy zdążymy, czy jeszcze jest szansa??? zwłaszcza w momencie kiedy zobaczyłem pierwszego grzybka...o ja pier..le zajęknąłem....brakowało nam w tym czasie chyba 6 tur do roketry...bo wybieralismy nie to co moglo nam jedynie zagrozic:-)
Powiem szczerze ze tej epoki nowoczesnej dopiero sie uczę bo rzadko do niej sie dochodzi.

Od poczatku punktowo prowadziliscie...w pewnym momencie zdecydowanie. My mielsimy po 3 miasta i jak odkrylismy ze nie ma przesmyku raczej inwestowalismy w miasta, w rozwoj ekonomiczno-naukowy żeby w odpowiednim momencie byc przygotowanym na nadejscie....:-) Praktycznie do samego konca..punktami bylismy remisowo. Reszta jest bardzo dokladnie opisana.
Jedna z najlepszych gier, emocjonujaca, trzymajaca w napieciu, niesamowity obrot sprawy...ale ostatecznie uchronilismy się przed pierwsza porazką zLbednarem i Mecą. Przesympatycznymi kolegami, których, aż żal lać:-)

Co do propozycji któregos z panow powyzej....4 na 4....Cola, Meca, Lbednar i ja przeciwko czwórce smialków. Może jest ktoś chętny???
Postaw piwo autorowi tego posta

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-04-17, 12:32   

Pewnie i paru jest, ale zebranie 8 osob na dluga gre jest logistycznym koszmarem.
Jeszcze wystartowac to sie jakos da, ale kontynuacja po sejwie to wrecz nierealne...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum