www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2008-03-13 pawelt - Rudi2
Author Message
Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 183/68
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2008-03-13, 02:06   2008-03-13 pawelt - Rudi2

1. pawelt
2. Rudi2

No i odegrał się na mnie. Paweł rosjanin a ja babilończyk. Coś nie bardzo mi wychodzi przygotowanie się do ataku. Poczatek całkiem nieźle mi poszedł ale ogłupiłem gdy wchodziłem na jego teren. Ot pokojowa ze mnie natura wyłazi. Może byłoby inaczej gdybym nie nadział się swoimi pełnymi galerami na stado jego tiremek. Kliknąłem na ciemne pole a po chwili seria krwistych napisów - twoja galera została pokonana przez tiremkę, jeszcze przed małą chwilą byłem panem mórz a pochwili słoniowe wojsko gryzły rekiny. Ech szkoda bo mogłem choć wysadzić je wcześniej na górce a tak dużo pracy poszło na zatracenie. Gratki Paweł za tą zaporę morską.
Postaw piwo autorowi tego posta

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-03-13, 10:42   

Ld 3a duel

Gra bardzo ciekawa. Dużo się działo.
Jak zobaczyłem, że rudi wziął babilończyka, to już wiedziałem, że będzie gorący początek. Choć miedź była w granicach stolicy to szybko wyciąłem z lasów 2 łuczników. Miedzi nie zdążył bym podpiąć, tak jak ostatnio koników.
Rudi poszedł w łuczników konnych, ale nie wiem czemu przyszedł kilkoma i tylko z obstawą jednego spera (zamiast łuczników). Koniecznie chciał mi koniki odciąć, a ja i tak nic z nimi nie robiłem, a rudi przez to stracił wszystkie jednostki, choć jeden łucznik konny obronił się przed 2 sperami (oba ok 85%). Ale miałem już tyle woja, że takie straty były do przyjęcia.

Cuda jak zawsze: WM, piramidy, WB, ogrody itd :) , ale oracle rudi mi zabrał o 2 tury! Wziął z niej odlewnictwo. Zaczął robić flotę, a ja szedłem po biurko. Przypłynął flotą i tu zaczęły się niezłe nerwy z mojej strony. Musiałem bronić wszystkie miasta. Najmniejszy bład i rudi spali mi stolicę, albo miasto produkcyjne (jedyny port). Na szczęście miałem dużą produkcję (sper wychodził co turę) i jak rudi sobie pływał i szukał okazji do spalenia, dorobiłem tyle woja, że mogłem obstawiać już kilka miejsc. Mimo to wystawił ekipę, dostał katapką i się schował znowu :) . Szybko zrobiłem 4 triremki i chciałem mu zniszczyć armadę. Rudi zrobił ten błąd, ale wg mnie wyszło dla niego lepiej. I tak by stracił statki, a jakby armię wysadził, to tylko bym sobie kolejnego generała zrobił :) .
Przez tą armadę to w ogóle zapomniałem o biurku.
Tak jak w poprzedniej grze nigdy nie doceniałem łuczników konnych, tak samo teraz przekonałem się jak na LD jeziorko flota może nieźle namieszać. Mało brakowało, a bym wtopił przez to. A najgorsze jest to, że nie widać jaka armia tam siedzi i czy w ogóle siedzi, czy czasem nie została na lądzie i czatuje na puste miasta na granicy, gdy moja armia gania za galerkami.

Spaliliśmy też sobie nie raz jedyneczki.
Pod koniec udało mi się wypracować dość dużą przewagę w PNB i jedzonku. Była już 2 w nocy, to rudi poddał.
A muszę przyznać, że cwany jest :] Wywabił z miasta mojego spera, po czym zrobił desancik słonikami i sper nie zdążył wrócić i miasto padło.

Rudi, czemu postawiłeś miasto koło koników, bez jedzonka? Przecież i tak po 2 skoku kultury w stolicy koniki by zostały objęte?

Dzięki rudi za grę.
Ktoś cię troszkę podszkoli i będziesz wymiatał! Choć w sumie już jest nieźle :) I bez skrupułów trza palić, mordować, gwałcić :] , to tylko gra, choć późńiej sny strasznie realne :zdziwko:

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 183/68
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2008-03-13, 12:06   

Nie było tak źle z tym drugim miastem obok koników. Bardzo blisko stolicy, więc małe koszty (-2zł) ustawiłem pracę na koniach, 2 kopalniach i owieczkach więc dawało co kilka turek słonika i dobre było do ścinki. Flota miała już zawracać wysadzić wojsko w odbudowanym mieście na odbiciu i czekać na nowe galery. Nie pomyślałem jednak o tym że drugi raz już przygotujesz trimery. Pytałeś w trakcie czemu poszedłem w kuszników ano bo twoi włócznicy byli zbyt liczni dla moich słoników. Nie zamierzałem jeszcze atakować miast lecz pojechac po usprawnieniach. Sam dostawiam już dwa inne miasta więc w dość krótkim czasie przewaga mogła pójść w moją stronę. Głupiutko zawróciłem jednak galerami z jedną tylko trimerą i wpadłem na twoje trimery. Normalnie to moja trimera wpierw płynęła i badała okolicę. Przyznasz że taki rajd łódkami podnosi adrenalinę u przeciwnika :) Jedno miasto udało mi się wymanewrować i spalić. Ciekawy myk ale niedopracowany do końca. :kwasny:

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-03-13, 12:35   

No rajd łódkami to super sprawa, ale ma minusy.
Po pierwsze ja wiedziałem, że robisz łódki (wielki szpieg), ile ich robisz, i mniej więcej co na nich masz (głównie słonie). Dlatego się już powoli przygotowywałem. Robiłem drogi, spery, słonie, katapki. Mogłem iśc od razu po triremki i zanim byś przypłynął to mógłbym się już bronić na morzu, ale biurko mnie skusiło :) (ale jak pisałem zapomniałem w końcu o nim i wprowadziłem dopiero pod koneic gry :wstyd:
Po drugie trochę młotków musi iśc na wybudowanie floty, a u mnie poszło na wojo.
Ale efekt i trak był mocny. Musiałem mieć co najmniej 2x więcej woja, żeby obstawiać moje 2 główne miasta.
A miasto frontowe mi spaliłeś, bo połasiłem się na łucznika konnego :P . Normalnie miałbyś duży problem tymi słoniami je zdobyć. Posiłki już szły a ten sper miał siłę 1, siłe 2 i promo do konnicy. Tak więc w mieście z murami i fortyfikacją miałby +220% przeciw słonikowi. To daje 12.8 na 8.8. Tylko nie wiem czy twój słonik nie miał czasem promocji jeszcze jakiejś.
A szkoda mi było tego miasta. Powycinałem lasy na mury, granary, baraki i późńiej jak postawiłem drugi raz to już nie miałem lasów :( .

Ale muszę przyznać, że na początku rozwijałeś się troszkę szybciej - szybciej 2 miasto, trochę większe PNB i produkcja. Pewnie dlatego, że ja poszedłem w roboli i wycinanie lasów i łebków (musiałem trochę stolicę powycinać, jak przyszedłeś łucznikami konnymi - po grze z damianem mam stracha przed tą jednostką i trochę za dużo naścinałem :] )

Jak coś możemy zawsze grać dalej :) )
Last edited by pawelt on 2008-03-13, 12:36; edited 1 time in total  

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2008-03-13, 12:43   

Flota jest super uwielbiam walkę na wodzie i szybkie desanty .
A w bts nie widać co jest w łódkach i to dodaje jeszcze adenalinki
Może ktoś zechce na archipelagach pograć?

random Random RANDOM :samobojca:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-03-13, 13:09   

Ja grałem na archipelagach - trochę nudnawo bo produkcja znikoma a trzeba oprócz normalnych rzeczy (miasta, robole, budynki i wojsko) jeszcze te stateczki strugać...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum