www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-24, 12:53
FFA Project: Zmagania tytanow
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 55/3
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-03-20, 16:19   FFA Project: Zmagania tytanow

witam Panowie i zapraszam do nowego projektu FFA.

Do tej pory FFA cieszyly sie duza popularnoscia i chyba na stale zawitaly do naszego KACowego kanonu. Zaczynalismy od ancienta poprzez medieval a skonczylo sie na kilku grach w renesansie.Niby wszystko fajnie, ale zauwazylem ze w obecnej formule FFA zaczyna powoli sie rozmywac; niektore gry koncza sie z powodu poznej pory, reszta jest dogrywana na chybcika ("wciskac enter!!!"). Moj pomysl jest nastepujacy:

1. FFA w doborowym gronie (ok 6 osob), ktore znajda czas i mozliwosci techniczne przez kilka najblizszych piatkow, tak aby rozpoczac gre od samego poczatku i dograc ja do konca (bez limitu tur).
2. Gralibysmy pewnie kolo 3-4 piatkowych wieczorow, powiedzmy od 21.00 do 1.00 (czas do ustalenia). Na pierwszy ogien ida osoby o sprawdzonej reputacji i stabilnych mozliwosciach czasowych (weryfikacji powyzszych kryteriow dokonuje Bombel).
3. Proponuje ustawienia dla 6 graczy. Mapa pangea standard, TT slow albo medium, speed normal, nacje nonfin (gra nie bedzie anonimowa, bo to przy zapisywaniu jest fikcja).
4. Proponowany start 28 marca (tak zeby skonczyc przed majowka)

Wg mnie taka gra (mini dyplo) moglaby byc na prawde swietna zabawa, ale trzeba do tego bardzo dobrej organizacji i sprawdzonych ludzi.

Czekam na odzew!

Damroka 

Helped: 6 times
major  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-03-20, 16:32   

Bardzo ciekawy pomys, chocia moliwe e si nie zaapi do tego towarzystwa. :)
Wydaje mi si, e jednak lepiej by byo rozegra przynajmniej pierwsz parti anonimowo. Ta pierwsza partia ustawiaby gr, czyli ewentualne sojusze lub wojny w zalenoci od sytuacji na mapie, a nie wzajemnych sympatii lub innych wzgldw nie zwizanych z dan gr.

bombel79 

genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-03-20, 16:36   

ok, damroka, kupuje to :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-03-20, 16:40   

Ja bym si bardzo chtnie zapisa, ale chyba nie speniam warunku 'stabilnych moliwoci czasowych' :( Niby gram ale w kadej chwili mog zosta wywoany ;)

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasugi - nadworny grafik  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2008-03-20, 17:03   

Ja wrciem wanie z wakacji,
do dyplo to nie mam prawie po co wraca, bo mi Peter zrujnowa imperium,
to bym si chcia na FFA zaapa.
Ale ten brak anonimowoci, to mnie chyba z marszu ustawia na ostatnim miejscu.
Postaw piwo autorowi tego posta

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 42/12
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-03-20, 17:38   

Moim zdaniem mozna to powiekszyc nawet do 8 osob :) i wprowadzic mozliwosc zastepst :)
Jesli zbierze sie o ustalonej porze np. 6 czy 7 z 8 to robia lapanke na xfire kogos na zastepstwo i jazda :)
Z tymi nacjami nonfin to moze by dac juz spokoj i niech kazdy sam sobie wybierze jaka chce?

Jesli bedzie mozliwosc zastepstw to wchodze w to, moze nawet porobia sie male zespoly :) czyli zrobi sie kaczka krzyzowka z GwD, Dyplo i FFA :)

PS
Swego czasu mialem tez taki pomysl, tylko zeby grac na duzych i predefiniowanych mapach, oczywiscie z braku czasu nigdy takiej mapy nie zrobilem....

PS 2
A moze od razu podzielic sie na 6 czy 8 zespolow (po ilus tam graczy) i jak z danego zespolu o wyznaczonej godzinie nikogo nie bedzie to za ofiary globalizacji gra AI :)
Jak by bylo duze zainteresowanie to rownoczesnie moze byc toczone wiecej niz jedna rozgrywka :)
I juz widze ta nakretke do robienia tabelek i staystyk zespolowych :)
Last edited by Peter on 2008-03-20, 17:48; edited 2 times in total  

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/16
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2008-03-20, 18:10   

bombel79 wrote:
bez limitu tur

pamitam, e graem 4 FFA. W adnym nie udao si dotrwa to koca (zazwyczaj 100 tury). A Ty chcesz bez limitu? :D

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2008-03-20, 18:35   

Mi si pomys Peter nie podoba, eby zastpowa graczy...

Lepiej 6 bez limitu turek i ni 8 z loterii :rotfl:

Rzecz jasna pisz si Bombelku :D

bombel79 

Posted: 2008-03-20, 19:20   

pierwsze przemyslenia:

1. wole zeby nas bylo 6 (zauwazcie ze mapa standrad jest stosunkowo duza jak na 6 osob), ale za to sprawdzonych i majacych dobre lacze. Jak pierwsze gry wypala to bedziemy poszerzac grono
2. fajnie grac z anonimem, tylko ze wtedy nacje musza byc losowe, bo nie moga sie powtarzac... sam nie wiem czy lepiej anonim i random czy tez nacje predefinowane
3. bez limitu bo z zalozenia ma to byc gra na kilka wieczorow. Zastepstwa proponuje uznac za dopuszczalne, ale raczej jako wyjatek a nie regule.
4. Dobrze by bylo zeby kazda gre koncyc w 1 miesiac. Czyli kwietniowe KaTZ (Kacowe Tytanow Zmagania) konczyly sie do konca miesiaca... jakos tak mi pasuje :)
Prosze o komentarze...

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 42/12
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-03-20, 19:29   

borys wrote:
Mi si pomys Peter nie podoba, eby zastpowa graczy...

To policz sobie student jakie jest prawdopodobienstwo ze przez 4 kolejne piatkowe wieczory 6 graczy bedzie moglo grac od 20.00 do 1.00.
Bez zastepst ten pomysl nie ma szans na realizacje.
Wystarczy popatrzec ile czasu ciagna sie gry zespolowe 2 vs 2 kiedy mozna grac codziennie w dowolnych godzinach... i to tylko 4 osoby a co dopiero 6... zwlaszcza ze czesc pewnie ma rodziny, urlopy, inne obowiazki i nieprzewidziane wypadki...
Kto moze zagwarantowac ze 4 kolejne piatki bedzie od 20 mogl grac na 100% i na pewno nic mu nie wyskoczy nieprzewidzianego w tym czasie?

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2008-03-20, 21:56   

No pomysl spoko szkoda ze wciaz mam cos do kitu z laczem mnie to zawsze dziwilo ze tak szybko gracie zawansowany start od sredniowiecza itp no ale wams sie to sprawdzalo a dla mnie to nawet sie nie mona przyzywczaic do danej gry stworzy historii itp mam zajawk na klimatyczne gry i chtnie tez takie zagram jakby sie zebray z 4 osoby pewnie bym dal rade sie laczy spokojnie bo tak graem wczeniej.Wiec jak s chetni do rpgowania i odgrywania to ja sie pisze centurion pewnie tez bo najbardziej lubi takie gry vortavor mam nadzieje sie tez da namwi z nim mi sie wietnie grao i trzyma klimat super.RPG rzadzi :P jak ktos mnie ladnie podejcie klimatycznie w grze to nawet sobie jednostki skasuje itp :) .Tak to jest jak sie za duo w ultim grao.

random Random RANDOM :samobojca:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-03-21, 10:06   

Co do mnie to sam widziae wczoraj Bombel jak to wyglda - minimum jedna przerwa 15 minutowa w tym czasie musi by, wic niestety nie dam rady jeszcze przez kilka tygodni. Potem moe mi si uda wkrci do zmaga tytanw :oczami:
Ja uwaam e lepiej 6 osb ni 8 - problem z zebraniem ludzi.
Co do zastpstw - nie widz rozwizania. Bez zastpstw to nie wypali, z AI albo zastpstwem nie bdzie tego elementu odpowiedzialnoci za wasn nacj.
Co do limitu - mona sprbowa ale jestem sceptyczny czy uda si ca gr rozegra... sprbujcie raz moe i zobaczymy.

bombel79 

Posted: 2008-03-21, 10:16   

1. hm, do tego projektu beda brani ludzie sprawdzeni, wiec jak ktos sie zglosi to rozumiem ze nieobecnosc w piatkowy wieczor bedzie nieobecnoscia usprawiedliwiono z waznych przyczyn i niemozliwa do przewidzenia. Wtedy taki delikwent (odpowiednio wczesnie) wybiera osobe (rowniez sprawdzona) ktora bedzie ciagnela gre przez ten wieczor abo docelowo.
2. limit turek jest potrzebny w FFA, bo trzeba gre skonczyc w 1 seansie. Gdy z gory zakladamy ze bedziemy to ciagnac przez kilka wieczorow limit tur traci na znaczeniu.
3. Do rozstrzygniecia zostaje anonim vs liderzy wskazani przez graczy. Za anonimem przemawia obiektywizm sojuszy w na samym poczatku gry (pewnym minusem jest random nacji, ktory nie wszystkim sie podoba). Wskazywani liderzy sa o tyle fajni ze kazdy gra tym kim chce. Minus tego jest taki ze od poczatku wiadomo kto kim gra (nie da sie zrobic anonima i nacji wybieranych przez graczy).

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pukownik  Srebrny order za specjalne zasugi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-03-21, 11:05   

bombel79 wrote:
(nie da sie zrobic anonima i nacji wybieranych przez graczy).

Na pewno sie nie da?

www.civilizowani.pl

bombel79 

Posted: 2008-03-21, 11:44   

no bo nie uruchomoisz gry gdy nacje beda sie powtarzaly... a pewnie by sie powtarzaly

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: