www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Regulamin Dyplo4
Author Message
domel xfire: domel11
Helped: 8 times
Age: 37
Joined: 26 Mar 2006
Posts: 4595
Otrzymał 8 piw(a)
Location: Warszawa/Świecie
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
  Posted: 2008-04-09, 20:32   Regulamin Dyplo4

1. Organizatorem gry jest Domel, ma on decydujące zdanie co do zasad na jakich Dyplo4 wystartuje. Wszelkie sugestie należy umieszczać w wątku "Dyplo4 – dyskusja ogólna" lub w wątkach dotyczących odpowiedniego zagadnienia.

2. Liczba graczy jest uzależniona od ilości chętnych. W razie konieczności gra wystartuje na modzie Aniona 40civs.

3. Zapisy do gry trwają aż do rozpoczęcia gry lub też do czasu rozpoczęcia prac nad mapą. Aby zgłosić swój udział należy zapisać się w wątku "Dyplo4 - zapisy". Grać może każdy gracz - forumowicz.

4. Zabronione jest:

a) porzucanie nacji

b) przekazywanie za darmo miast celem zakończenia gry

c) przekazanie miasta innemu graczu w celu wyrzucenie poza granice jednostek agresora zmierzających na to miasto

d) przekazywanie między graczami miasta w którym wybudowany jest cud (np. Piramidy) na krótki okres w celu czerpania korzyści jakie ten cud daje przez stroną pożyczającą

e) przekazywanie miast między graczami w celu budowy budynków do których ich przywódcy mają bonus produkcyjny

f) wszelkie działanie polegające na sztucznej ingerencji w mechanikę gry celem którego będzie pominięcie normalnego trybu osiągnięcia danego efektu (np. wywołanie „sztucznej wojny” między graczami w celu przesunięcia stolicy w bardziej optymalne miejsce zamiast budowy pałacu).

g) zerwanie umowy „Open Borders” z graczem którego wojska są na naszym terytorium co automatycznie spowoduje wyrzucenie ich poza granice państwa.
Wyjątkiem od tego ppkt. jest sytuacja w której udokumentowana jest niespełniona prośba o wycofanie wojska w Kronice Dyplo. Różnica między prośbą a zamknięciem granic nie może być większa niż 2 tury. W sytuacji gdy jednostki niechcianego sąsiada zostały zauważone dopiero w głębi naszego terytorium (czyli powyżej 2 tur które były by konieczne na wycofanie) konieczne jest wskazanie najkrótszej drogi na opuszczenie granic.

Sankcjami za złamanie powyższych ppkt. może być odebranie nacji, zakaz gry w 3 kolejne dyplo lub dożywotnia dyskwalifikacja. Decyzję o tym czy nastąpiło naruszenie regulaminu i jaki rodzaj sankcji zostanie nałożony podejmie organizator Dyplo4 na podstawie zapisów gry.

5. Ustawienia gry takie jak: rodzaj mapy, sposób startu, wybór nacji, prędkość gry, itp., zostaną wybrane w drodze głosowania za pomocą ankiet.

6. Ankiety dot. ustawień gry będą zakładane TYLKO przez organizatora po wcześniejszym przedyskutowaniu z uczestnikami jakie opcje powinny się w nich znaleźć. Wynik ankiety jest wiążący jeśli weźmie w niej udział co najmniej 51% uczestników. W przypadku remisu głos decydujący ma organizator. Czas przeznaczony na ankietę nie będzie krótszy niż 1 tydzień, wyjątkiem od tej reguły może być szybsze jej rozstrzygnięcie lub termin rozpoczęcia dyplo4.

7. Zastępstwa przez innych graczy Dyplo4 są dozwolone.

8. W Dyplo4 obowiązuje zakaz wykonywania podwójnego ruszania się jednostkami na turę przed wypowiedzeniem wojny oraz podczas wojny. Wszelkie ruchy na końcu tury i początku nowej w trakcie pokoju nie są traktowane jako podwójny ruch.

1) Podwójny ruch („francuz”) – działanie jednego gracz, polegające na wykonaniu ruchu jednostkami pod koniec tury i na początku nowej (w celu nie dania szansy na zareagowanie przez drugiego gracza) którego na celu : jest zdobycie/spalenie miasta, zniszczenie jednostek wroga, zajęcie dogodnej pozycji obronnej (las, wzgórze), zabranie robotników, dorzucenie jednostek do obleganego miasta, i inne.

2) „Zasada kolejności” - w momencie wybuchu konfliktu pomiędzy dwoma jak i więcej graczami, gracze wykonują swoje ruch przemiennie a ich kolejność wyznacza kolejność wejścia do dyplo w turze poprzedzającej turę wybuchł konfliktu. Dla gracza który dołączył do konfliktu w późniejszym etapie wojny turą wyznaczającą jego kolejność wykonywania ruchów jest tura poprzedzająca turę w której przyłączył się do konfliktu.

3) Gracze zaangażowani w konflikt starają się określić między sobą (można umieścić taką informacje w wątku dotyczącym wojny) kiedy mogą wykonywać swoje tury. Jest to ważne szczególnie w konfliktach wieloosobowych gdzie trzeba skoordynować wejścia do dyplo kilku graczy. Przydały by się gesty koleżeńskie tj. wysłania sms, pm lub emal w celu przypomnienia o niewykonanym ruchu.

4) Aby uniknąć sytuacji że ktoś nie wykonał swojej tury przez co blokuje innej osobie wykonanie swojej, czas tury dyplo który wynosi 22h (jest to czas który widać w dyplo a nie czas rzeczywisty) został podzielony na pół i tyczą się niego następujące zasady:

a) Przez pierwsze 11h tury zabronione jest łamanie zasady kolejności (patrz pkt 2), każde wejście i wykonanie ruchu będzie traktowane jako podwójny ruch;

b) Po upływie 11h przestaje obowiązywać „zasada kolejności” jak i zakaz podwójnego ruchu (ale tylko w tej turze);

c) „Czas zniesienia” – jest to czasz na przełomie upłynięcia pierwszych 11h i rozpoczęcia drugich 11h tury.

d) Zabronione jest przebywanie w dyplo graczy zaangażowanych w konflikt którzy oczekują na swój ruch w „czasie zniesienia”

e) Każdy z graczy który oczekuje na swój ruch podczas „czasu zniesienia” musi mieć włączone xfire i w przypadku oczekiwania większej liczby osób zaangażowanych w konflikt o kolejności ich wejścia do dyplo decyduje „zasada kolejności”. W tym wypadku czas wykonania ruchu przez gracza nie może być dłuższy niż 15min.

5) Wyjątek do „zasady kolejności” – w przypadku wykonania podwójnego ruchu po „czasie zniesienia” zmienienia się kolejność wykonywania ruchów przez graczy na następne tury. A mianowicie mamy 3 sytuacje:

a) Jeden z graczy opuścił turę – zostaje zachowana kolejność wykonywania ruchów z tury przed opuszczeniem gracza tury (np. 1t: A-B; 2t: B; 3t: A-B);

b) Wobec gracza został zastosowany podwójny ruch po „czasie zniesienia” – kolejność wykonywania ruchów zmienia się zgodnie z kolejnością wejścia do dyplo w turze w której podwójny ruch został wykonany (np. 1t: A-B; 2t: B-A; 3t: B-A);

c) nie było podwójnego ruchu ale jeden z graczy który wykonuje ruch jako drugi nie wykonał tury - kolejność wykonywania ruchów zmienia się odwrotnie do kolejności z przed opuszczenia tury (np. 1t: A-B; 2t: A; 3t: B-A);

Trzecia tura podana w przykładach narzuca kolejność wykonywania ruchów na kolejne tury toczonej wojny.

6) W przypadku wykrycia podwójnego ruchu w pierwszych 11h trwania tury osoba która to zauważyła zobowiązana jest zgłosić to za pomocą pm moderatorowi działu dyplo.

7) W przypadku podwójnego ruchu wykonanego z premedytacją karą będzie odebranie nacji. Jeśli podwójny ruch zostanie wykonany nieumyślnie i nie wyrządzi żadnych szkód gracz który się tego dopuścił zostanie upomniany. 3 upomnienia wiążą się z odebraniem nacji.

9. Czas na wykonanie tury to 24 godziny czasu rzeczywistego.

10. Każdy gracz ma tylko jedno (1) wejście na turę podczas którego konieczne jest wykonanie swoich ruchów oraz kliknięcie na zakończenie tury.

11. Gra wystartuje z przynajmniej dwudniowym uprzedzeniem.

12. Gracz wypowiadający wojnę musi od razu po jej wypowiedzeniu poinformować o tym fakcie gracza który jest celem ataku za pomocą pm, email, xfire, itp.

13. Wszelkie nieprawidłowości, naruszenie Regulaminu i inne podejrzane zachowania wykryte przez uczestników dyplo w pierwszej kolejności muszą być zgłoszone do moderatora działu czyli Domela, za pomocą prywatnej wiadomości. Moderator po zapoznaniu się z istota problemu oraz sprawdzając zapisy wyda opinię osobą zainteresowanym. Tylko Moderator ma prawo opisywać daną sprawę na Forum ogólnym a każde niezastosowanie się do tego zapisu będzie karane ostrzeżeniem.

14. Jak to w życiu bywa Regulamin może ulec zmianie.
Last edited by domel on 2008-11-04, 11:33; edited 10 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
domel xfire: domel11
Helped: 8 times
Age: 37
Joined: 26 Mar 2006
Posts: 4595
Otrzymał 8 piw(a)
Location: Warszawa/Świecie
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2009-03-09, 22:51   

Zostaje dodany nowy pkt w ust 4 o treści

„Zabronione jest:

h) przekazywanie miast między graczami w celu kradzieży technologii”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Announcement: Regulamin
Wolfenlane I Turniej w Civ VI 16 2018-11-25, 19:11
Wolfenlane
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: Regulamin
LDeska I Turniej Civ5 0 2010-10-07, 16:06
LDeska
No new posts Announcement: Regulamin
Maiar PBEM "Lakes" 0 2011-08-06, 09:22
Maiar
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: REGULAMIN
Richards LIGA CIVILIZATION V 0 2011-04-19, 20:31
Richards
No new posts Announcement: Regulamin
Richards III Sezon - Civ4 1 2008-08-07, 11:49
Richards

Czas generowania strony : 0.29 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group