www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

LCD vs Plazma
Author Message
maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-04-23, 09:48   LCD vs Plazma

he he mam kolejny problem :P , napalilem sie z tata na nowy TV w tej chwili jest stary ale jary 22", najpierw w planach miał byc 32" do 2k jakiś LCD, potem znalazlem Plazme Samsunga za 2400zł 42", kolejne 2 są w cenie 2700 i te mają kontrast 15000:1 a tamten 10000:1. Interesują mnie opinie na temat nisko budżetowych TV max do tyc 2700 ;) .

Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-04-23, 10:55   

Ja kupiłem LCD za 300zł - bardzo fajny, nawet panoramiczny. A że ma tylko 7 cali - no co, nie można mieć wszystkiego :P

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-04-23, 10:57   

No i teraz czuje się źle z moim 2,5 calowym w telefonie :zalamany:

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/21
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-04-23, 18:51   

nie wiem maxi co to za telewizory i do czego . Jezeli masz tylko analogowke to ci pewnie wystarcza ale jezeli bedziesz odbierałcyfrówke i to jeszcze full hd to te telewizory to sa parchy. Ja kupiłem Bravie 40" KDL 40T3500 Full hd i obraz jest super ale na cyfrwe i hd , na analogach jest tak sobie. Lepszy obraz na analogach jest na zwyklych telewizorach kineskopowych niz na LCD. ALe na cyfrówce to miodzi. Ale za tak itelewizor to w listopadzie dałem 6 tys

maxibaca 

kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-04-23, 18:53   

na telewizorze bedzie cyfra albo N, ale z tego co wiem nie ma roznicy miedzy hd a full hd chyba ze masz cos wiekszego od 60" albo ogladasz z 1m :P

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/21
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-04-23, 18:55   

mysle ze sie mylisz . ale jak uwazasz

maxibaca 

Posted: 2008-04-23, 19:13   

możliwe bo od dwóch dni wiem jak plazma działa :P , ale z tego co się dowiedziałem to przymałych telewizorach i jak się ogląda TV z więcej niż 2m to praktycznie nie widać różnicy, a na dodatek z tego co czytałem to w Polsce sygnały hd są nadawane tylko w 720p czyli HD ready. A ten twój soniacz to LCD czy Plazma??

=DarDar= 

xfire: =DarDar=
chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2008-04-23, 19:20   

ja oglądam na LCD 32 cale -anologowo polsat i jest spoko, hd tylko w sklepie sobie moge pooglądać bo 1- nie mam tunerka hd, a 2-brak programów nadawanych w hd poza nielicznymi wyjątkami, ale kompa mozna podłączyc i w civkę grac ;)

no i gdzieś mi się kiedyś o uszy obiło że plazma ma krótszą zywotność niż LCD
i jeszcze jedno jak LCD czy Plazme chcesz kupić to polecam wzmacniacz i osobne głośniki dokupić, a w tv przed zakupem zwróć uwagę na rozdzielczość

maxibaca 

Posted: 2008-04-23, 19:25   

starszy ma kino to nie będzie problemu nom Plazma ma 2 razy krótszą ale to i tak 60000 h to spoko starczy :rotfl: :D

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-04-23, 19:26   

maxibaca wrote:
a na dodatek z tego co czytałem to w Polsce sygnały hd są nadawane tylko w 720p czyli HD ready

Dobrze czytałeś, z tym że HD ready nie oznacza wcale 720p. HD ready oznacza, że dane urządzenie spełnia standardy HD i można do niego podłączyć sygnał standardowym kablem HDMI, po którym może iśc także Full HD.

EDIT

Ta... 60000h a po 10000 nie będzie sie już dało tego oglądać :)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-04-24, 10:01   

Z całym szacunkiem dla całego środowiska KAC, ale myślę, że jeśli chce się z głową kupić nowy telewizor, to informacji powinno się szukać przede wszystkim na forach i portalach wyspecjalizowanych w tego typu sprawach :)

A już tym bardziej, jeśli ma się wiedzę i poglądy na poziomie
maxibaca wrote:
z tego co wiem nie ma roznicy miedzy hd a full hd chyba ze masz cos wiekszego od 60" albo ogladasz z 1m
Last edited by meca on 2008-04-24, 10:02; edited 1 time in total  

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-04-24, 12:51   

a teraz Was zaskoczę :)

ostatnio kupowałem sobie TV i stałem przed podobnym dylematem, a że uwielbiam się z danego tematu doktoryzować to wiem juz sporo w tej materii

najpierw trzeba sobie odpowiedzieć co się będzie chciało na tym ogladać i co do tego będzie podpiete

tu juz wiem, że Ntv (wybór najlepszy z mozliwych w obecnej ofercie i jakości)

jesli chcesz ogladac TV i w dzień to polecam LCD (nie ma refleksów)
jesli chcesz porządne kino, a masz zaciemniony pokój (żaluzje, rolety etc) to polecam Plazmę (pełna czerń i masakryczna glębia i brak smużenia jakiegokolwiek)
bzdurą jest to wypalanie się plazm, bo sa już doskonałe systemy przeciw wypalaniu

NIE JEST BZDURĄ TO CO NAPISAŁ MAXI NA TEMAT HD I FULL HD
oko ludzkie nie jest w stanie wychwycic tych szczegółów i full HD opłaca się od 50" w górę lub tak jak npisał, że ogladasz z metra (a tego chyba nikt nie robi?? : :oczami: )

następna sprawa z Full HD to to, że ŻADNA z platform cyfrowych nie nadaje obrazu w tym systemi (1080p) a jedynie w HD (720p zamienne na 1080i)
Full HD narazie tylko w HD DVD i Blue, ale do tego potrzebna odtwarzarka (wcale nie tania) ...i róznicy faktycznie nie widać :)

zwykła TV (obraz SD) wygląda dość kiepsko (zwłaszcza na LCD) ale materiały HD to miód!

polecam zadac sobie podstawowe pytania :
1) co chcemy ogladać
2) jaki duży pokój
3) jak z zaciemnieniem/nasłonecznieniem

--------------
mój wybór padł na Plazmę Samsunga PS42Q91H 42" (doskonała czerń i kontrast 15 000 :1)
świetnie pracuje z kompem i z Nką oraz ze zwykłym DVD i Playstation
SATYSFAKCJA 100% !!! (kuzyn mój jak zobaczył to zbladł, potem zzieleniał potem padł z wrazenia, a jak juz się podniósł to poszedł do sklepu i tez kupił ;) )

polecam forum http://www.hdtv.com.pl/forum/ (nie zadawaj nawet pytan, bo są tam wszystkie odpowiedzi - tylko trzeba masę przeczytać)

PS dobry jest jeszcze LG PC51 (100Hz) ale to wiem z teorii bardziej niż z praktyki
Last edited by Cola on 2008-04-24, 13:01; edited 1 time in total  

maxibaca 

Posted: 2008-04-24, 13:01   

dzięki cola za psota ;) , też myślę nad tym TV widziałem go za 2700 ;) , w pokoju są rolety to nie powinno być problemu, mógłbyś dać kilka zdjęć TV :zawstydzony:

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-04-24, 13:08   

postaram się coś cyknąć i wrzucić

Beny 

Posted: 2008-04-24, 13:14   

Cola wrote:
NIE JEST BZDURĄ TO CO NAPISAŁ MAXI NA TEMAT HD I FULL HD
oko ludzkie nie jest w stanie wychwycic tych szczegółów i full HD opłaca się od 50" w górę lub tak jak npisał, że ogladasz z metra (a tego chyba nikt nie robi?? : )

następna sprawa z Full HD to to, że ŻADNA z platform cyfrowych nie nadaje obrazu w tym systemi (1080p) a jedynie w HD (720p zamienne na 1080i)
Full HD narazie tylko w HD DVD i Blue, ale do tego potrzebna odtwarzarka (wcale nie tania) ...i róznicy faktycznie nie widać

Słyszałeś o takim czymś jak audiofile?
Niektórzy widzą różnicę, ja np. odrózniam na pierwszy rzut oka jpg od png ;) za to słoń nadepnął mi na ucho. Ty jako zawodowy muzyk nie możesz mieć super rozwiniętych dwóch zmysłów, więc nie widzisz różnicy.
Żadna z platform cyfrowych nie nadaje w full hd, to prawda, w całej europie bodajż nie ma takiego programu.
Apropo HD DVD - BluRay, to ten pierwszy przestał być wspierany przez TOSHIBĘ i padł, więc broń Boże coś takiego kupować.
720p nie jest zamienne z 1080i :)
No i teraz sam sobie zaprzeczę, nie widać różnicy miedzy 1080i, a 1080p. A właśnie w 1080i nadaje większośc programów hd. C+Sport nadawał krótko w 720p, ale z powodu braku materiałów w tym formacie zrezygnowali z tego. A czym sie rózni tryp p od i? I to przeplot. Odświeżana jest co druga linia obrazu, ale w hd z częstotliwościa 50 HZ. Oko ludzkie pracuje z f = 24 Hz, więc zanim sie "zorientuje" to przelecą dwie kaltki i cały obraz jest zmieniony. niestety wzrok sie meczy przy tym bardziej niż przy 1080p.

W Polsce jednak najwięszką bolączką jest kompresja stosowana przez platformy. Mistrzemw tym ejst polsat, którego nie da sie oglądać (PolsatSport np podczas MŚ 2006 oglądałem). Porównywalne z marnej jakości avi. Na N takim przykłądem jest np. SportClub. Słao to wygląda, no ale chociaż Nsport jako tako sie trzyma. Widać różnicę na 20 letnim TV Panasonic. Jak maiłem do wyboru oglądać mecz w analogu lub w DVB na TVP2 to mnie te "avi/jpg" efekty na tyle wkurzały, ze oglądałem na analogu.

Ale ogólnie post Coli popieram, a w szczególności linka :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum