www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:25
Propozycja nowej mapy
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-06-10, 14:32   Propozycja nowej mapy

Po kilku grach na tej mapce LD battlegroun mam kilka spostrzeżeń.
1. mapką jest malutka. Żeby grać normalnie, trzeba wziąć min. wielkość small.
Na duel, lub tiny odległości mogą być mniejsze niż 10 kratek.

2. za dużo jest tundry i pasa pustyni po środku, co owocuje naturalną granicą naszego państwa i nie ma szans co do zagarnięcia większej ilości terenu

3. przydało by się jakieś większe jeziorko, ale nie takie duże jak w LD jeziorko. Jakieś z boku tak, żeby można było jakieś desanty robić.

Czy dało by się zdobić taką mapkę jak LD jeziorko, ale z przewijaniem lewo-prawo i w jedną stronę było by normalnie jeziorko, a w drugą sam ląd do jakiś większych ataków lądowych? Tak jak na rysunku. Oczywiście była by mirror. Chodzi mi o to, żeby w jedną stronę był sam ląd, a w drugą woda do jakiś desantów.

zielony - ląd
niebieski - woda
różowe kwadraty - przykładowe pozycje startowe
pionowe linie - podział mirroru

Last edited by pawelt on 2008-06-11, 09:29; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-06-10, 14:39   

pawelt wrote:
1. mapką jest malutka. Żeby grać normalnie, trzeba wziąć min. wielkość small. Na duel, lub tiny odległości mogą być mniejsze niż 10 kratek.

To jest właśnie typ map "Battleground" - bliski kontakt z przeciwnikiem i odrazu walka.

pawelt wrote:
2. za dużo jest tundry i pasa pustyni po środku, co owocuje naturalną granicą naszego państwa i nie ma szans co do zagarnięcia większej ilości terenu

Na Battlegroundzie zawsze był pas ziemi niczyjej, rozwijasz swoje państwo na boki a przeciwnika masz na wyciągnięcie ręki.

pawelt wrote:
3. przydało by się jakieś większe jeziorko, ale nie takie duże jak w LD jeziorko. Jakieś z boku tak, żeby można było jakieś desanty robić.

Czy dało by się zdobić taką mapkę jak LD jeziorko, ale z przewijaniem lewo-prawo i w jednoą stronę było by normalnie jeziorko, a w drugą sam ląd do jakiś większych ataków lądowych? Tak jak na rysunku. Oczywiście była by mirror. Chodzi mi o to, żeby w jedną stronę był sam ląd, a w drugą woda do jakiś desantów.

strasznie by to skróciło odległości między graczami co powodowało by ze zawsze każdy by robił po 15 woriorów na początku :)
Last edited by domel on 2008-06-10, 14:44; edited 1 time in total  

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-06-10, 14:49   

Domel, ale na wielkości duel i nawet tiny nie zdąży się czasem nawet worriora wybudować. Trzeba początkowym wojem miasto obstawiać. Stanowczo za blisko jak dla mnie.

A co do mojej propozycji, to niby czemu odległości by się skróciły? Mogą być takie same jak dotychczas, tyle że w dwie strony. Można zawsze dać szersze lub dłuższe jeziorko.

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-06-10, 16:02   

pawelt wrote:
Domel, ale na wielkości duel i nawet tiny nie zdąży się czasem nawet worriora wybudować. Trzeba początkowym wojem miasto obstawiać. Stanowczo za blisko jak dla mnie.

dlatego na tych mapkach najlepiej gra się teamy i to na prędkości quick

pawelt wrote:
A co do mojej propozycji, to niby czemu odległości by się skróciły? Mogą być takie same jak dotychczas, tyle że w dwie strony. Można zawsze dać szersze lub dłuższe jeziorko.

no skłóciły by się jeśli byśmy grali na wielkości tini bo w każdą stronę odległość między przeciwnikami musiała by być taka sama. Większe mapy to z reguły dłuższe gry.

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2008-06-10, 16:19   

bywaja jeziorka na tej mapce raz nam sie wylosowalo takie dlugie bardzo jak z boixem gralismy ale wtedy nie sa zeglowne chco rybki na nich byly i mozna je bylo obrabiac szpiegowalo sie workboatami wtedy.
Ja lubie ta mapke zawsze to odmiana jest jakas.

random Random RANDOM :samobojca:

pawelt 

Posted: 2008-06-10, 16:57   

No to mapka mogła by być wielkości small, większe za to jeziorko, tundra na górze, pustynie po środku i ilość lądu na miasta była by podobna jak dla tiny. Za to możliwości ataku znacznie by się zwiększyły.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-06-11, 08:57   

Ciekawy pomysł Paweł, postaram się zrobić taką mapkę, ale kiedy mi się uda to nie wiem... co do możliwości to nie widzę problemu żeby taką mapkę zrobić, trzeba tylko trochę się pobawić Pythonem i potestować. Szkoda że to testowanie zabiera tyle czasu, za każdym razem trzeba restartować civkę żeby wczytał zmieniony skrypt mapy z dysku.

pawelt 

Posted: 2008-06-11, 09:26   

ja mogę zająć się jak coś testowaniem

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-06-11, 09:33   

OK, będę pamiętał i wyślę ci. Ale mi chodziło o takie podstawowe testy - bo to jest tak że zapomnisz o jednej tabulacji albo literce i masz całą mapę z zielonych łąk :oczami: no ale takie testy dogłębne też są potrzebne jak już te grube błędy wyłapię... odezwę się mailem jak zrobię jakąś pierwszą wersję.

merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-06-11, 10:50   

Jak chcesz to ja też mogę się z tym pobawić. Rzuć mi tylko maila jak to ugryźć (podstawowe informację) i mogę w pracy pogrzebać. Czwartek i Piątek zapowiadają się na totalnie luźne, więc mogę się wgłębić w temat.

merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-06-13, 11:38   

Nie dam rady tego ugryźć. Analizowanie kodu na sucho w pracy to syzyfowa praca, albo ja się do tego nie nadaję :rotfl: . A w domu nie znajdę tak jak ty 3 godzin wieczorem, bo by mnie żona z domu wyrzuciła. Albo nie, nie mnie - komputer :kwasny: . A tego bym nie chciał (aktualnie gram PBEM i chciałbym GOTM-y, ale posucha u was straszna).

LDeska

Posted: 2008-06-13, 12:29   

Na sucho nie dasz rady, tam nie ma debuggera, więc trzeba to robić malutkimi kroczkami i po każdym testować a w razie błędu cofać się do poprzedniej wersji. Dlatego to jest czasochłonne. Ja już kończę pracę nad moją pracą naukową, wtedy będę miał więcej czasu na civkę i wreszcie się wyżyję :atakuje:

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-13, 13:22   

Bez civki nie da sie nic w skryptach map sensownego zrobić. Nawet z civką nie jest to łatwe ;) Zrobiłem nawet kiedyś mapkę mirror typu dwa konty połączone "mostem", ale mirror mnie rozwalał i zawsze sie górki przy pozycjach startowych nie zgadzały...

PS.
Będziemy w końcu opijać tego doktorka czy nie? :P

LDeska

Posted: 2008-06-13, 13:24   

Ech no chciałbym ale jeszcze chwilę to potrwa... na pewno nie wytrzymam i się pochwalę na klubowym jak się uda :oczami:

Winth

Helped: 2 times
chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-06-15, 00:59   

Najlepszy pomysł to mapka na tundrze i śniegu.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum