www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Wiedźmin
Author Message
Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-11-15, 10:00   Wiedźmin

grał ktos w Wiedźmina?
wczoraj zacząłem, ale jakos mnie nie wessało jak odkurzacz... wprawdzie zagrałem 1/2h ale jakos tak sztywno i nie czuje klimatu (nie to co w diablo :) )

błagam jesli ktos grał to niech napisze czy potem giercowanie wsysa czy moge od razu wywalic?

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-11-15, 10:10   

ja grałem i przeszedłem całego. w sumie na gre czekałem chyba z 12lat bo jeszcze w SS pamiętam pierwsze screeny i zapowiedzi. No i tyle lat czekania i niestety bez rewelacji. Gra jako taka nie jest zła tyle tylko że schrzanili trochę fabułę znaczy jak dla mnie to zbyt liniowa a ta niby różnorodność w fabule to to że na różnych etapach pojawiają się dialogi dzięki którym będziemy neutralni, staniemy po stronie ludzi lub po stronie innych ras. właśnie fabułą się zawiodłem. Ale jak dla mnie największym bublem był silnik gry, nie wiem może to poprawili jakimś patchem ale w momentach gdy było dużo ognia jak pod koniec pierwszego epizodu oraz w starej Wizimie to po prostu gra się cięła i nie była to wina mojego sprzętu. Na pewno jeszcze kiedyś wrócę do gry ale może jak wydadzą 2, jeśli wydadzą. ogólnie moja opinia jest taka że można pograć ale rewelacji nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta

D@mian 

xfire: damian83
Helped: 4 times
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2008-11-15, 10:13   

1/2 to jeszcze w semi samouczku jesteś. Gra jest przednia i mnie zassała bardzo szybko. :)

Edit.: Tak Domel, poprawili to w ostatnim patchu i jest o niebo lepiej. Na odpowiednim kompie nawet sławny screen między lokacjami nie utrzymuje się długo.

Last edited by D@mian on 2008-11-15, 10:16; edited 1 time in total  

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-11-15, 10:56   

oki to spróbuje jeszcze 1/2 h dotrzucic i zobaczymy :D

PS a co mi tam... klikam help :)

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 26/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-11-15, 11:32   

Grałem - gra jest fajna - poziom trudnosci jest niski i od razu warto zaczac od najwyzszego.
Niestety dobrze wyważony są pierwsze epizody oraz tylko pierwszy BOS (bylem pozytywnie zaskoczony ze trzeba bylo sie niezle namczyc nad nim) - im dalej tym gorzej (latwiej) na koncu gry biegnie sie niczym czolg siekajacy ogniem niczym czarnoksieznik ognia, praktycznie nie uzywajacym miecza - nie wiem czy w paczu zrownowazyli sile magii ognia.

Gdyby nie powyzsze mankamenty to gre uznalbym za dobra, lub bardzo dobra

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-11-15, 11:51   

Hahha ale sie dobrze złozylo z tematem,brat mi polozyul na stole pewnego dnia ta gre i ja gram w wiedzmina edycje rozszerzoną juz 5 dzien bez przerwy gra jest jjedna z najlepszych RPG-ów jakie znam i ma taki "polski klimat" teksty Geralta i NPC-ów wręcz miażdzą,dla mnie rewelacyjna gra.Gram tak jak kolega napisał na najwyzszym poziomie trudnosci,na poczatku trzeba zwraca uwage na rozwoj bohatera.

A nie ma tak ze sa czary zalezy w co włozysz poczatkowe talary ,ja macham mieczem i takie młyńce jakie wykręca Wiedzmin na 40 poziomie to cud miód i malina.Najbardziej i sie podoba combo gdzie Weidzmin podcina nogi mieczem wbija przeciwnikowi miecz w serce a potem podzyna gardło,Warto inwestowac w style walki a takze w znak Ard zdobyte talary.

Fabułai teksty miazdza,gra jest taka słowiańska.Do tego jest wiele powiedzeń z jezyka potocznego przekleńśtw i smaczków,np w III czesci spotykasz boksera nadzieje białych które bije sie po mordach w spelunach bo kiedys zwiał w ringu po pierwszym strzale. :)

Polecam Cola,gra jest piękna coś fantastycznego.Czekam juz na II częsc a teraz zabieram sie do rąbania Boga Dagona z jeziora.

Gra jest dla mnie naprawde super a to dlatego ze mam cholernie mocnego kompa gdzie na full detalach wszystko mi smiga,jak ktos gra na skaszanionym kompie nie ma sensu odpalac.Poza tym jak to edycja rozszerzona nie ma już zadnych błedow ktore pojawialy sie wczesniej a ja gram np na Viscie.Trzeba po prostu miec dobry sprzet.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Cola 
WTF?

Posted: 2008-11-15, 11:55   

to był ostatni help jaki dałem w tym temacie :P
teraz to juz tylko dyskusja

co do klimatu to jeszcze sie nie wessałem, ale pamietam, ze diablo mnie połkneło po 5 min :)

lubie klimaty : magia i miecz, ale w diablo był bardziej fantasy, a tutaj faktycznie tak słowiańsko i moze to mnie odstrasza?

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-11-15, 11:59   

Cola, diablo to hack'n slash czyli rabanka bez fabuły a tutaj jest to RPG ,cos podobnego bardziej do Baldur Gate niz Diablo,zacznij rozmawiac z NPcami podrywaj panny pij wóde na umór zabijaj potwory i baw sie dobrze.Mnie gra wciagneła i nie moge sie oderwac ,nawet moja mama sie śmieje z niektórych tesktów w tej grze.

Najlepsze teksty jak do tej pory odkryłem

to na pytanie

czemu ludzie zabijaja nieludzi odpowiedz "a czemu kuzka wchodzi w pipke?"

pytanie do szefa gangu co słychac " stare. k... nie chca zdychac "

Super sa takze dowcipy błazna w III rozdziale albo tekst pijaczka pod speluną na widok Geralta

"jak nie urok to sraczka albo przemarsz wojska "

ogólnie swiat jest pełen pijaczków warchołów,zobaczysz tez w III rozdziale *** teksty jak Geralta bedą brali kumple na wieczor kawalerski gdzie schalja sie wóda i pojda do burdelu.

Ja w ogole jestem maniakiem Sapkowskiego przeczytałem jego wszytskie ksiażki ,ale filmu np nie ogladałem,gra jest bardziej ksaizkowa i nie ma tendety.

Ja nie wiem co wy chcecie od fabuły mozna sobie zrobic Geralta zabijajacego wszystko lub podejmujacego wybory np z wilkołakiem lub z wampirzycami,takze jesli chodzi o kwestie miłosne,decydujesz czy ma byc zakochany a takze wybierasz swoja wybranke

Nie patrzcie do instrukcji tylko sie bawcie.

Dla mnie ta gra ma 9,5 /10 i jest od czasów sagi Baldura i Planescape Torment najleszpym RPG.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Zaharien 

xfire: zaharien
Helped: 2 times
kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-11-15, 15:49   

W Wiedzminie system walki nie polega tylko na left click x 1000000000000 jak w diablo.
Tak jak ponti powiedzial, na sprzetach z duzo moca gra smigala i przed patchami. Ja na full detalach jechalem. Jedyne na co warto zwrocic uwage to Ram. Ta gra bardzo lubi wykorzystywac caly jaki sie jej da.

Warto pograc. Mnie neistety szybko znudzila. Ja single player jakos nie trawie.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-11-15, 16:52   

No chyba zainstaluje normalnie, bo mam gdzies od premiery ale jakos nie moge sie przybrac do zagrania...

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 26/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-11-15, 17:01   

A co myslicie na temat magii ognia - bo moim zdaniem geralt nie powinien nia buchac niczym smok powalajac wszystkich dookola... :zdegustowany:

Zaharien 

kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-11-15, 19:09   

Niestety nie moge nic poweidziec na temat magii ognia bo ja wszystkich mieczem tluklem...
Bardzo fajnie sie skacze przez wroga, zajmuje strategiczna pozycje, zmeinia style walki... no poprostu miod. A i jeszcze da sie :chyba: to na turki podzielic.

Gra jest klimatyczna. Jeden z najlepszych RPG ostatnich czasow.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-11-15, 19:12   

No niezle 1.5 GB uaktualnienie... przynajmniej cos sie dzialo od premiery :)

Zaharien 

Posted: 2008-11-15, 19:28   

Z tego co pamietam to jest uaktualnienie z rozszerzeniem czy jakos tak.

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-11-15, 19:43   

Też pograłem w to pol godzinki i jakos mnie nie wciagnelo. Nie lubie gier w których można isc tylko w jedną strone.

www.civilizowani.pl

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum