www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: LDeska
2008-11-25, 16:04
Pakt "BOSKI WIATR" (Cola)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-11-24, 14:24   Pakt "BOSKI WIATR" (Cola)

Pakt numer 20, zaoony 2008-08-09 12:43:25 przez Cola (ColaLandia)

Nazwa paktu: BOSKI WIATR

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Cola
anion
Bobek1971
D@mian
Damroka
didi
Lary33
LDeska
Mareck
pawelt
ponti

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 13:14:47
Witam wszystkich :) przedstawie tu gwne zaoenia i strategie w obaleniu Bombla i Petera ten pakt ma na celu wycznie puszczenie w niebyt tych dwch Pastw i wszystko podporzadkowane jest tylko temu. Na tym etapie (czytaj : do zakoczenia ofensywy na Petera i Bombla) nie zaatwiamy adnych prywatnych interesw. Chodzi tylko o wyrwnanie si na pczku i niejako rozpoczecie nowego rozdania w tym dyplo. To co sie potem bedzie dziao (nowe pakty itp) to juz osobna historia, ale eby do tego doprowadzi to musimy... patrz wyej ------------------------ Przede wszystkim dziaamy jak jedno Pastwo, wykorzystujc moce produkcyjne i technologiczne oraz finansowe wszystkich Pastw z paktu. OBIECUJ, e wszelkie dobra wynikajce z w/w wsppracy zostana uzyte tylko i wycznie do obalenia dwch hegemonw ;) --------------------- Chc tu wykorzysta dobro jakim jest Universal czyli kupowanie woja! ale po kolei : 1) kazde z Pastw ustawia nauke na 0% i zbiera na maxa kase, ktr przekazuje Pawowi (jako jedynt ma za 2 tury demokracje), a ten kupuje wojo i przekazuje dalej na front (cz� ldem, a cz� na statki) wyjatek stanowi tutaj Pawe, bo musi wynale� demokracje (2 tury) i potem tez zbiera kase. Oraz Damian i Lary, ktrzy najpierw musz skoczy STEEL by mc robi cannony (potem ofkoz tez nauka na zero) wszystko jest proste jak budowa cepa :) ---------------------------- teraz troche kruczkw taktycznych : OFKOZ NIE MUSZE PISAC O OTWRTYCH GRANICACH MIEDZY NAMI I W EFEKCIE O ZAMKNIECIU GRANIC Z BOMBLEM, PETEREM I BODKIEM ORAZ O TYM, E W MIASTACH ROBIMY TYLKO WOJO!!!! 1) Damroka i Lary nie podpisuj pokoju jeszcze przez 3-4 tury dla zachowania pozorw. Przez ten czas Damroka idzie na ziemie Damiana, a Lary naciga Bombla na 4000 zota i troche jednostek. Gdy Lary dostanie to co chce to podpisuje pokj z Damrok i otwarcie granic. Damroka jak bedzie na ziemiach Damiana to idzie w strone Bombla i przekazuje po 2 jednostki na ture Damianowi (bd� Laremu - zaley jak drog dokadniw wybior. 2) ja podpisuje z Damianem pokoj i daje otwarcie granic i ide wszystkim w strone Bombla, ale co ture przekazuje po 2 jednostki Damianowi. W ten sposb mnie odciy wojo, a w demo nie bedzie widac ze zasilam Damiana. Jak juz podejdziemy pod granice z Bomblem to atakujemy :) CHIABYM BY W TYM REJONIE DOWODZENIE SIAMI SPRAWOWA DAMIAN (NAJLEPIEJ WIDZI GDZIE ISC I JAK NAJDLUZEJ NAS NIE ZOBACZY BOMBEL) 3) na grze robimy dokadnie to samo. Idziemy wojem w strone Petera i przekazujemy co ture po 2 jednostki (najpierw Anionowi, a potem Pontiemu) W TYM REJONIE OPIEKE GENERALSK SPRAWUJE PONTI I IDZIEMY TYMI DROGAMI KTRE ON WYTYCZY ----------------------- co robimy z Bobkiem? strasznie chce byc neutralny, ale do Was nalezy decyzja :) ---------------------- co robimy z miastami Petera i Bombla? (i Bodka??) --------------------- TYLE Z MOJEJ STRONY... TO MOJA DOJAA ;) WIZJA NIE ZNOSZACA SPRZECIWU ;) (poprostu spjrzcie na to globalnie - bez wasnych interesw... te bedziemy zaatwiac PO usuniciu "intruzw" ;) )

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 14:19:18
dojRZaa :( miao by, a nie dojaa = zobaczya :)

didi (Rosja) 2008-08-09 17:06:33
Brzmi dobrze, ale mozliwe jest uderzenie wyprzedzjace Petera i Bodka , a wtedy po paru turach nic ze mnie nie zostanie ( Rosja- takie mae postewko na pograniczu ;) przyp. autor. ) Z niewolnictwa bede musial scinac, a chcialbym przynajmniej akebuzerw do ktorych dopiero czlapie( 4 tury)...wic na razie nie dam kasy :>

pawelt (paweltLandia) 2008-08-09 17:18:32
Pomys super. Bombel i peter s pewni, e my si wszyscy pozabijamy, a oni tradycyjnie spuchn i bd nie do ruszenia, jak w dyplo 2. Bodek na pewno bdzie z peterem. Jak ich rozwalicie to moecie dzieli moje ziemie. Ja niestety ju nie pogram w to dyplo, bo nie chc denerwowa martina z moim netem. Fajnie jakby tych starych wyjadaczy z dyplo 3 wyeliminowa :) Bombel ze swoimi relami i cudami jest prawie pewnym zwycizc (jakby gra tak dalej jak dotychczas), ale peter te nie odpu�ci, bo razem z bodkiem s jak chiny - wschodzca potga. Tylko po kiego grzyba atakowali�cie si teraz z pontim??? Przecie ta caa armia moga i� od razu na petera.

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 17:41:49
atakowalismy sie, bo Ponti dopiero po stracie ponad 100 jednostek zrozumial ;) a tak serio to szkoda tych 148 jednostek (u mnie i u Pontiego) a ile u Leszka?? ...a ile u larego i Damroki?? .....ale o to chodzio wasnie Bomblowi :) @Didi a Ty myslisz ze ja mam proch? ...mam jednostke specjalna nawet z prochu, a do niego nie ide, bo szkoda czasu.... w dodatku slonie sa lepsze niz Muszkiety na tym etapie (bonus vs Kawaleria i taniutkie)

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 17:45:39
aha Didi.... eby zrobi uderzenie wyprzedzajace to peter by musia miec wojsko :) na ta chwil Bombel jest na rwni w woju z Pawem, a Peter ma jeszcze mniej.... dodajmy, e Pawe ma po 1 jednostce w miescie do trzymania zadowolenia (katapy) + statki (okoo 10) i dodajmy, ze wojo sie Bomblowi z techow liczy to otrzymamy podobny wynik co u Pawa lub nawet mniej :) wprawdzie mog zaczc powoywac z nacjhonalizmu, ale do tej pory nasze jednostki bd juz u Pontiego wiec nic Ci nie powinno zagrozi :) PS Ponti - wklej mapke z zaznaczeniem jak najlepiej (najszybciej i po za wrogim wywiadem) si poruszac

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 17:47:27
poprostu potrzebna jest szybka przewaga ilo�ciowa, a ta sie da zrobic dziki uniwersal (tak samo byo z nacjonalizmem - tylko dzieki temu zrobilismy taka przewag ilo�ciow)

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-09 20:47:14
No dobra wszystko piknie ale tylko cola sie produkuje, a gdzie Ponti. My na pudniu mamy wszystko ustalone. Gdzie Leszejk. Moze jakies screeny dcie co tam u was na ponocy sychac

Cola (ColaLandia) 2008-08-09 21:31:37
weekend jest pewnie pij ;) ale fakt faktem chciabym zobaczyc screeny z namalowanymi strzakami gdzie widzicie ataki, gdzie sie mamy porusza itd i mozemy to wszyscy przedyskutowa

D@mian (D@mianLandia) 2008-08-09 22:41:18
Jak wskrzesz dyplo to zamieszcze screeny z operacj Bombel, przed uderzeniem bd musia porty wzmocni i dojsc do grenow-dzia.

Cola (ColaLandia) 2008-08-10 00:15:43
koniecznie musisz miec greny? wystarczy steel, a reszte woja dostaniesz... tak bedzie lepiej i szybciej njagorsze w tym wszystkim bedzie to jak bedziemy sie rozdrabniac... tu nie ma miejsca na "jeszcze jedn turk" tu dziaa metoda jednego cicia... trzeba si wyzby wszystkiego pobocznego i skupic na celu gwnym na przykad Pawe tez mgby i�c teraz do steel, bo to "tylko" 4 turki... ale szkoda tych 4 turek.... jedni robia canony inni katapy na przezbrojenie, a inni slonie a jeszcze inni robia rycerzy na przezbrojenie oraz strzelcow i sam kawalerie... tylko tak to zadziaa jesli kazdy z nas zacznie myslec, ze zrobie sobie techa by w przyszlosci (po rozwaleniu Petera i Bombla) byc wyzej od innych to nie bedzie tej przyszlosci (czyli nie doprowadzimy do rozwalenia Petera i Bombla) ta kasa musi byc juz teraz zbierana i przekazywana, bo za ture mamy Demokracje i trza kupowac i wybic sobie z glowy, ze technologicznie dogonimy Bombla, bo nie dogonimy nigdy.... zaraz bedzie mial artylerie, piechote i destroyery.... musimy wiec zrobic wszystko przed tym, bo jak sie spostrzegniemy ze nie dogonimy to bed mie czogi :( PS tez miaem problemy na poczatku z zaakceptowaniem tej strategii, bo duch BOBA BUDOWNICZEGO silny... ale zrbmy to jedno (Bombel-Peter OUT) a bdziecie (my) sobie budowac do woli :)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-10 10:28:13
dokadnie tak jak pisze cola. Ja draftuj strzelcw i robi grenw i kupuj kawaleri, leszek draftuje muszkiety, robi rycerzy i upgrade, darek i cola katapki i sonie i moe upgrade, a kto bdzie mia steel to robi tylko kanony. Podstaw armii atakujcej powinna by kawaleria i katapy (kanony) i troch strzelcw. Kawalerii na prawd bdzie sporo (produkcja - mam chyba z 5 akademii wojskowej i bdzie dodatkowy motek z kadej chatki - plus kupowanie). Ale trzeba dziaa bardzo szybko, zanim bombel dojdzie do artylerii. Z peterem jest wicej czasu, mona go zostawi na p�niej, bo nie ma jeszcze strzelcw ani kawalerii. ps. chciabym tylko was u�wiadomi, e bodek chcia atakowa bombla, ale po namowach petera zaatakowa martina i marb. Wzmocnio to bombla, bo i jemu wpado kilka dobrych miast po marbie.

ponti (pontiLandia) 2008-08-10 16:25:54
Mnie na razie nie ma wasnie wstaem i ide na poprawiny :D Zostao jeszcze za duo Bimbru w pasiece.

D@mian (D@mianLandia) 2008-08-10 18:05:53
Ok, lec prosto po stal...

didi (Rosja) 2008-08-10 22:07:56
Ok Cola, jak mamy dziala jak jedno panstwo to rozumiem, ze bedziesz koordynowal nasze dzialania jako tymczsowy dyktator, powodzenia ;) Nie ma sprawy ja sie dostosuje tylko potrzebuje indywidualnych wskazwek ze wzgledu na moje newralgiczne polozenie. Wiem tylko tyle, ze granicze z Peterem i Bodkiem , ktorzy maja wspolnie 40 miast, a ja mam 6 praktycznie bezbronnych przy samej ich granicy. Bodek wlasnie zrobil drukarstwo do strzelcow ma juz blisko. Sloni nie moge robic bo ich nie mam :p Moge robi rycerzy. Najchetniej ze strachu :P ..robilbym walijczykow. Proch ewentualnie za 4 tury. ...wiec..jakie rozkazy ? :(

pawelt (paweltLandia) 2008-08-11 09:24:53
screeny....

Cola (ColaLandia) 2008-08-11 10:13:33
Didi rb katapy i sonie (po sonie uderz do kogo� kto ma podwjne - napewno sie wymieni) ...katap nigdy za mao poczekajmy co powie Ponti, ale mozliwe, e wojo puscimy przez Ciebie MAY THE FORCE BE WITH YOU ;)

Cola (ColaLandia) 2008-08-11 10:14:42
PANOWIE - KTOS Z SOJUSZU KABLUJE BOMBLOWI, BO TEN NAGLE ZACZ �CINA Z NACJONALIZMU :( chciabym wierzyc w przypadek i zbieg okolicznosci, ale trudno mi bdzie :(

LDeska (Kaszeby) 2008-08-11 10:31:59
Ponti otwrz granice bo straciem turk marszu na wschd... Kas zbieram - jest na 0% nauka i przekazuj Pawowi. Wojsko na ulepszanie te idzie. @Pawe - nie �ciemniaj, nie wolno miast dzieli! :) Zagraj z nami to tylko turka dziennie.

Cola (ColaLandia) 2008-08-11 11:30:30
te z uwaam e Pawe powinien grac jesli nie teraz to juz "PO" powinien pawe zagra

pawelt (paweltLandia) 2008-08-11 11:53:04
Ja do dyplo na pewno ju nie bd wchodzi. Szkoda nerww moich i martina. Jak chcecie mog odda komu� nacj spoza dyplo: Lebrok, wraith??

Cola (ColaLandia) 2008-08-11 12:04:19
jak mialbym teraz kogos wdrazac to bym umarl, ale po akcji z Bomblem i z peterem dlaczego nie przekazac? ...to bylby dobry pomysl

ponti (pontiLandia) 2008-08-11 18:11:52
Turka zrobiona daem open border nie moge ci pomoc Didi zadnymi jednostkami dopoki nie zamkniesz granicy Peterowi inaczej juz jest pozamiatane stary!!!! Do Leszka i Coli ,Cola podazaj za kirasjerem Leszek za egipskim rydwanem Iwanem Groznym swoja armi.Ogolnie z Peterem graniczy tylko Didi sojusz nasz wyglada tak ze ja jestem w srodku majac w wypadku wojny badz z jednej lub drugiej strony sytuacje gdzie moge ich wspierac jako najmocniejsze Panstwo produkcyjnie w zaozeniu Didi mial nie walczyc tylko mnie wspierac w walce ewentualnej z Bobkiem a Peter mial byc naszym sojusznikiem :) WIec tak zamknaem granice Peterowi ktry juz za duzo widzia,NATYCHMIAST musi zrobic to takze Didi bo czeka na mojej granicy ponad 50 jednostek mojej skromnej rezerwy do pomocy jemu.Nie wiem czy bedzie walczy Didi musze z nim skonfrontowac ustalenie ataku lub po prostu bede to ja.Didi musi scinac teraz na jednostki,by wytrzymac ewentualny atak ale mysle ze na razie Peter tylko przeczuwa co sie moze �wiecic.Jest zaniepokojony wiec nie rb Didi gupich ruchw i nie pokazuj co masz niech twoje miata beda puste jak cholera i tak pewnie Peter sie nie spodziewa tak wiec dopoki nie dorobi szpiegusw jestesmy bezpieczni jakies 3-4 tury.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-11 19:06:36
peterowi trzeba pali koniecznie porty zewntrzne jak najszybciej. Cola lub leszek, zajmijcie si tym. Peter moe draftowa muszkiety???

didi (Rosja) 2008-08-11 19:08:18
No wlasnie tylko ja granicze zarowno z Peterem jak i Bodkiem, obrazki po zmniejszeniu do wymaganych rozmiarw wyszly mi bez sensu , postaram sie jutro moze cos wklei. Jak zamkne granice z Pterem to wszystko bedzie juz bardziej niz oczywiste, nie lepiej poczekac az dojdzie do mojej granicy wojo Coli i LD ? Kolejny problem to to, ze mam Petera rele...widzi u mnie wszystko, nie ma szans na zaskoczenie. Ataku nie powinienem moim zdaniem przeprowadzac bo...nie mam inzynierii - jestem za wolny :/ WIC ???

Cola (ColaLandia) 2008-08-11 21:30:18
pytanie... ile Ci zejdzie Didi do inzynieri??

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-12 00:35:54
Na tydzie wyjedzam wiec moje sprawy przejmie damian

Cola (ColaLandia) 2008-08-12 09:47:40
OK - mamy demokracje... juz przeszedlem na uniwersal i zaczynam kupowac... najpierw przezbroje galerki (cz�, bo cz� ju mam jako galeony) zakupie wojo w postaci strzelcw, grenadierw i kawalerii oraz kilka katap (Leszku ile potrzeba by w 1 ture zdjc obrone z miasta?) i pyne .... mysle, e najpierw do Bombla

Cola (ColaLandia) 2008-08-12 14:04:04
Prosze przesuwa wszystkie jednostki w strone granic z Bomblem i Peterem. W miastach zostawcie po jednej najslabszej jednostce dla zadowolenia i to wszystko. PS Damian nie sdzisz, ze skoro zosta wybieg zastosowany wzgldem Bombla to moze podpisze Lary pokj z Darkiem? (w tym wypadku Ty ze mn, bo obaj Ich zastpujemy :) ) Bdzie wtedy szybciej wojo szo

didi (Rosja) 2008-08-12 16:02:08
W tej turze bd mia drukarstwo( sorry...robilem zeby tek kasy byo wicej ;) ) Inzynierie w 3 moze 4 tury. Wyrazilem swoje wtpliwosci, czkam ze zrobieniem turki na jasna deklaracje co mam robi.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-12 16:20:41
nie ma mnie do poniedziaku. rbta co chceta :) byle by si co� dziao i jakie� screeny dawajcie bo cichociemny jestem teraz :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-12 16:50:47
Didi - rb wojo!!! :) pisaem wczesniej : wez od kogos kto ma podwojne slonie i rob slonie i katapy na zmiane skoncz inzynierie i zbieraj kase nie boj zaby - wojsko idzie i to w szybkim tempie :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-12 17:20:39
jako Pawe dostaje kase od Coli, Leszka, Damroki.... Didi konczy inzynierie wiec dopiero potem, lary idzie do stali i to samo Damian... a reszta? tzn Ponti i Anion i Mareck? W ogole nie wiemy co Ponti chce robic? a Mareck sie jeszcze nigdy nie odezwal :( --------------- aktualna sytuacja w sile (dodam, ze Bombel nie ma grenadierow, ani stali wiec jest niezle)

Cola (ColaLandia) 2008-08-12 17:22:26
aha... mam 10 galeonow i teraz kupuje wojo zeby to wypelnic @Damian - mysle ze nie ma na co czekac tylko atakowac, bo to wojo ode mnie i Darka bedzie szlo tak w nieskonczonosc ;) ...mamy tego naprawde sporo i jak sie to zbierze w jednym miejscu to bedzie ladna ekipa... to samo z wojem larego. Przesuwaj wszystko co Lary ma w strone Bombla.... watpie zeby wytrzymal taki atak :)

didi (Rosja) 2008-08-12 18:52:52
Ok, robie inzynierie, potem nauka na zero i kasa do Pawla. Wojo sie robi juz we wszystkich miastach. Ostatnia sprawa to kwestia zamkniecia granic - to praktycznie jak wypowiedzenie wojny ;) . Mam zamyka granice z Bodkiem i Peterem, czy czekac az wjedziecie do mnie wojskiem, przypominam mam Petera rele i i tak na moim terenie niczego sie nie zakamufluje :( P.S Jak mozecie to we�cie tez workerw - nie mam drg na granicach z Peterem , a teraz jeszcze nie robie, zeby to wszystko nazbyt oczywiscie nie wygldao ;) P.S 2 A czy Marecka nie zastpuje Bobek w dalszym cigu ?

didi (Rosja) 2008-08-12 20:35:18
Ok, Peter sci w 20 miastach, czyli juz wszystko jasne i mozna grac w otwarte karty . Wysylam sygna SOS !!! :( )

Cola (ColaLandia) 2008-08-12 20:51:43
zamkniemy granice jak konflikt wybuchnie :) PS watpie by Peter scial w 20 miastach, bo to sie poprostu nie oplaca jak sie ma nacjonalizm, ale faktycznie w statsach to tak wyglada.... moze tez byc tak, ze ma zamiar dac wojo Pontiemu by mu pomc :) (tak Bombel daje wojo Damianowi ostatnio... no ale za pozno sie obudzil :) ) BRAKUJE MI CALY CZAS WPISW PONTIEGO!!!

Cola (ColaLandia) 2008-08-12 20:56:39
dZiwna sprawa w statsach... loguje si na swoja nacj (kebaby) a tu wpis jest taki 8/12/08 7:52 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 799 ciekawe dlaczego? Nie atakowalem larego i nie potrafie tego powiza z niczym innym

ponti (pontiLandia) 2008-08-12 22:44:07
a o jakie wpisy ci chodzi Cola? idzcie do mnie i tyle na razie musze przerzucic jednostki a to potrwa okoo 4-5 tur. a jak Didi nie zamknie w koncu granicy Peterowi to chyba naprawde sie wkurze i zostawie go samego kurde :D Didi do jasnej cholery zamknij ta granice bo Peter wszystko widzi.... Cola chcesz zebym ci opsia jak przerzucam jednostki?ruszam je po prostu z prawej na lewa w kierunku Petera i stoje na granicy z Didim bo tam sa Petera rydwany

ponti (pontiLandia) 2008-08-12 22:47:24
Jak chcesz dokadnego planu to ci go dam : 1 punkt: wchodzimy do Petera na penej sile rozwalamy co sie da i tyle 2 punkt: koniec planu :)

didi (Rosja) 2008-08-12 23:50:43
Spokojnie ;) Zamknem juz granice z Pterem i Bodkiem, a takze Bomblem bo sie kawalerzyst do mnie wybra. Podsumowujac- jestem juz "czysty " :D

Cola (ColaLandia) 2008-08-13 09:21:52
czyli ju wiedz skoro zamkniete granice :) ------------ Bobek poscina... pytanie co On kombinuje? Leszku powiedz jakie byy ustalenia z Mareckiem?

Cola (ColaLandia) 2008-08-13 10:03:09
Ponti a co z kas? ----------- kurde tak sie zastanawiam czy nie za dlugo potrwa jednak to wynajdowanie technoligii :( ...a kasa ucieka i nie moge kupowac az takiej masy woja (w ostatniej turze kupilem 4 lub 5 jednostek tylko) Bombel i Peter sie zorientowali, Bombel moze tez kupowac wojo - Peter na szczescie nie

D@mian (D@mianLandia) 2008-08-13 19:59:49
Nie ma sensu podpisywac pokoju Lary-Damroka, wojsko dl Larego transportuj przeze mnie i wyjedzsie na to samo, gdy granicz z Larym na caej dugo�ci. Jak ju lecimy na fortelu, to trzeba to maksymalnie wykorzysta. Proponuj stworzy 2-3 stacki operacyjne na Bomblowym froncie, nie ma co punktowo uderza, tylko trzeba przetoczy walec. Cola miae� si nie zapuszca za daleko kawaleri, a ty prawie do Bombla ju wjechae� :P . Mam nadziej, e dzi� najp�niej jutro znajd chwil aby przygotowa screeny operacyjne, to zamieszcze linka do nich, na chwil obecn status przegrupowywania grup uderzeniowych. Dobrze, by te byo, gdyby znalazoby si troch grosza abym na 100% do dzia dolecia i par przezbroi...

Cola (ColaLandia) 2008-08-13 20:27:16
nie wiem czy jest sens przezbrajac bo to 200 kasy :( tak samo nie jestem pewien co do tej stali, bo czas tracimy, a kasa ucieka :( (op�nia sie atak z morza) kawaleri dalej sie nie ruszam, a wojsko cale daje w to miejsce gdzie kawaleria spiesz sie z mapkami PS dlaczego wojo larego nie idzie na front? ...w tej Masumie ma masakryczna ilos woja ktra wypoczywa :(

didi (Rosja) 2008-08-13 23:11:37

didi (Rosja) 2008-08-13 23:13:01
Wklejam obrazki pogranicza, na razie nic sie nie dzieje ;)

D@mian (D@mianLandia) 2008-08-13 23:53:41
Bo byo obite... zgadnij przez kogo? :P

Cola (ColaLandia) 2008-08-14 08:07:06
Ponti wklej screena skd chcesz atakowa @Damian to samo (mamy 4 tury do ataku, bo wtedy sie rezolucja koczy)

Cola (ColaLandia) 2008-08-14 08:19:38
Damian ustosunkuj sie do tego co pisalem o stali i ponowie pytanie : "PS dlaczego wojo larego nie idzie na front? ...w tej Masumie ma masakryczna ilos woja ktra wypoczywa :( " w sumie to wszyscy olewaj to co napisz :) ja moge zadawac pytania, a tu i tak echo :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-14 13:26:53
Bombel ma do stali 3 tury.. Peter do nacjonalizmu 2

LDeska (Kaszeby) 2008-08-14 14:57:58
Po kolei: didi - to e masz rel PEtera nie ma znaczenia. To zostao zmienione w BtS i teraz nie moesz widzie miast przeciwnika z tego powodu e on ma twoj rel. Teraz trzeba zainwestowa odpowiednio w szpiegostwo eby widzie. UWAGA !!! Ja zainwestowaem odpowiednio w szpiegostwo i widz wszystko wok miast Aniona, Pontiego i didiego. Peter te mg to zrobi! Wic idc wojskiem KONIECZNIE nie zbliajcie si do adnych miast! Minimum 2 kratki od miasta!!! Cola - nie wiem ile potrzeba eby zdj obron, ale na pewno duo, sabo to schodzi. Najlepiej byoby zrobi test na WB. Wczoraj niestety straciem turk - wic dzisiaj dostae� podwjn kas Cola. Proponuj wojsko poczy. Co do Marecka i Bobka - wa�nie gadaem z Bobkiem. Problem w tym e Mareck jest w tym pakcie, a Bobek ju nie no a Mareck jest na 4 tygodniowym urlopie i jeszcze tydzie na nim bdzie. Dlatego proponuj doda Bobka do tego paktu (zrobi to administracyjnie). W tej chwili jest tak e Mareck i Bobek kocz przygotowania do ataku na Larego. Taki by nasz plan przed zmian polityki na pczku. Na szcz�cie zadzwoniem i oczywi�cie nie zaatakuj. Zamiast tego popyn na Bombla, ale to mona jeszcze obmy�le inaczej. Zgadzacie si eby doda tutaj Bobka? On i tak praktycznie jest w naszym pakcie...

Cola (ColaLandia) 2008-08-14 15:23:41
No nareeeeeszcie... dawa Bobka... moje 3 grosze nt ataku na Bombla z krza - jest to ukad idealny, bo Pawe tez na Niego uderzy z morza... im wiecej punktw ataku tym lepiej teraz trzeba wybrac te punkty, albo zmienic strategie, e z morza Pawe atakuje Petera a nie Bombla - do obgadania ZAMIE�CIE W KOCU TE MAPKI GDZIE JEST PUNKT W KTRYM MAJA SI SPOTYKA ARMIE NA POACZENIE I NAJLEPIEJ LINIE PO KTREJ POWINNY I�C WOJSKA (uwzgledniajac uwage Leszka o szpiegostwie) Leszku prosze zrb taka mapk, bo na Pontiego sie chyba nie doczekamy :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-14 15:26:45
aha... z dobrych informacji jest to, e Bombel �cina (pobr robi) i.... przekazuje wojo Damianowi :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-14 16:54:16
Bombel poprosi Damiana by Go zastepowa przez weekend... moe to tez byc z Jego strony wybieg macie jakies pomysy?? (zostanie 3 tury pokoju z Bomblem jeszcze)

ponti (pontiLandia) 2008-08-14 21:21:57
Panowie nie mam za bardzo czasu na to dyplo wiec nie jest tak ze siedze i sledze ten watek na bieaco. Co do miejsca ataku ,jedynym susznym jest zajecie wszystkich granicznych miast Bodka fajna sprawa byoby wykorzystanie artysty przy tym ataku by przejsc szybko po jego ziemiach.Najbardziej logicznym atakiem jest w tym momencie atak na Moskwe a lub z Yaroslavia Didiego bezposrednio na stolice Bodka.Petera nei ma jak ugrzyc przy granicy z Didim sa jungle lasy i miasta w wielkosci 3-4 zeby mogo go zabolec musielibysmy isc dugo i praktycznie nie zrobilibysmy mu krzywdy.Atak wiec na Bodka,ale Bombel rozstawi tam czujki kawalerii Peter tez spodziewa sie ataku z tej strony zacznioe scinac i obawiam sie ze mozemy utknac.Byoby mio by PawelT poszed w Astro i zacza szykowac desant bo do gwnych miast Petera ma dosownie dwie tury galleonami.Panowie bedzie ciezko jak diabli uksztatowanie granic i terenu nam nie sprzyja.

ponti (pontiLandia) 2008-08-14 21:23:36
Miejscem zbitki powinien by Yaroslav moim zdaniem czyli port Didiego najbardziej wysuniety przyczoek dajacy nam najwiecej mozliwoscii ataku lub graniczne okolice Didiego tak by mozna byo zajac Moskwe.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-11-24, 14:24   

LDeska (Kaszeby) 2008-08-14 21:37:11
Uwaga, dodaem Bobka :) Ja teraz zrzutw nie zrobi bo turk ju robiem a zostao 6 godzin do koca jeszcze. Jak wejd to si dokadnie odnios do wypowiedzi Coli i Pontiego. Ja na razie pr na zachd i pamitajcie - omijajcie miasta w odego�ci dwch kratek!

Cola (ColaLandia) 2008-08-14 21:51:56
Pawe ju desant przygotowuje (czytaj dokadnie Ponti watek zamiast gardowac w sprawie Rosja-Gruzja ;) )

ponti (pontiLandia) 2008-08-14 22:02:56
Nie mam czasu na czytanie wole watek o wojnie w Gruzji

didi (Rosja) 2008-08-14 23:25:54
Sprawdzilem proporcje punktow szpiegostwa. Peter widzi u mnie wszystko jak na doni, sorry :> Jezeli chcecie sensownie manewrowac wojem to przypoinam we�cie workerw, u mnie prawie nie ma drg...w koncu to Rosja... ;)

Cola (ColaLandia) 2008-08-15 00:47:45
to by taki niewinny arcik Ponti?

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-18 21:16:45
Dobra wciem, jak tylko wlacza dyplo rozeznam sie w sytuacji. Czy nadal plan jest taki ze Damian uderza gownymi siami Bombla pnocnacze�c pastwa Bombla a ja ide poudniem?

Cola (ColaLandia) 2008-08-19 09:28:34
Damian sie musi wypowiedziec jaki jest plan dokadnie... w kazdym razie byoby to niegupie choc uderzac wszystkim z jednego miejsca tez byoby dobre

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-19 21:14:04
Cola nie moge dac woja daminowi bo Bombel jest zasilny na morzu a ja nie istnieje na nim. Musze wiec uderzyc na portowe maista zewntrzengo morza. Byo by fajnie gdyby Bobek z Mareckiem uderzyli na te miasta z drugiej strony. To by dao nam ogromna przewage. My�le jednak ze najpierw musicie uderzyc na Petera. Moze bombel sie skusi i uderzy na niego z drugiej strony. To wogole dao by nam przewage

Cola (ColaLandia) 2008-08-20 09:42:19
Ja nigdzie nie [pisaem, e masz dawa wojo Damianowi :) wg mnie nie mozna uderzac najpierw na Petera, bo Bombel stanie sie jeszcze silniejszy

pawelt (paweltLandia) 2008-08-20 13:31:33
wg mnie trzeba uderza najpierw na bombla, w midzyczasie pali porty peterowi. Od gry ponti niech uderza na bodka i petera i kieruje si w kierunku bombla.

Cola (ColaLandia) 2008-08-20 17:58:44
za 3 tury atak na Bombla... powinno tego byc okoo 220-250 jednostek :) PS Pawel juz jest 3 w woju i laduje na statki :)

didi (Rosja) 2008-08-20 22:55:36
Mala poprawka. Pomerdao mi sie odczytywnie pkt szpiegostwa i zrobilem to wczesniej na opak. W stosunku do Petera i Bodka mam ich pozytywny bilans w koncu widze co Bodek wynajduje...takze co do inwigilacji to w gre wchodz ewentualnie jedynie szpiedzy na moim terenie. Na razie zadnego nie wykryem.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-20 23:03:58
Jak kto� ci szpieguje to chyba jest ikonka szpiega przy nazwie nacji z prawej strony tak??

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-20 23:25:19
Mo to kto pierwszy atakuje. Pawel i reszta czeka na sygna? Ktre miasta.?

Cola (ColaLandia) 2008-08-20 23:46:34
Dobre pytanie Lary... dlatego tak nalegaem na mapki i koordynaty, ale do teraz lipa z tym :(

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-21 07:34:35
Byo by lepiej aby�my z Damianem nie atakowlai Bombla jako pierwsi. Troche to i tak gupio wyjdzie z tym atakiem na niego.

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 08:04:21
atakowac musimy wszyscy na raz, a i tak bedzie ciko... PS Ponti i Damian nie zrobili turki :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 08:11:12
Peter pobr robi, bo sie zorientowac musia

pawelt (paweltLandia) 2008-08-21 09:18:29
Lary, dlaczego gupio wyjdzie? Przecie to tylko gra, na zlocie i tak wszyscy si pogodz, nawet leszek z foxem :)

LDeska (Kaszeby) 2008-08-21 11:26:39
My napieramy na zachd z Col. Tylko uwaaj Cola na miasta - nie wolno podchodzi do nich, bo szpiegostwo :) ! I tak pewnie si zorientowa, ale niech nie wie ile tego idzie. Ja my�l e atakowa powinni wszyscy jak najszybciej, przy takim potencjale nie mona zwleka. Jak tylko dojdziemy z Col to atakujemy.

LDeska (Kaszeby) 2008-08-21 11:28:03
Lary, nie gadaj e gupio wyjdzie - przecie to gra. Ja bym nie zdradzi nigdy jawnego sojuszu, ale wy takiego nie mieli�cie przecie? No i na zlot koniecznie si stawcie wszyscy to sobie wyja�nimy :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 11:36:29
Bobek napisz co�!!!! :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 14:49:47
dostaem PW od Bodka i mu odpisaem ---------------------------------------
Bodek wrote:
Witam Szanownego Ssiada. Jako Cesarz Chin zapytuj uprzejmi c robi ta grupa kawaleri przy moich granicach?? Powrciem sobie z wielce przyjemnego urlopu a tu nagle jakie� nieporozumienia si w dyplo pojawiaj. Zerwali�cie take Open Borders to nie wyglda na wol pokojowego wspistnienia a w sumie nie rozumiem dlaczego. Cesarz Chin czeka na poselstwo i jest otwarty na negocjacj. Pozdrawiam Cesarz Chin Bodek
Witojcie! po pierwsze to nie jestesmy ssiadami :) open boarders zostao zerwane ze wzgldu na to, ze Peter zastepujac Ciebie chadza sobie po naszych ziemiach i "podpowiada" Pontiemu, ktry to z kolei zastpowa Aniona :) (wtedy bya wojna midzy mna, a Anionem) nie sdz, eby a tak daleko (orzy granicy z Tob) pasy sie jednostki kawalerii, ale jeszcze tego dnia to sprawdz PS tez jestem otwarty na wszelkie propozycje i mozemy to wszystko skonsultowac przez tel nawet, bo opowiada jest sporo :) Pzdr! ------------------------- narazie gram na czas, ale co o tym sdzicie? to jest "wysannik" Petera by wyczutke zrobi czy moze faktycznie by si szo dogadac??

LDeska (Kaszeby) 2008-08-21 16:00:36
Ja te dostaem poselstwo od Bodka: ---------------------- Wielce Szanowny Wadco Kaszebw. Cesarz Chin po powrocie z lekko przeduonego urlopu ;) stwierdzi i przy moich granicach gromadzi si armia pochodzca z Twojego pastwa a przebrana dla niepoznaki w obce barwy :zdziwko: Je�li podczas mojej nieobecno�ci zaszy jakie� nieporozumienia midzy naszymi narodami jeste�my gotowi wyja�ni ja na drodze dyplomatycznej... po co od razu tyle wojska na takie mae miujce pokj pastewko jak Chiny. Czekamy na poselstwo z wyja�nieniami i ewentualnymi warunkami pokojowego wspistnienia. Pozdrawiam Cesarz Chin Quin Shi Huang ---------------------- Odpisaem e nie wiem o jak grupk chodzi no bo tak jest - ja nikomyu wojska nie dawaem... moe chce mnie wyczu i chodzi mu o twoje wojsko Cola? Mamy dwie moliwo�ci - albo go delikatnie pytamy o moliwo� wsparcia nas w walce z Peterem albo zwodzimy go do koca i atakujemy go. Mwcie co sdzicie e bdzie lepsze. On ju raz waln Martina i nagle zmieni plany, wic dugofalowym sojusznikiem to nie ma co go robi.

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 16:16:48
ja bym gada o stuknieciu Petera, a potem bysmy zobaczyli... glowny cel to przeca Peter i Bombel :)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-21 16:51:40
Jakby�cie jeszcze bodka zwerbowali to by byo mistrzostwo �wiata! Bombel i peter by si zdziwili nie�le. Taka kontynuacja dyplo 2 hehehe. Poza tym bodek ma najwicej do zyskania. A moe jeszcze dardara przekupi? Cho jak wiadomo im wicej graczy, tym wiksza szansa na to, e kto� sypnie.

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 17:01:30
Pawe - tu juz nie ma co sypa.... Peter wie co sie dzieje, a Bombel sie dowie za 2 tury PS Dardar ze strategicznego punktu widzenia niewiele wniesie :(

didi (Rosja) 2008-08-21 17:05:02
Racja, Bodek ma najwiecej do zyskania. Wystarczy mu polowa panstwa Petera i z 30 miastami nikt go nie ruszy ;)

pawelt (paweltLandia) 2008-08-21 17:23:08
Jak si ruszacie wojem (leszek cola) to uwaajcie na grki w odlego�ci 2 pola od miast, bo je te wida na szpiegowaniu.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-21 17:24:30
dardar mgby troch namiesza, przynajmniej zwiza cz� si bombla i petera. Jak go zastpowaem, to mu troch nadrukowaem woja :}

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 18:45:45
za pxno :) juz stoje na grce pod granic z Bodkiem i radze wszystkim tam stanac :) Bodek ma szpiega i dlatego widzi... wiec skoro widzi to czemu nie byc bliej?? teraz tylko pytanie czy gada cos z Peterem i mu mwi, ze wojo widzi? jesli nie to znaczy, ze czeka na propo... jesli gada to tez spokojnie mozna propo zoy, a peter moe jakies wojo przekae Bodkowi :) PS Pawe z morza bedzie chyba atakowa Petera, bo to tylko 2 turki pyniecia, a do Bombla ma juz tych turek 6 :( wszystko zalezy od tego jak Bobek z Mareckiem planuja atak na Bombla i kiedy to nastapi BOBEK daj zna!!!

pawelt (paweltLandia) 2008-08-21 19:22:00
Cola, bo bobka zadzwo, jak nie masz tel, to ci dam. Bodek niech si szybko decyduje, bo nie moemy czeka ani turki. Bodek na�cina 10 miast.

LDeska (Kaszeby) 2008-08-21 20:30:59
Wysaem sms'a Bobkowi. Ja sam nie wiem - my�l e Bodek moe si zgodzi. To proponuj zoy mu tak propozycj. Co wy na to?

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 20:47:21
eeee yyyyy wydawao mi si, ze Bobek przygotowywa desant na Larego, ktry teraz przeciw Bomblowi mia skierowac.... ...a Marecek od zawsze by z nami i od zawsze... mia nas w dupie :) W ogle plan jest �wietny tylko moze nie wypali, bo nie dajemy temu odpowiednich priorytetw, a nasze wojska chodz jak stada rozpasanych baranw... ...no moe na poudniu wyglada to bardziej dopracowane, ale pnoc to sie pata jak diabli.... szkoda, e niektrym wisi to dyplo i graja po to by w zasadzie... gra... bez kreacji :) --------------- POWINNY BYC MAPY I SCIESLE USTALONY PLAN CO DO TURKI, A TU WYGLADA TO WSZYSTKO JAK POSPOLITE RUSZENIE - BEZ DOWODZENIA - NA HURRA POWINNY BYC PUNKTY ZBIRKI, PLAN ATAKU - KAZDY POWINIEN MWI KIEDY I JAKIE WOJSKA STANA GDZIE.... NAPRAWDE NIE CHCECIE SIE POBAWI W GENERAW??

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-21 21:54:04
Kurna to kiedy atak i czy Bobek zaatakuje Bombla i gdzie w ktre miejsce. Co za burdel ja nic nie wiem...

Damroka (DamrokaLandia) 2008-08-21 22:00:11
Na poudniu mia dowodzi Damian. Damian podrzu jakie� screeny z zaznaczonymi punktami zbirki, miejscami uderzenia i okre�leniem co w jakiej turze. Chtnie poobserwuj t operacj cho w taki sposb zanim wrc i bd mg bezpo�rednio bra w tym udzia.

pawelt (paweltLandia) 2008-08-21 22:15:18
panowie: damian!, ponti!, cola, leszek, lary, dajcie screeny Nie czsto widzi si walki kilkuset jednostkami. Boe, jak NATOwcy chcieli obroni europ z tyloma dowdcami :)

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-21 23:32:08
Panowie ja i damian zosajemy neutralni w tej grze i Waszej walce. Sprawdzielm mamy pakt jawny z bobmelm i bylo by gupio robic takie rczey. Open borders zostaje dla wszystkich walczcie sobie kjak chcecie ale my nie mozemy zrobic swimnstwa Bomblowi. Sum,ienie mnie zagryzo . Wszystko opisze w kronoice

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 23:49:41
no i masz ci los pieknie :) teraz nie pozostaje nam nic innego jak zaatakowac wszystkim Larego i Damiana, a wtedy Bombel nadal bedzie Im pomagal i wrocimy do punktu wyjscia... czyli Bombel odleci, a my sie wykrwawimy, bo teraz zjechac Damiana i Larego bedzie bardzo trudno, bo sie odbili od dna (Lary) a Damian dozbroil arsenal :( Jest ewentualnosc taka, ze idziemy na Bombla i mozemy probowac Go ugryzc (bez wojska Damiana i Larego bedzie to bardzo trudne) ale za to wtedy lary z Damianem odleca i w koncu jak my sie wykrwawimy to Oni nas zaatakuja. Bez sensu to wszystko w takim ukladzie. PS jest tez wielce prawdopodobne, ze od poczatku grali na zwloke, zeby zyskac ten czas wlasnie :( TOZ TO MASAKRA JAKAS Jest jeszcze inne wyjscie z sytuacji. Wywoluje wojne z Pawlem, Darkiem i Leszkiem i nawzajem palimy sie i stosujemy metode spalonej ziemii. Wtedy nikt nie bedzie mial radochy, a Bombel i tak wygra, a cala reszta bedzie jak marionetki w Jego rekach :) wiec co robimy?? ...bo mi sie deko odechcialo... caly misterny plan w ***** :(

Cola (ColaLandia) 2008-08-21 23:56:18
Plan by fajny bo utrzywa status quo jednoczesnie eliminujc najgro�niejszych zawodnikw... NIESTETY BY :(

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-22 00:31:46
Cola my naprawde jestesmy neutralni. Po drugie na samym poczatku plan wydawal sie fajny ale zrozumielismy z damianem , ze tak nie mzona leciec sobie w kue z sojusznikiem. Mmielismy pakt jawny. W y nas postraszliscie i odeszlismy od bombla. Macie droge wolna mozecie isc, ale zrozum ze lecenie sobie centralnie... to za duzp jak dla mnie nawet w grze. Masz swietne stosunki z sasiadem i nagle jedziesz mu po calosci. Jak chceice mozecie nas atakowac, trudno. dla nas najbardziej bezpiecznym wyjsciem bylo orzylaczenie sie do was ale najbardziej obrzydliwym. Sorry ale ja nie stoickov. Nawet w grze prbuje grac troche fair. Nie gralismy na dwa fronty. Tzn nie wobec Was, bo obec Bombla tak i lecielismy troche w czlona ale ochlonelismyi doszlismy do wniosku, ze nie robmy sobie jaj. Mcie droge otwarta Bobmel nic nie ma. A ja napewno nie odlece bo na wojnei z Damroka stralilem 39% pastwa a odbudowa nie bedzie taka prosta.

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-22 00:40:22
Mialo byc 30%

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 07:56:44
Niby argumenty Ok, ale to Wy zagraliscie na zwoke i tylko Wy korzystacie na tym. Piszesz, ze postarszylismy Was... i Ok... wic popatrz jakby to wygldao wtedy. Zaatakowalibysmky Was do koca i bysmy w miare gadko przez Was przeszli, ale wtedy duzo pxniej bylibysmy u Bombla i mocno uszczupleni. Was by nie byo, ale Bombla bysmy nie ruszyli, a teraz nie dosc, ze bedzie trudno Bombla ugry�c (nastapio przegrupowanie woja, bo z Wasza pomoca nie potrzebowalismy swoich nakadw z tej strony az tyle) to Wy urosliscie w si. Macie duzo wiecej woja, bo mieliscie czas i moecie nas zaatakowac w kadej chwili... jestesmy w patowej sytuacji ja nie mam pojcia co zrobic teraz i jak mam sie zachowa... pomijajc juz fakt, e Bombel moze doskonale wiedziec co sie dzieje, bo mieli�cie i macie tu wgld, Ty mozesz mwi, e Bomblowi nic nie xerowae�, ale powiedz na jakiej podstawie mam Ci teraz wierzyc?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-08-22 08:25:49
Wita was Panowie wadca Hedonicum i regent Kmeroslavii! Najbardziej neutralny z neutralnych. Przypominam, e nasze ycie w dyplo jest jedynie gr, a poniewa spodziewaem si takiego zamieszania wic si nie wypowiadaem. Radz way sowa o kolegach, raczej piszcie o wadcach, e sobie w kulki lec. Ja osobi�cie si nie dziwi, e takie numery si zdaaj - do�wiadczenie. Od razu nadmieniem, e dalej zachowuje swoj neutralno� i nie krzyczcie mi do Roberta, e przegram , e Chatszepsud z Egiptem-peterem wygraj - bo to nie jest istotne...wadca Hedonicum ..sucha, analizuje i w razie czego polegnie ze swoja wizj ;-) argumenty eby si przyaczyc do inwazji dla "wadcy Hedonicum" nie byy przekonujce - na zasadzie skrzyknicia i rozwalenia bo s zasilni. To nie zgraja kolekw tylko gierka dyplo, a my udajemy �wiat w ktrym decyzje niektrych zmieniaja si pod wpywem impulsu. Nie ma miejsca na obraanie - jest miejsce na przemyslenia, e za mocno w co� si zaangazowaem, e za mocno naciskalem i takie bldy decyduj o losach �wiata ;-) Poniewa nasze plany odno�nie wadcy Chudych zostay tutaj opisane [info od wadcy Kaszebw] i nie maj ju racji bytu gdy trac sens zaskoczenia. Dlatego plany wojenne zostay wcisnite miedzy ksizki w Great Library. Czekamy na rozwj sytuacji i dalej gwarantujemy swoja neutralno� w waszych poczynaniach. Jeste�my zbyt saba czsci �wiata by mc decydowac o losach milionw. Pozdrawiam serdecznie wszystkich wadcw i liczymy na udane wpisy w kronice. Bobek

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 08:37:34
W tym ukadzie prosz by Marecek jeszcze zdecydowa w ktra stron bedzie sie posuwaa Jego "poltyka" (?!) i czy leszek jest w stanie administracyjnie usunc z paktu Bobka, Damiana i Larego czy trzeba tworzyc nowy pakt?

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 08:45:07
aha... i prosze damiana by odda mi 4 jednostki ktre mu przekazaem (jak wejde do gry to wyszczeglnie ktre)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-08-22 09:39:04
z tego co wiem Mareck wraca w przyszym tygodniu okoo czwartku. a co do wyeksmitowania nas z danego paktu to chyba albo trza nowy zaozy albo admin to potrafi. Tak ,e do kolegw - nie miejcie urazy.... a do wadcw - dzikuj za wysuchanie mojego przesania.

LDeska (Kaszeby) 2008-08-22 09:51:20
Bobek, ale ty zastpujesz Mareck'a ktry ma ze mn sojusz. Uzgodniem z nim atak na Aniona i my�l e na pewno by si zgodzi i� dalej na zachd. A ty za niego decydujesz e jeste� neutralny? Wy�l mu sms'a z pytaniem o to.

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 09:57:10
Sytuacja z Mareckiem jest mega dziwna by w sojuszu, zgadza si na wszystko, a jak Bobek przeja nacje to nagle nic nie wiadomo :O ------------- Bobek nie jestem zy na nikogo, ale tez nie dajmy sobie mydlic oczu z tymi Wadcami, bo Lary ma moralne opory przeciez jako Lary, a nie jako Wadca Chudych :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-08-22 11:29:51
z tego co mi przekaza - po podpisaniu pokoju z Pontim-anionem wycofa si z wojny. I nie chia uczestniczy w adnej wojnie - bo uzna, e wasz wjazd w Pontiegoaniona by nie przemyslany, a zawlaszcza za dugi przez co straciliscie inicjatywe. On swoje zrobi zaj dwa miasta a wy, zwaszca Leszek stan pod stolic aniona i zacz go oblega - przez co chopaki zyskali czas. Moe wtedy inaczej by to wygldao. Wic nie rozumiem waszego obruszenia odno�nie wadcy Marecka.Zniechcil si moe - bo mi da woln rk. Wadca Marecek jest na wakacjach i ja rzdz i basta od Kmeroslawii.

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-08-22 11:40:08
z tego co mi przekaza - po podpisaniu pokoju z Pontim-anionem wycofa si z wojny. I nie chia uczestniczy w adnej wojnie - bo uzna, e wasz wjazd w Pontiegoaniona by nie przemyslany, a zawlaszcza za dugi przez co straciliscie inicjatywe. On swoje zrobi zaj dwa miasta a wy, zwaszca Leszek stan pod stolic aniona i zacz go oblega - przez co chopaki zyskali czas. Moe wtedy inaczej by to wygldao. Wic nie rozumiem waszego obruszenia odno�nie wadcy Marecka.Zniechcil si moe - bo mi da woln rk. Wadca Marecek jest na wakacjach i ja rzdz i basta od Kmeroslawii.

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 12:32:53
oki w takim razie Leszku usu tez Marecka z paktw wszystkich naszych

Cola (ColaLandia) 2008-08-22 14:39:57
Ok twotrzymy nowy pakt pt NOWY SWIAT :) tutaj dzikuj wszystkim za uwag pzdr!

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-22 20:31:07
Napisze tylko ze gram wdca LArym Chudym a nie Hitlerem , A wdca chudych ma takie wasnie dylematy moralne

ponti (pontiLandia) 2008-08-22 21:35:42
Powiem jedno mnie ciekawi boski wiatr Coli dlatego w to wejde mam dosc traktowania jak marionetke i zapore przez Bombla i Petera.Nie zdziw sie Lary jak pieknego dnia Twj sojusznik Bombel wjedzie ci w Panstwo bez zapowiedzi.Tak jak pomaga mi Peter podesa pare podstarzaych jednostek a reszta na moim utrzymaniu.On sie pozby woja i mogl sie spokojnie rozwinc.

ponti (pontiLandia) 2008-08-22 21:36:28
I to nie bya pomoc ale ciagniecie za sznurki.Mi sie podoba ten zwrot Bombla o 180 stopnie w kronice.Za to bym go zjecha bo nieszczeroscia bije na kilometr

Lary33 (Pastwo Chudych) 2008-08-23 00:06:45
Przeceiz go zjdziecie. Patrac co ma mBobmel co wy macie to Bobmla jzu nei ma.

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 01:03:42
Lary... Bombel ma ponad 20 miast i 4 tury do machingunw... zeby dojsc do jego 10 miast zajmie to ze 30 tur Wojsko sie uszczupli, a potem na jednego machineguna potrzebnych bedzie z 10 jednostek wiec sam sobie odpowiedz :) trzeba by isc do artylerii i ja wyprodukowac i przetransportowa, a to sie skonczy tym, ze albo zaatakujemy wtedy juz czolgi, albo pomachamy chusteczkami Bomblowemu statkowi lecacemu w kosmos. Ty wtedy bdziesz stawia swj kolejny uniwersytet i bdzie fajnie :) no chya, ze gdzie� w poowie drogi sie ockniesz i bedziesz chcia te czogi atakowa to Bombel spusci Ci grzyba i twoje wojsko wyparuje :)

LDeska (Kaszeby) 2008-08-23 08:33:49
Lary popatrz na wczorajsze ffa - Bombel nie mrugnie okiem eby ci wjecha z noykiem w plecy... jedyna szansa na wyrwnane szanse w tym dyplo dla cieie i reszty to zjechanie Bombla...

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-08-23 13:39:15
ale wy maryudzicie, jeczycie...kurde felek....Lary robi co uwaa, ja robi co uwaam..wy macie �wiadomo� co si czyni ze �wiatem ;-) i dziaajcie..macie szanse....sami gadacie, e odlegosci s chorendalne miedzy pastwami a si pachacie wiedzc co ma - 30 tur zanim podejdzie...nie lepiej czekac przy takich odlego�ciach i wspomoc naukowo jednego z was czyli pawo-col i doj�c do ato,mu i zrzucac poki czas? a tak marnujecie czas, pienidze na dywagacje. za dua mapa eby takie krucjaty urzdza - moim skromnym zdaniem ..ale ja nie mam �wiadomo�ci.

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 14:36:16
Chyba Robercik gramy w inne dyplo :) pawe nawet jak na 100% nauki poleci to wyciaga poow nauki Bombla wiec zanim do atomu sie dojdzie to Bombel odleci w kosmos :) Jedyna suszn operacja jest atak ktry chcemy przeprowadzi inaczej Bombel to wygra wiec moemy przestac grac juz dzis :)

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 18:35:07
Wybucha wojna z Bodkiem, Peterem i Bomblem czy w tej sytuacji Bobek i Marecek maja zamiar sie jakos zachowa? Jesli to nie tajemnica to chciabym poznac plan czy macie zamiar sie w ogle przyaczy?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-08-23 19:09:12
na razie czekamy na rozwj sytuacji...nie gniewaj sie Konrado...wiem e masz lepszy ogld sytuacji z wysoko�ci Pawlo-coli, ale czy wszyscy musza sie pra...na razie czekamy.Mareck wraca w czwartek chyba wie sam zdecyduje.

Cola (ColaLandia) 2008-08-23 19:29:20
a gdzie to ja sie gniewam? grzecznie zapytaem :)

LDeska (Kaszeby) 2008-09-16 16:40:17
test dziaania powiadamiania na stronie gwnej o nowym wpisie w paktach

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: