www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: LDeska
2008-11-25, 16:07
Pakt "nuklearny wiatr" (Bobek1971)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-11-24, 14:28   Pakt "nuklearny wiatr" (Bobek1971)

Pakt numer 38, za?o?ony 2008-10-13 17:12:10 przez Bobek1971 (Bobek1971Landia)

Nazwa paktu: nuklearny wiatr

Zaproszone do paktu nacje:
Tw?rca: Bobek1971
Cola
Damroka
LDeska
Mareck

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-13 17:21:54
Ok..widz? ?e Panowie W?adcy siej? defetyzm i chc? gr? odpu�ci?. Zak?adam ten w?tek po konsultacjach z Kmeroslavi? [Mareckiem]. Sytuacja bie??ca jest taka, ?e Mareczek ma 25-27 tur do atmomu. Pozosta?o 4 techy. Wy twierdzicie, ?e nie wybronicie. Wobec tego proponujemy uk?ad, w kt?rym wy wspomagacie Kmeroslavi? - finansowo by przy�pieszyc j? w drodze do nuk?w, a nawet je�li macie tak? mo?liwo�? dorzuci? do niej 3 wielkich by zaaplikowa? z?oty wiek, kt?ry zaakceleruje owe doj�cie ;-) w zamian Mareck proponuje zaatakowa? wskazane cele - stacki i miasta - nukami, kt?re wy dobijecie. Jest to jedyna juz chyba szansa na powstrzymanie Bombla, Petera i Bodka. Nie chodzi w tym planie o to co by?o- bo nasze dzia?anie wynika z waszej niecheci do kontynuowania...mo?e taka opcja was wzmocni i da szanse? Czekamy na wasze propozycje i opinie. Przedstawi?em ofert? w imieniu W?adcy Kmeroslavi Kr?l Hedonicum Bobicus

Damroka (DamrokaLandia) 2008-10-13 19:59:56
ciekawe, ciekawe. Jedyne co mog? w tej chwili to zadeklarowa?, ?e nie zrezygnuj? z dalszej gry, ale wsparcia ju? nie jestem w stanie udzieli?, bo ?ycia ju? mi du?o nie zosta?o.

Cola (ColaLandia) 2008-10-13 20:51:32
jakich tech?w brakuje Mareckowi do atomu? to podstawowe pytanie :) ...bo Pawel konczy fizyke wlasnie za 2 tury (Bombel za 1 ture) ...w nastepnej sprawdze ile jest do tego atomu, ale utrzymac sie bedzie bardzo ciezko :( PS ja oczywiscie z dyplo nie rezygnuje pod zadnym pozorem, ale nie przeszkadza mi to pisac, ze gra jest rozstrzygnieta :) atom bedzie li tylko urozmaiceniem :) nie jestem w stanie wybronic wszystkiego, bo na polnocy hasaja armie Pontiego, Didiego, Bodka i Petera + wsparcie sponsorskie Aniona na poludniu rozbilem w pyl Bombla, ale stracilem 2 miasta teraz postaram sie poprzeszkadzac Damianowi tym co mam na poludniu, ale wiele nie zdzialam :( i Darek padnie, a stamtad juz kawaleczek do Pawla miast poludniowych :(

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-13 21:57:24
brakuje electricity, fission, artilery, rocketry - na dzien dzisiejszy w 26 tur...jak sie da kase mo?e byc szybciej. Wy wtedy mogliby�cie i�c do infantry i czolg?w [znaczy Pawe?-Cola]..nie wiem czy macie juz machinguny? odpuscilibyscie atom i brneli do tych wlasnie techow kt?re daja nadzieje na obron? i pozniejszy kontratak. Darmoka poniewa? Padnie mo?e wojo niech przekaz? i scina wszytsko do Paw?a a Pawe? niech pozamiata miasta Darmoki i go wykonczy..taki samopb?j ale spalona ziemia i nie maja kasy za te miasta a wy tak. Mze jakie� inne macie pomys?y ..ale jak juz si? konczy moze warto sprobowa? ;-)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-13 21:58:34
brakuje electricity, fission, artilery, rocketry - na dzien dzisiejszy w 26 tur...jak sie da kase mo?e byc szybciej. Wy wtedy mogliby�cie i�c do infantry i czolg?w [znaczy Pawe?-Cola]..nie wiem czy macie juz machinguny? odpuscilibyscie atom i brneli do tych wlasnie techow kt?re daja nadzieje na obron? i pozniejszy kontratak. Darmoka poniewa? Padnie mo?e wojo niech przekaz? i scina wszytsko do Paw?a a Pawe? niech pozamiata miasta Darmoki i go wykonczy..taki samopb?j ale spalona ziemia i nie maja kasy za te miasta a wy tak. Mze jakie� inne macie pomys?y ..ale jak juz si? konczy moze warto sprobowa? ;-)

LDeska (Kaszeby) 2008-10-13 22:08:10
Ja te? wespr? jak tylko mog?, ja jutro powininem mie? mo?liwo�? robienia strzelc?w i wtedy robi? pob?r do wojska na maksa, potem mog? dawa? kas? Mareckowi. I tak jak Cola uwa?am ?e to tylko przed?u?y troch? zabaw?, no ale o to w tym chodzi, wi?c bawmy si? :)

Cola (ColaLandia) 2008-10-14 09:28:38
Darek caly czas przekazuje mi wojo wiec juz nie ma co przekazac :) z tym paleniem byloby przegiecie i nie fair moim zdaniem, bo wiadomo, ze robimy to specjalnie (przekonajcie mnie :) ) ide przez fizyke do artylerii, bo to jedyne co moze mnie uratowac uklad sponsorski z mojej strony narazie nie wchodzi w rachube, bo cala kasa Coli idzie do Pawla by ten mogl techy wymyslac i trzymac zadowolenie z kulturki PS ja policze ile tur brakuje Pawlowi do Atomu, bo Pawel ma tez produkcyjnie moce wieksze... tak czy siak w 26 tur Bombel jest w stanie dojsc baaaaardzo daleko,bo techy wymysla max w 3 tury :)

LDeska (Kaszeby) 2008-10-14 10:25:43
Te? my�l? ?e Bombel szybciej do tego atomu dojdzie, ale pobawmy si?. Co do palenia miast, to przypomnij sobie co robi? Peter z pa?stwem Foxa jak ja atakowa?em i ju? nie powiniene� mie? skrupu??w... :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-14 12:04:34
zatem brniemy ka?dy sobie ok...;-)

Damroka (DamrokaLandia) 2008-10-14 12:56:21
Ten pomys? ze wsparciem Kmeros?awi, aby dobi? jak najszybciej do atomu jest chyba najrozs?dniejszy, bo w pierwszej kolejno�ci wycinani b?d? Pawe?, Konrad i Leszek. Mareck ma szans? by? traktowany troch? delikatniej, jak neutrala. Wi?c wydaje mi si? ?e realnie to on ma najwi?ksze szanse doj�? do tego atomu i wyprodukowa? cho? jedn? bombk?. Ale to b?dzie i tak ju? najwy?ej na wiwat, bo pewnie bombel wcze�niej b?dzie napiera? w t? tr?jc? kt?r? wymieni?em, je�li b?dzie jeszcze w co.

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-14 13:28:49
z takim potencja?em Pawlo-coli wydaje si? ?e spokojnie wybroni si? d?u?ej niz 25 tur..do tego dochodzi Leszek i Cola. Poza tym ca?ego wojska nie wysy?aj? do was...zawsze trzeba obstawi? miasta zw?aszca portowe...wy b?d?c u siebie na pewno nie przyjmiecie w?druj?cej armii wi?kszej od swoich. je�li atomkiem walniemy w stacka z jak?s spor? ilo�ci? jednostek [kt?re wska?ecie] to naprawde wystaczy tylko dobi?...a to ju? spora strata produckji...wystaczy zrobi? na pocz?tek z 6 bombek - bo przypuszcam ?e wi?cej zorganizowanych grup operacyjnych nie w?druje. sdi nie b?dzie mia? bombel za szybko, druga sprawa sdi dzia?a tylko na w?asnym terenie..wi?c wszytskie stacki s? ju? nara?one [owszem ucierpi? i wasze tereny bo atak bombk? wi?ze si? z wypowiedzeniem wam wojny [jednodniowej]...atak na stolice bombla petera bodka kolejne 3 atomki.... nie wiem sam...z kas? i uniwersalem mo?na by szybciej je robi?

LDeska (Kaszeby) 2008-10-14 13:47:33
Ja jestem za spr?bowaniem, jeszcze nikt w dyplo grzybka nie zrobi? :D

Cola (ColaLandia) 2008-10-14 14:12:25
pr?bowac mo?na, ale ja sponsoringu nie zrobie bo musze isc do artylerii potem dopiero dam kase (a bedzie tego dosc sporo na ture) i wtedy za to sie bedzie kupowac

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-17 22:07:38
Bombel idzie do flight 4 tury mareck ma 3 tury do electricity

Cola (ColaLandia) 2008-10-18 10:25:28
Pomys? z Mareckiem jest o tyle fajny, ze Bombel w ogole na Niego nie patrzy, a jakby Pawel szedl do atomu to Bombel by reagowal

Cola (ColaLandia) 2008-10-18 10:27:59
trzeba jeszcze manhatan zbudowac a tego sie nie da kupic bo to projekt - wybierzcie miasto odpowiednie do budowy

Damroka (DamrokaLandia) 2008-10-18 10:58:20
Ja przekazuj? swoje skrome �rodki Mareckowi. Mo?e co� z tego wyjdzie.

Cola (ColaLandia) 2008-10-18 11:01:38
spoko... p?ki co Kebab spokojnie utrzymuje nauke Pawla na poziomie 100%... chociaz Bombel spalil mi juz 3 porty :) ale to badziewia byly :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-18 11:39:08
tez mi si? zdaje ?e Bombel chyba zapu�ci? na razie my�l o Marecku...nawet mo?e nie mie? szpiegostwa na niego. I to jest nasza szansa ;-) ja daj? tez kas? do marecka zatem damroka i ja pompujemy co mo?emy cho? tego nie za wiele. Ty Cola-Pawe? idziesz do jakiego� techa nie wskazuj?cego na atomka? tak by?oby lepiej...i do albo jak on le? po artylerii bo chyba to chia?es najpierw?....czyli flight lub do czolg?w industrializm....jakby kto� zrobi? faszymz by?oby dobrze genera?a do miasta u marecka..co prawda nie wiem czy akademia wojskowa daje bonus tylko do jednostek militarnych 50% czy tez do budowy nuk?w? 3 porty to nic ...wa?ne, ?eby utrzyma? najwa?niejsze miasta produkcyjne u ciebie. Manchatan Marecek b?dzie robi? w najlepszym produkcyjnie miescie....po electricyty leci od razu w fussion [by zaczac manhatan] potem leci do artylerii i rocketry. oby si? to z?ozy?o w bliskim czasie.

Cola (ColaLandia) 2008-10-18 11:51:33
ja lece artylerie 7 tur i potem do piechoty, a potem sie zobaczy, ale pewnie sie to zbiegnie z czasem i bede dawal kase na zakup nukow (przezbroje tez czesc canonow na artylerie) najgorsze jest w tym to, ze Bombel wysadza canon + machuin gun + piechota i trace duzo jednostek by taki niewielki stack rozbic :(

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-18 11:59:28
jest jeden feler z zakupem nukow w pierwszej fazie bo Mareck bedzie m?g? je produkowac ..ale po rocketry musi skoczyc po demokracje by przejsc na uniwersal...ale to juz powinno zajac kilka tur.

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-19 16:20:36
wg wstepnych wylicze? - skr?caj?c po demokracj? [dla uniwersal sufrage] i uwzgl?dniaj?c budow? manhatanu [750 mlotk?w] oraz 1 tur? anarchii na przej�cie na owe Uniwersal [najlepiej przej�c na 1 tur? przed zbudowaniem Manhatanu] - to pierwsza bomba nuklerana powinna powstac oko?o 23 -24 tury od tej licz?c. Czyli wspom?c was mo?e atakuj?c ich stacki - okolo 25 tury. szybciej mozna doj�c do nuk?w ale szybciej nie da sie zrobic manchatanu. Poniewa? przekazanie jakiego� miasta produkcyjnego nie wchodzi chyba w gr?..zatem Mareck musi zrobic Manhatan w swoim miescie co potrwa. Dlatego mozliwe jest zboczenie po demokracje - umozliwiajacej produckje nuk?w za kas? - bo wcze�niej Manhatanu nie jest w stanie zrobi? po uwzgl?dnieniu, ?e zacznie jego produckj? po odkryciu Fussion czyli za 8 tur. Jak mo?ecie przekaza? Mareckowi jakies surowce zdrowotne, ktorych on akurat nie posiada, a jemu umozliwi? wzrost miasta do 20 i pracowanie na wszytskich polach w stolicy. [pe?ny krzy? produkcyjny].

LDeska (Kaszeby) 2008-10-19 19:38:34
Niech MAreck uwa?a bo Peter z Bomblem g?upi nie s?. Mareck trzyma po dw?ch strzelc?w w miastach na granicy mojej i jego stoi taka grupka ?e nie wida? dok?adnie nawet ile tego tam jest. Mnie raczej nie rusz?, przynajmniej nie szybko wi?c mog? na niego skr?ci?...

Cola (ColaLandia) 2008-10-22 11:34:22
no pomalutku po nas :) Darka juz nie ma i wbijaja sie w moje miekkwie podbrzusze, a oprocz tego jada z morza zewnetrznego jeszcze 3 tury do artylerii :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-22 11:37:08
nie ma szans zatem ju? chyba ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-10-22 11:59:41
Bombel ma do elektrycznosci 2 tury

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-22 15:46:22
ja widzia?em 3 tury ale i tak to nie zmienia faktu ..zobaczymy..macie jeszcze jakies moce produkcyjne by powstrzyma? nieunuknione? macie jakie� plany obrony na najbli?sze tury?

LDeska (Kaszeby) 2008-10-22 15:53:24
Umrze? godnie :)

Cola (ColaLandia) 2008-10-22 16:17:02
napewno nie oddam sie tak poprostu :) rzucam co sie da na front a potem pobor na maxa i przezbrajanie canonow na artylerie

Cola (ColaLandia) 2008-10-26 00:14:10
dotrwam do pierwszej bombki na 100000% :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-26 08:17:23
manhatan zacz?? sie budowa?, 3 tury do artylerii i 4 do roketry chyba no i skr?cenie po demokracj?. Najd?u?ej ztego wszytskiego manhatan bedzie sie wl?k? bo Mareck nie ma typowo produkcyjnych miast - jak osi?gnie 20 populacj? [za dwie tury] w stolicy - worki czekaj?ce tylko na znak zmieni? wiatraki na kopalnie.

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-26 23:55:16
a mo?e leszek niech przekazuje wojo i kase do Colipaw?a ju?? zamiast broni??..mo?e to da wi?ksze szanse ? bombel ma 3 tury do fussion

LDeska (Kaszeby) 2008-10-27 07:57:03
Nie ma czego przekazywa?... muruj? stolic? ale nie wiem czy to da pozytywny efekt. Za bardzo si? zaanga?owa?em w akcj? ataku podczas gdy reszta zlewa?a no i za p?�no do strzelc?w doszed?em. Poza tym nigdy wi?cej nie zaakceptuj? takiego zmieniania plan?w ataku. Trzeba by?o zjecha? Pontiego i Aniona i puchn?? czekaj?c a? Peter Bodek i Bombel sami si? wyt?uk?.

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-27 08:34:17
ale wiadomo Lechu, ?e to ju? po ptokach..dlatego zabwa polega tylko i wy?acznie na wyd?u?eniu czasu ich zdobywania Coli-paw?a...dlatego mo?e warto resztki dac Coli...a tutaj scinaj i oddawaj bez walki ...cola i tak zd?zy przezbroi? z tego co przeka?esz i jako� tako� mo? dotrzyma do nuk?w....jeden nuk i po ich armii To juz tylko zabawa iste dla maniak?w...bo rozstrzygniecie ju? jest ;-) A co do wcze�niejszych waszych plan?w to tak jak mowi�my ju? nieraz - zda?ylo si? kilka b??d?w w waszym troszk? na szybko , troch? za bardzo na hurra ataku...gdy mieli�cie wielki potencja? i wystarczy?o - tak jak m?wicie zjecha? pontiego do ko?ca i anionai wstrzyma? na hwil? ofensyw?...nie wspominam juz starej waszej operacji anion - gdzie za d?ugo zwleka?e� z atakiem [nawet po�wi?caj?c spor? ilo�c jednostek...lecz jako sojusz wyszliby�cie na swoje. inna sprawa - nie ma si? co oszukiwa? ale w tym dyplo3 jak i wczesniejszym dyplo2 - du?? rol? odegra?y "rasze" i odpuszcanie nacji po 10 turze jak si? zobaczy?o syf i mogi??...a u was Foxa zast?pi? kto� kto powinien zastepow? ka?deo tak jak foxa czlowiek na wla�ciwym miesjcu i w?wczas zobaczcie jak mozna napsu? krwii atakuj?cym. Dlatego o wyniku poza �wietnym pomys?em bombla z nacj? i monumento-prorkami oraz zgarnianiem reli i innych cudak?w religijno-profitowych - zdecydowa?y niestety pocz?tki gry i niezr?wnowa?one rozlo?enie surowc?w ?ywno�ciowych [jedni mieli rajw postaci nieraz dw?ch i i zda?a?y si? trzy chlebki na jedno miasto, drudzy cisneli na farmach z grassland?w ;-) ] G?owa do g?ry chlopaki - bez emocji podejdzcie do tej ko?c?wki - chcia?bym dotrwa? do tych nuczk?w jak to si? bedzie lalo;-)

Cola (ColaLandia) 2008-10-27 08:42:08
ja dam troszke artylerii Leszkowi jak zdaza dojsc i moze tym ich troche zatrzyma bo to jednak spora sila ognia

LDeska (Kaszeby) 2008-10-27 15:30:43
Ja tam si? nie martwi? Bobek, fajnie si? gra?o. Tylko denerwuje mnie to co piszecie czasami ?e �le atakowa?em Aniona na pocz?tku - NIE MOG?EM INACZEJ. Po prostu nie da?o si? zdoby? stolicy pierwszym atakiem bo Ponti zast?puj?cy Aniona odpu�ci? miasta po?udniowe Coli i broni? wszystkim stolicy. Dlatego niby mi nie wyszed? atak a Coli i Mareckowi wyszed?. Oni zdobyli w sumie chyba 3 miasta a ja 1 ale to ja �ci?gn??em na siebie wi?kszo�? si? obro?c?w.

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-27 17:49:33
chodzi?o w og?le o czas ataku - bo z tego co pami?tam chyba dopiero rycerzy wymysli?e� i mogli�cie troszk? zaczeka? z samym atakiem ...po�pieszyli�cie si? chyba. Z drugiej strony ?atwo si? opisuje z zewn?trz niewidz?c sytuacji okiem graj?cego... ;-)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-28 18:19:59
Cola co w jaki tech teraz idziesz? jakie� plany masz skonkretyzowane na obron?....z?a wiadomo�c ?e manhatan b?dzie dopiero za 18 tur...kiepska produkcja . chyba ?e Bombel zrobi wczesniej manhatan - bo ma 2 tury do fussion

Cola (ColaLandia) 2008-10-28 19:09:24
w techach juz stoje i zbieram kase i przezbrajam i sie bronie :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-10-28 19:12:05
rocketry zostal tylko Mareckowi...5 tur...ale manhatan jeszcze dlugo...no nic trza liczy? na bombla;-)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-02 23:12:46
Cola w jakiej cenie jest nuk jakby sie kupowa?o go w miescie od razu po zarzuceniu? drugie pytanie czy podrzucisz cos mareckowi kasy? ..bo on zaczyna zbierac juz tylko kas? od nastepnej tury - pozostalo 10 tur do zbudowania manhatanu i 11 ?acznie z przejsciem na uniwersal suffrage. rocketry jest w nastepnej turze teraz brakuje tego cholernego manhatanu... jak juz bedzie wszytsko jasne musisz podsyla? screeny z miejscem ataku na okre�lony stack - w?wczas potrzebne jest wypowiedzenie wojny pa?stwu na kt?rego terytorium spadnie nuk.

Cola (ColaLandia) 2008-11-03 08:39:42
nie wiem ile kosztuje - trzeba sprawdzic w WB kasy narazie nie dam bo przezbrajam i kupuje wojo, bo mam na poludniu Pawla armie Pamiana i Larego idzie Bombel od poludnia na Cole z polnocnego zachodu olbrzymie armie koalicji Pontiego ja nawet kupujac nie wiem czy dam rade :) a jeszcze mi ataki z morza groza :( PS Bombel do rocketry ma 2 tury z tego co pamietam

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-03 10:52:58
3 tury ma do rocketry.... nuk - kosztuje 500 mlotk?w - wi?c kasowo wyjdzie oko?o 2250 golda przy zakupie od razu po zarzuceniu - 500 m?otk?w razy 3 goldy plus kara 50% [za zakup bez tury produkcji].... No bro? si? Konrado....12 tur....w?tpi? ?e dasz rad?..ale a nu?....jeden nuk i po wielkich stackach b?dzie. Mareck zbiera od tej tury ju? tylko kas? - ?eby zakupi? w 10 miastach nuki ..koszt jest zab?jczy bo wyjdzie 22500...dzisiaj podam ile bedzie w stanie uzbiera? przez 10 tur bo tyle bedzie trwa?a epoka zbierania...jak si? nid dorzucita to b?dzie only 5 nuk?w...no chyba, ?e akcja bedzie tur? p?�niej czyli bez kary 50% i w?wczas mozna kupi? nuki za sum? oko?o 1450 golda [bo jakies m?otki przez tur? wpadn?]...ale to jest juz bedzie druga tura po manhatanie i w?wczas sam bombel bedzie m?g? rzuca? r?wnie?. je�li stwierdzisz ze si? nie wybronisz to zrzucaj do marecka kas? i zrobimy mu wielkie powitanie z ognistym smokiem - znukujemy mu 10-12 miast w jednej turze..zale?y ile miast zd?zy dostawi? Mareck na terenach Leszka. Ile miast tyle nuk?w..ale bez kasy to nie wyjdzie ;-) wtedy bedzie tylko 5 maks 6 nuk?w w pierwszej turze po manhatanie.. stacka mozna jedn? bombk? pozbawi? ca?ej si?y uderzeniowej [po?owa woja do piachu reszta ledwo ?ywa..wi?c jak id? po kilkadziesi?t jednostek to byloby najlepiej...bedzie potrzenbny screen dok?adny z celem.

Cola (ColaLandia) 2008-11-03 11:43:38
podoba mi sie :) Robercik - nuki trza kupowac po 1 turze produkcji zeby tej kary nie by?o - to MUS a ja sie bronie na maxa :)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-03 13:15:06
Ja broni? ostatniej twierdzy - stolicy. Kasy nie mam ju? gdzie zbiera? :P

Cola (ColaLandia) 2008-11-03 13:22:15
a jak z wojem Leszek? ile na Ciebie idzie i czy sie wybronisz? bo ja nawet nie wiem czy to co Ci poslalem ma sens :) i informuj prosze jak widzisz ichnie wojska, bo przez niewiedze stracilem miasto :(

LDeska (Kaszeby) 2008-11-03 13:58:53
Siedz? w ostatnim mie�cie i stara si? nie oddycha? :) Wojska nie widz?, latam sterowcem i szukam ale si? wycofali chwilowo. A niech ze?re niezadowolenie ;) ))

Cola (ColaLandia) 2008-11-03 14:11:26
ja za to teraz mam *** akcje :) na poludniu Pawla mam 2 du?e armie : Damiana i Larego na wschodzie od morza Peter szykuje desancik, ale wygl?da na niezbyt wielki, no ale wojo musze miec tam zmrozone jak wysadzi na p??nocy Paw?a w kazdej chwili moga wpasc jakies konie, ale tam nic nie mam do bronienia Bombel sle wojo przez Damiana, ale nie wiem czy beda atakowac Cole czy Pawla na poludniu Coli mam armie Damiana spor? i musze trzymac tam wojo jakby sie chcia? wychylic a na p??nocy stoja armie Petera, Aniona i Pontiego + Bodek i Didi :) i tam trzymam najwiecej, ale to i tak jest ma?o jakby wparowali :) serio ta ja juz nie wiem gdzie posy?ac wojo by wszystkie fronty utrzymac :) ale jesli - dajmy na to - nie zaatakuja jak bedziemy mieli nuki to jak tak pizdnie w armie Peterowe i armie Damianowe obie (na poludniu Coli jedna, a na poludniu Pawla druga) to w chwilunie by?bym w stanie rozpruszyc Ich i ruszyc z kontra... tyle tylko, ze Bombel wtedy tez uwali nukami wiec przydaloby sie oprocz tych 4,5 nukow reszte walnac w Bombla niestety z Bomblem sprawa jest taka, ze nawet jak mu sie rozwali produkcje w miastach to On czerpie kasiore z reli i tak kupi i tak :( mam wielkiego szpiega i idzie do Bombla... zapodam Mu i Pawel bedzie mial ponad 6000 punktow na Bomblu, ale musialbym jeszcze szpiegow robic i wysylac, a niestety robie samo wojo :D

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-03 14:24:06
co do obrony...no nie wiem co Ci doradzi?...optymalne wydawa?oby si? wycofywa? armi? do najdalszego zak?tka twojego pa?stwa - nawet trac?c miasta, ale nie tracic armii, by m?c dobi?...najd?u?sza trasa dla wszystkich przeciwnik?w i ten punkt jako ostatni skupi? wojo...kas? musisz mie? na utrzymanie [;-)] i po nuknieciu dobijasz...po�cinaj sobie kilka set?w potem si? odbudujesz ;-) ...?arcik trumienny... ale to prawda ch?opaki - jak tylko si? wybuduje manhatann lub turk? p?�niej bombel zasypie Marecka na bank...?eby by?o wiadomo gdzie ma i ile uranu. by?oby ?atwiej. ale nie ma co liczy? na neutralizacj? uran?w bombla. Taki ?ab?dzi..nuklerany �piew...raczej po pierwszym ataku b?dzie kontra z kt?rej mareck ju? nie powstanie....chyba, ?e kas? b?dzie mia? to kupi nawet i w zatomizowanym mie�cie ;-) jak m?wisz ?? pktuy sziegowskie na bomblu m?g?by� wykorzysta? - to mo?e jak zrobi uniwersal to zmieni? mu spowrotem na jakie� inne badziewie...ale w?wczas przed atakiem musia?by� wej�? po bombla ruchach... jakie� jeszcze pomys?y? Mareck bedzie przekazywa? kas? do Hedonicum, ?eby bombel obserwuj?c raczej Marecka statsy nie widzia? zbieranej kasy [oddam mu w turze kupowania] i zacznie zbiera? kask? na full od obecnej tury, nie b?dzie wybiera? techu [?eby nie by?o wida? w co idzie [bo w?wczas wida? ?e zbiera kas? bo jest wynajdywanie techu 2790 tur;-)]..a tak bedzie cisza w eterze...

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-03 14:25:13
zas?yszane...Bombel mo?e wparowa? do Mareczka szybciej...zobaczymy

LDeska (Kaszeby) 2008-11-03 14:27:49
Uwa?aj Bobek ?eby ciebie nie spalili - nie jest tak ?e cz?�? skarbca przejmuje zdobywca miasta?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-03 14:30:29
no w?asnie nie wiem..dlatego zapytanie czy dobrze....

Cola (ColaLandia) 2008-11-03 14:39:16
skarbca nie ruszaj? zdobywa sie tylko kase ktore to miasto zarobilo w calej grze

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-03 14:56:28
no w?asnie nie wiem..dlatego zapytanie czy dobrze....

LDeska (Kaszeby) 2008-11-03 15:52:38
Jestem przekonany ?e jest tak jak Cola pisze, ale nie mam ca?kowitej pewno�ci. W poprzednich cz?�ciach tak by?o ?e zabiera?o cz?�? skarbca, ale w Civ4 chyba tak nie jest.

Cola (ColaLandia) 2008-11-04 23:14:56
troszke mnie zlekcewazyl Peter i wyszedlem z miasta tym co mialem (kolo setki jednostek) i musial uciekac... zostawil w miescie tylko to co bombla, bo ten robil turke przede mna :) no i Bombel stracil Machine Guna i 3 mysliwce :) ...a Anion stracil miasto szkoda ze sie nie da palic miast tylko sie odzyskuje automatycznie :(

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-05 08:48:53
w koncu jakie� male sukcesy.... ja niestety mam z?e wiesci....odci?te open bords z kilkoma znaczaymi pa?stwami u Marecka i kasy niewiele si? zbiera....oko?o 700 na tur?....z?y znak

Cola (ColaLandia) 2008-11-05 09:30:20
czyli widza co sie swieci :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-05 18:14:55
tym razem Bombla b??d... wystawil 30 jednostek z 20 piechoty + z 10 canonow i u mnie strata z 5 katap, a u Niego nic nie zostalo :) jednak jak tak rusza wszystkim na raz z Dqamianem to bede mial cieplo :) ...ale w koncu bomby spadna?? ;) NIE???????

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-05 18:43:34
tak..coraz blizej jest do bombek....swieze info przekaze.... z ciekawostek co sie dowiedzia?em: analzia Marecka - jesli mapy sa aktualne ci?gle pod wzgledem surowcowym [czyli nie wazne kiedy sie wymieni?o mapy, po wymysleniu fision widzimy urany na mapie...w takim razie Bombel takowego - Nie MA!....3 surowce uranu ma Bodek. teraz co najciekawsze nie mo?e po?yczy? surowca dop?ki nie odkryje fussion sam!...jedyny spos?b to przeazanie miasta...ale wydaje si? ze w takiej sytuacji przekazanie miasta z uranem byloby nie fer. to jak przekazanie miasta z cudakiem jakimkolwiek trzeba byloby to oficjalnie wyjasni?... jk masz cola lub leszek jaka� kase wzruccie do Marecka wiecej bombek kupi..przy swoich marnych niecalych 700 nie kupi ich du?o w pierwszej fazie.... druga ciekawostka Bombel chial ?eby Mareck otworzyl granice za....uran ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-11-05 19:34:31
Marecek niech gra na zwloke i powie ze sie nie miesza Ty Bobek skasuj swoja wypowiedz szybko, bo beda wiedzieli co sie swieci i zaatakuja Was konwencjonalnie

LDeska (Kaszeby) 2008-11-05 19:46:16
Wszyscy wiemy ?e nie ma ju? tutaj ?adnych szans, robimy to dla zabawy - zobaczy? pierwszy grzybek nad miastem Bombla - BEZCENNE ;) itd :) Ja wczoraj da?em kas? MAreckowi - co� ko?o 350, b?d? dawa? co tur?. Przekazanie miasta z uranem by?oby jawnym CWWC wi?c nawet jakby si? zdecydowali to wgramy poprzedni? turk?. No tylko ?e jak Bomblowate zaatakuj? konwencjonalnie to nie b?dzie co zbiera?...

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-06 14:27:27
kilka ciekawostek z ostatniej turki Bombel odci?? uran szpiegiem ..niestety marecek zapomnia? blisko work?w trzyma?..wi?c manhatan zamiast w 6 tur zrobi? si? w 12 [bez uranu]...no to trza by?o sie ratowa? zmian? rz?d?w - co by nie traci? turki a i tak trza bylo to kiedy� zrobi? [na uniwersal]... zatem straty nie bedzie. set idzie na uran ?eby si? miastko zrobi?o i szpiedzy niestraszni ju? b?d? ;-) dobrze, ?e uran tak wyskoczy? miedzy miastami po 3 pola od ka?dego z infiltracji morza balonami - 8 kratek od portu marecka zbieraj? si? dwa carriery z samolotami oraz 1 transportowiec....zobaczymy co dalej.

LDeska (Kaszeby) 2008-11-06 19:50:47
No to zaczyna si? wielkie koniec Marecka :) ?eby cho? jedno s?oneczko zd??y? odpali? nad stolic? Bombla :D niech Mareck pami?ta i zrobi zrzut ekranu! Albo lepiej niech zrobi FILMIK :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-07 12:50:01
kolejne wiadomo�ci wywiadu lotniczego...w centrum koncentracji floty Bombla s? ju? 4 transportowce. manhatan 5 tur. uniwersal juz jest zatem bombka za 6 tur lub za 7 jesli czekamy bez kary finansowej. miasto na uranie w tej turce.

Cola (ColaLandia) 2008-11-07 12:53:35
a Wy macie czym wybronic sie? :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-07 12:54:31
rifle, artyleria, i duzo duzo catap i nie przezbrojonego ch?amu...

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-07 12:55:33
jak wapadnie to nie mamy co liczy? na szcz?�cie liczymy ?e 6 tur si? utrzyma jakie� miasto ;-)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-07 13:01:35
Ja daj? kas? co tur?, oko?o 50 z?ota wi?c jest za co przezbraja? :PPPPP

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-07 13:07:16
ju? tylko 50 gold?w zbierasz z w?asnego pa?stwa? ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-11-07 13:07:43
1 miasto i kupa woja do utrzymania to sie nie dziw :D

LDeska (Kaszeby) 2008-11-07 14:22:04
Tak, tylko tyle a jeszcze niedawno by?o ponad 400, no ale mam ju? tylko jedno miasto

LDeska (Kaszeby) 2008-11-07 14:22:28
Acha no i idzie na mnie kupa wojska, jak mo?esz Cola podes?a? jeszcze kilka artylerii to sobie z nimi poradz?.

Cola (ColaLandia) 2008-11-07 14:46:52
precyzuj kupa woja, i napisz zapotrzebowanie choc szczerze mowiac ciezko mam podsylac majac tyle woja na glowie :)

Damroka (DamrokaLandia) 2008-11-07 14:52:20
Fajny tam macie kocio? z obronami ostatnich redut. Moja ostatnia reduta pad?a bardzo szybko. Walczcie do ostatniej kropli krwi, to mo?e tego jednego grzybka uda si? wypu�ci?. :)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-07 14:56:26
Jak wejd? do gry to zrobi? zrzut ekranu. Jest tylko jedna piechota, ponad 40 strzelc?w i du?o drobnicy Pontiego. Artylerii nie widzia?em, jest chyba tylko kilka dzia?.

Cola (ColaLandia) 2008-11-07 15:51:43
TO POLICZ ILE NA TO POTRZEBUJESZ I NAPISZ CO MASZ :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-08 13:39:16
kilka ciekawostek z dnia kolejnego .. Manhatan - 4 tury kopalnia uranu obj?ta programem Riese - zosta?a specjalnie zabezpieczona by wr?g nie m?g? jej zniszcy? - specjalnie stworzone miasteczko podziemne z kopalni? i ca?ym niezb?dnym personelem, przetrzyma ka?dy atak...poza l?dowym ;-) a teraz newsy dyplomatyczne - Bombel wys?a? not? do Marecka by zawarli pakt o nieagresji i nieu?ywaniu nuk?w. Z otoczenia w?adcy Kmeroslavii wiemy, ?e wyra?ono na to zgod? ;-) [je�li jest to blef Bombla to i tak nic nie zmieni sytuacji Marecka, jesli nie to my zyskujemy kilka tur na zrobienie wi?kszej ilo�ci nuk?w] Najlepsze, ?e po pr?bie automatyzmu Marecka - najpierw chcia? otworzy? open boards w zamian za uran Marecka [nieudane], szpiegiem odcina? w kolejnen turze uran [nieudane] , teraz pr?buje dyplomatycznie przeciaga?.... i ciekawoska - Bombel zszed? z industrializmu [5 tur mia?] z informacji wywiadowczych Hedonicum i odkrywa Fission [2 tury] .

Cola (ColaLandia) 2008-11-08 13:48:05
to dobre wiesci :) ja potrzebuje 5 bombek :) i jade z piochem czyli przesuwam armie i pale miasta Damiana, Larego i Aniona :) PS Peter szykuje 11 transporterow z wojem i bedzie atak z morza - pytanie tylko gdzie uderzy? Lepiej w sumie by we mnie uderzyl niz w Leszka bo ja to wybronie (pod warunkiem ze w tym samym czasie nie rusz? armie Larego i Damiana) juz przesunalem wojo i mam jakby 2 fronty w zasiegu, ale jak rusza obaj to strace ze 2 miasta na poludniu zanim zwalcze Petera desant i wroce bronic poludnia. Jest jeszcze opcja, ze w tym samym czasie armia Bombla (ktora stacjonuje u Damiana) moze uderzyc od poludniowego-wschodu Pawla i wtedy mam 3 fronty u Pawla i z tego moge nie wyjsc :( Jesli Peter zaatakuje desantem leszka to sie zrobi naprawde cieplo, bo leszka spala i rusza od polnocy na Pawla i Pawel wtedy bedzie mial 4 fronty :) ale jestem dobrej mysli bo 4 tury do nukow to naprawde niewiele Powiedz Bobek ile bedzie nukow za 5 tur? ja niestety nadal kase wydaje na lupowanie woja :( ...ale jak juz nuki beda to wtedy dam cala kase z 2 panstw czyli okolo 500 szt zlota, bo juz woja wtedy kupowac nie bede tylko bede szedla i palil i jeszcze dojdzie kasa z miasteczek :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-08 13:49:44
acha.... no i 6. nuk przydalby sie na ten stack co maszeruje na Leszka :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-08 14:32:50
skoro manhatan jest za 4 tury to pierwsze nuki moga by? w 5 turze z tego wynika ..bo w momencie wybudowania mozna kupic nuka ale jest cholernie drogi 2250 jak juz pisa?em....jesli czekamy ture bedzie go mozna kupic juz za okolo 1450.. nie zajrzalem na kas? Marecka ...ale chyba oko?o 3500 jest obecnie jeszcze 4 tury po okolo 700 golda i bedzie 2800 plus 3500 ..no i teraz w tej turze marchant idzie do mojej stolicy sporawdzimy ile kasy da..jak ma?o to szkoda go i dorzucimy do stolicy Kmeroslavii

Cola (ColaLandia) 2008-11-08 16:08:12
bierzcie co daje, bo na ttym etapie gry nigdy nie "odda" marchant tej kasy wychodzi na to, ze nukow za 5 tur powinno byc 4 :( kurna malo.... szkoda, ze tej kasy nie moge przeznaczac :( ...grrrr

LDeska (Kaszeby) 2008-11-08 22:15:44
No ja nie wiem czy przetrzymam... on ma oko?o 50 strzelc?w ale tylko 4 armatki, nie zdob?dzie chyba ?e na randoma liczy... Peter na mnie na pewno nie p?jdzie o przecie? ja dogorywam. My�l? ?e na Marecka pojedzie.

Cola (ColaLandia) 2008-11-09 12:59:18
a jakie wojo Leszku masz? policz prosze i policz dokladnie wroga i policz ile i czego bym Ci musial dac PS faktycznie Peter moze isc na Marecka :( to byloby chyba najgorsze

Cola (ColaLandia) 2008-11-09 13:22:58
robi sie nieciekawie Peter wycofal stack strzelcow od Aniona i idzie tym na Marecka jest tego jakies 30 szt do tego dojdzie te 44 z morza i nie wiem co Bombel dolozy (o ile) ja mimo ze Peter wycofal to nie dam rady Aniona ugryzc, ale za to moglem troszke kawalerii odpuscic i mysle, ze sie przejde po tych nowych miastach Aniona (co zdobyl na Leszku) i postaram sie popalic Bobek a macie artylerie? trzeba policzyc za ile dojdo do Was i w puierwszej kolejnosci trzeba na te ich stacki bomby spuszczac PS Bombel ma rakiety i sile 40 - masakra, ale zasieg tego jest 4 wiec rozumie ze tylko 4 kratki z morza w glab da rade uderzac? Jesli tak to przesunalem swoje stacki i mi nic nie zrobi :)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-09 13:36:14
U mnie zbieraj? wi?cej pod stolic? bo za ma?o mieli. Ze 3-4 tury sobie daj? :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-09 13:36:42
sytuacja u Pawla wydaje sie opanowana wiec zaczynam zbierac kase - juz mam ponad 500 przesuwam czesc kawalerii na polnoc u Pawla by wspomoc Leszka Damian jak mnie zaatakuje to i tak potrzebuje 4 tury zeby dojsc do najblizszego miasta wiec zdarze wrocic w razuie czego obawiam sie tylko jednego, bo Damian buduje koleje i w jednej chwili jest w stanie przesunac cale wojo z jednego kranca na drugi, a ja wtedy juz nie zareaguje :( Peter nadal transporty trzyma przy brzegu i laduje i pewnie mu jeszcze troche brakuje postaram sie sledzic te transportowce na tyle na ile sie da i wtedy wycelujemy w caly transport bombke :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-09 13:38:47
ale to Ty sie dajesz Leszku atakowac? nie walisz w nich pierwszy? dales im podejsc pod stolice? i prosze powiedz ile maja i ile Ty masz bo tak bedzie latwiej, bo nie wiem czy jest sens wysylac kawalerie do Cievie bo obrona z nich slaba :) ja nie przyjmuje do wiadomosci tego ze Cie spala :) ja wiem, ze Ci sie nie chce juz, ale damy rade :D :D:D NIEWIERNI I ZDRAJCY MUSZA ZAPLACIC ;)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-09 16:39:50
artyleri? Mareck ma..ale kase zbieramy i opr?cz jakich� 10 sztuk reszta catap jest nieprzezbrojona bo kase zbieramy na inne cenniejsze rzeczy.... Manhatan za dwie tury... Bombel negocjowa? z Mareckiem - ?e skoro s? jako jedyni z mozliwo�ci? nukowania to on b?dzie musia? zaatakowa? Marecka, trelefele, ?e musza podpisac zobowi?zanie o nieatakowaniu nukami. Mareck wyrazi? zgod?-blef - bo nic innego nie ma do zyskania jak te kilka tur....nie wiemy czy bombel ma uran w swoim panstwie za 1 ture sie wyjasni bowiem bedzie odkryte u niego fission - wiec w opcjah handlu sie pojawi [b?dz nie - czego sobie i Wam ?yczymy]. Mareck zblefowa?, ?e nie chce ?adnych wojen - brzydzi si? nimi...;-) anio?ek ;-) jak Bombel uwierzy proponuj? poczeka? tyle tur ile to mozliwe ?eby nuki pokupowa? na wieksz? ilo�? cel?w i troch? taniej...ale to ju? sie oka?e w rzeczywisto�ci czy jest szansa. Bombla wojo w sporej sile jest w stanie w dwie tury doj�c do miasta z uranem....dlatego Mareck chyba zdecyduje si? na skupienie woja tylko w stolicy i miescie z uranem. zatem odliczamy...realnie rzecz bior?c oko?o 3-4 nuki bedzie Mareck w stanie kupi? od razu [lub z 8 tur? p?�niej]...nawet jak w tej turze zaatakuj?..chyba ze ju? w tej zaatakowali to mog? uran zgarn??...zale?y jaka si?a ruszy.

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-11-24, 14:29   

Cola (ColaLandia) 2008-11-09 19:33:43
ale po fizyce sie okazalo ponoc ze uranu Bombel nie ma? to fission nic nie zmieni, bo zeby handlowac z innymi uranem ten ktos (sprzedajacy) musi tez miec kopalnie uranu - dobrze mysle? czyli sprzedajacy musi tez miec fission czy wystarczy ze ma kopalnie uranu? jesli tak to jestesmy w pupie, bo Bombel ze swoja kasa jest w stanie kupic tyle nukow ze hej :D

LDeska (Kaszeby) 2008-11-09 19:48:23
Cola ja mam 3 sztuki kawalerii a tam 45 strzelc?w - nie ma sensu atakowa?... Jak pode�lesz kawaleri? to niewiele zdzia?amy. Potrzeba jeszcze artylerii ?eby os?abi? to zgrupowanie... Cola - dla jasno�ci: JESTE�MY W PUPIE i to ju? od dawna :D

Cola (ColaLandia) 2008-11-09 20:24:34
to wiadomo, ale i tak mam zdziwko ze sie tyle trzymamy :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-10 10:36:31
podpatrzylem sterowcami i wyglada na to, ze Leszek padnie :( moze uderzysz artyleria? to by ich troche oslabilo z wiesci : transporty Petera ida chyba jednak na mnie w tej turze wysadzi to u mnie, ale jestem na to gotowy (byle jednoczesnie nie uderzyl Damian!!!) w nastepnej turze calego desantu Petera (44 jednostki) powinno nie byc :) obawiam sie, ze od polnocy to co zostanie po ataku na Leszka przyjdzie do Pawla od polnocy i bedzie cieplutko :) postawilem na jedna karte i zbieram kase - juz mam 1300 i jesli dam rade wybronic bez kupowania/przezbrajania to oczywiscie cala kasa uidzie na nuki :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-11 00:01:04
sytuacja wygl?da nast?puj?co Panowie.... Bombel ma Uran - postawil jakies miasto i ma uran. Wojska Bombla stoja 3 kratki od miasta na uranie Marecka Na morzu gotowi do desantu. Dyplomcja Bombla intensywnie ropracowywa?a Marecka...poniewa?, nie by?o innego wyjscia zgodzi? si? na podpisanie porozumienia o tre�ci znanej wam z kroniki. 3 nuki beda gotowe w kolejnej turze gdyz od razu Mareck je kupi by nuka w kolejnej turze wys?a? na" 1. Uran u bombla 2. stack ladowy stojacy pod marecka miastem z uranem 3. morski desant je�li uran padnie bomblowi - zostanie pozbawiony paliwa do nuk?w na d?ugo - w?wczs zbierac kas? i dalej nukowa?....kolejne cele to stolica Bombla i stacki namierzone przez Col?...chyba ?e w miedzyczasie wyjdzie inna sytuacja.

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-11 10:47:35
Ch?opaki ...bombel robi nuka w miescie jednym na bank - wywiad Hedonicum donosi...lecz jak teraz Mareck zrobi 3 bombki to tak jak napisa?em.Jesli Cola dorzucisz kase to moze starczy na 4 i wtedy poleci jeden na stolice symbolicznie.... ale musisz przekazac kase przed tur? Marecka ... zatem Panowie dzi?ki za wsp?lprac? ..milo si? gra?o ...odliczamy czas do ko?ca gry...Marecka ..tym samym i Waszego i mojego ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-11-11 14:22:14
a ja spalilem miasto Anionowi :) Peter nie desantuje - dzwine.... no chyba, ze czeka na jednoczesny atak :( Bombki bym kupowal, ale po 1 turze produkcji by nie bylo tych dodatkowych kosztow... moze sie uda? oprocz tych 3 celow co podales to ja bym 4 bombke zrzucil na to co stoi pod Leszkiem i wtedy Leszek dobije... zauwazylem ze sie wycofali spod leszka stolicy... ciekawe dlaczego?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-11 14:33:31
jak kupimy za ture to bombel moze miec juz swoja bombke...musimy znukowac teraz na uran przynajmniej i stack ladowy..z trzecia bombka mozna sie zastanowic czy nie wstrzymac o ture bo starczy kasy na wiecej wtedy... wycofuj? si? bo id? wszystkim na Ciebie...

Cola (ColaLandia) 2008-11-11 14:47:25
oki to kupuj w pierwszej turze tylko te koniczne PS myslisz ze ida wszystkim na mnie? olewaja Leszka? w sumie to dobrze by bylo jakby szli wszystkim w jednym stacku to by jedna bomba wystarczyla :)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-11 21:32:02
Wycofali si? o jedno pole ode mnie i stoj? 2 pola od stolicy. nie wiem co zrobi?, ale na pewno nie na col? id?, je�li ju? to na p??noc, na MArecka (tylko ?e to daleko jest)

Cola (ColaLandia) 2008-11-11 23:03:07
ciekawi mnie co robi Peter i czemu tymi transportami stoi w polowie drogi do mnie na otwartym morzu?

Cola (ColaLandia) 2008-11-12 18:35:08
Peter wycofa? sie transportem do siebie i pewnie wyladowal wojo jednak pod spodem daje screeny puktow uderzenia jak i screen z uranem Bombla jestem u granic Leszka dosc fajnym stackiem kawalerii dalem Mareckowi 2266 kasy PS dzieki Robercik za smsa :) i dawaj screeny z ataku :D to jest stack u Aniona - tego mozna lac w pierwszej kolejnosci tylko koniecznie patrzcie jakie tam wojska bo chyba trzeba wszystkim wojne wypowiedziec by ginely wszystkie jednostki?...jak to jest? to jest stack Bombla i Damiana - tych tez mozna lac od razu to jest uran u Bombla tu stack u Leszka - tego trzeba bezwzglednie w pierwszej kolejnosci i od razu Leszek robi kontre :) + moj stack kawalerii PS mam nadzieje Leszku ze masz artylerie ode mnie? (nie popatrzylem w grze :/ ) tu stack Larego na poludniowych granicach Pawla a tu stack Damiana na poludniu Pawla te dwa ostatynie stacki dopiero za kilka tur mozna likwidowac, bo ja przesuwam tam wojo :) (to ktorym czekalem na Petera:))

Cola (ColaLandia) 2008-11-12 20:17:02
aha... co ture trzeba patrzy? na uran u Bombla, bo polucja z czasem sama zniknac potrafi (tak mi sie cos wydaje ze juz widzialem takie czary)

Cola (ColaLandia) 2008-11-12 23:45:08
dobra nasza... Bombel juz zrobil ture i nikomu punkty nie spadly wiec bombki nie odpalil :) pytanie tylko czy przypadkiem w tej turze nie kupil, bo jesli tak to i tak po zniszczeniu uranu to co kupil bedzie mial (chyba tak jest?)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-13 08:23:48
Wczoraj Mareck p?�no wr?ci? i nie znam efekt?w ataku..mo?e si? pochwali publicznie ten szalony Wladca????? jakie� screeny w?adco Kmeroslavii dla potomnych...cholera przecie? po takim ataku nie bedzie potomnych ;-) a jak zmieni? front? cholerka...sprawdza? kto� Uran u Bombla?

Cola (ColaLandia) 2008-11-13 09:29:16
widzialem ze spuscil bombke na uran ale nie wiem czy go uszkodzil, bo wszedlem rano tylko na Kebaba i uranu nie widze :) Marecek ma wypowiedziane wojny z Bodkiem i Pontim i Bomblem na moje cele bombek nie zrzucal

Cola (ColaLandia) 2008-11-13 09:29:39
aha... fajne jest to ze Bombekl nie moze postawic miasta na uranie bo za blisko :)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-13 11:08:56
A nie jest tak ?e jak walniesz to jednostki s? tylko uszkodzone a nie zabite? I trzeba dobija?? Ja zaraz wejd? do gry ale Bodek jest w niej to dam zna? jak posz?o. Artyleri? od ciebie mam, ale da?e� mi tylko 3 sztuki wi?c nie poszalej? :D D

Damroka (DamrokaLandia) 2008-11-13 11:19:54
Ja ostatnio jak gra?em singielka, gdzie dosz?o do napierniczania nukami, to zauwa?y?em, ?e po zrzuceniu jednego nuka na stack przeciwnika, prze?y?y prawie wszystkie jednostki z du?ymi obra?eniami, ale jak poprawi?em drugim nukiem w ten stack to wszystkie jednostki znikn??y.

Cola (ColaLandia) 2008-11-13 11:22:52
zabija znaczna cz?sc a czesc zostawia uszkodzon? - mozesz spokojnie isc z kontr?, a ja wtedy bede mogl zabrac kawalerie na poludnie :) fajnie by by?o, zeby Bodek sie wycofa? kapke, albo przynajmniej nie rusza? to wtedy nie uszkodzi/zabije Twoich jednostek w stolicy.... jesli jednak mialby sie "przysun??" to fajnie by by?o jakbys wyszed? jednostkami ze stolicy w poludniowa stron? (tak by Ciebie bombka nie dosiegla) i wtedy ja ta kawaleria jeszcze dzisiaj wejde i bede dobijal - to jedyne sensowne rozwiazanie by sie nie narazic na dodatkowe straty :) oczywiscie w obu przypadkach Mareck MUSI bombka uderzyc w ten stack ko?o Ciebie

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-13 12:38:18
Z tego co wiem....Mareck rzuca? bombk? na uran ..zobaczy? ?e kopalnia nie znikn??a i rzuci? drugi raz...dlaej kopalnia sta?a....ale chyba �le to oceni? bo po znukowaniu nie m?g? widziec co si? dzieje na terenie Bombla....trzeciego nuka waln?? na stack Bombla transportowc?w... w tej turze kupi? 5 nuk?w - nie znam plan?w gdzie polec? wieczorem mo?e si? dowiem...chyba, ?e sam Mareck co� napisze ja bym waln?? symbol-bombk? w stolic? Bombla dopiero potem stacki - Peter ma fizyk? za 1 tur? i si? zastanawiam czy jego uran moze byc handlowany za tur? czy dopiero po fission cholera bo ju? si? pogubi?em...w innym wypadku trza bedzie te? na urany Petera s?a?. Nie wiecie w co idzie Bodek? tak ?e chyba przez przypadek pierwszy atak nie wyszed? obiecuj?co bo dwie bombki posz?y w jeden cel. Mi si? wydaje ?e uranu i tak by nie mia? bo drogi zosta?y na pewno wypalone a promieniowanie moze uniemozliwic odbudowe....dlugo jakie� pomys?y na nukowanie?

Cola (ColaLandia) 2008-11-13 13:07:20
pierwszy nuk musi isc na stack przy stolicy Leszka potem te polnocne Aniona i poludniowe Bombla - reszta wg uznania do momentu az nie bede wojem na poludniu Pawla

Cola (ColaLandia) 2008-11-13 15:09:06
Bodek mnie pr?bowa? zagadac... ?eby Mu odpuscic na kilka tur, bo Peter i Bombel nie angazuja sie, a powinni :) zapta?em co bedziemy mieli z tego... odparl ze NIC :) wiec prosze ladnie ten stack Bodka unicestwic :) ...tam jest 100 jednostek PS wyglada na to, ze w koalicji rewizytantow nie dzieje sie najlepiej wyglada tez na to, ze Bombel jednak jakies nuki ma... albo jak zwykle sciemnia :) ...jak w d4 juz zaczal ze wyszly pierwsze axy :) :):)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-13 15:27:14
precyzyjnie okre�lic stack bodka prosz? - miasto itd ile kratek itd ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-11-13 15:31:12
to jest to miasto przy Leszka stolicy 4 screen z ostatnio zamieszczanych miejsce akcji KROKOWA stack - czerwone flagi - 100 jednostek Bodka : 2 kratki w gore i jedna w lewo od stolicy Leszka. Na gorce i kopalni. jedna kratka ponad kukurydz? czy to jest JASNE Kapralu??????????? :)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-13 16:45:02
Bodek w tej turze ruszy? si? jedn? kratk? w g?r? i jedn? w lewo, czyli w kierunku do Marecka. Czy Mareck nie mo?e sam tutaj czyta? i pisa???? Proponuj? um?wi? si? Mareck ze mn? - ja wejd? razem z tob? do dyplo3, ty walniesz nukem a ja pozamiatam resztki... ok?

LDeska (Kaszeby) 2008-11-13 16:45:42
Zapomnia?em doda? - w ten spos?b uda si? dok?adnie okre�li? gdzie waln??. To bardzo wa?ne bo mam wra??nie ?e to wojsko idzie na ciebie, Mareck.

Cola (ColaLandia) 2008-11-13 20:25:20
oj Bombel byl w grze i spalil chyba ze 3 miasta Mareckowi :( ciekawe jak to sie stalo?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-13 22:28:44
Mareck nie lubi jak wida? udzielac sie na forum ..uszanujmy to....i tak wpis zrobi? na mnie wrazenie w kronice..nazwa? si? Cold Mareckus...od akcji jak nazwali co niekt?rzy z poludnia akcj? przeciwko Kmeroslavii - "Zimny Marek" ;-) Marek zrezygnowa? z kontynuowania dyplo i poprosi? mnie o zast?pstwo...nie chcia? patrzec na zniszczenia w swoim pa?stwie

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-13 22:29:07
podajcie namiary dok?adnie stak?w

Cola (ColaLandia) 2008-11-13 22:40:31
pierwszy to stack obok leszka, ale zmienil on pozycje na taka jak Leszek napisal czyli teraz jest : (patrz na czwarty screen - stolica Leszka KROKOWA) od stolicy Leszka liczysz 3 kratki w gore (i jestes na jeziorku) i 2 kratki w lewo (jestes na chatce) drugi stack : wojska Bombla i Damiana (patrz drugi screen) miasto Borsipia (czy jakos tak) jest 2 pola w dol od cytrynek i jedno pole w lewo (caly stack tam stoi) trzeci stack : miasto Aniona (pierwszy screen) to miasto pomiedzy oliwkami reszta w stolice Bombla i Petera oraz w Swiete miasto Bombla, a potem bedziemy myslec z tymi stackami na poludniu (Damian i Lary) ale to sie zobaczy w miare uplywu czasu

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-13 23:08:15
stack kolo leszka poszedl z dymem..dobija? Panowie

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-13 23:28:41
byly tylko 3 bombki dwie musieli zdmuchna? z miastami... drug? pos?alem na stack najbli?szy przy Marecka miescie z uranem. trzecia na stolic? Bombla w nastepnej turze b?d? 3 bombki - niestety 2 tactyczne i 1 ICBM - nie mam kasy jak macie dawajcie ....600 gold/ture to za malo

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-13 23:41:19
Kasa Kasa kasa ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 00:13:50
taktyczne wykorzystuj na staki bliskie granicom Marecka, a atomy tam gdzie pisalem kase dam w nastepnej podwojna dawke, bo w tej poprostu zapomnialem :) (zona mnie gonila i szybko turke smigalem) jesli mozesz to ICBMa pusc najpierw na stack aniona

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 00:38:24
lekka zmiana... u Aniona obok miasta powstal stack Bodka - dosc silny wiec jakby miala isc Bomba na aniona miasto to w tej samej turze bombka na ten stack i wtedy moge wchodzic jak w maslo bo inaczej mnie uszczupli odsc pokaznie :(

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 00:39:12
ten stak to jest ten 2 kratki w gore od miasta i jedna w lewo

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 00:54:21
ze staku ponad 100 jednostek Bodka u Leszka zostalo 30 jednostek do dobicia :) trzeba isc za ciosem Leszku i dobic to kawaleri? :) Peter dalej sie czai, ale mysle ze zwietrzyl sznse wygrania tego dyplo i dlatego tak pocichutku ;) PS Dalem Bodek Mareckowi prawie 900 golda. teraz niestety turka anarchii, ale sie oplaci za chwilke :)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-14 10:53:29
Ja ten u mnie dobi?em, super zabawa na koniec dyplo :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 11:02:56
Nie Bodek tylko Bobek - SORRy :) a nie dobiles tego podwojnym ruchem przypadkiem Lechoo?

LDeska (Kaszeby) 2008-11-14 12:22:45
Nie wiedzia?em kiedy b?dzie atom lecia? - wszed?em wcze�niej i da?em koniec tury. Potem dosta?em sms'a od Bobka "dobijaj" to wszed?em i dobi?em. To jest podw?jny ruch? Przecie? nie ruszy?em niczym za pierwszym razem... i pierwszy raz wchodzi?em ju? po Bodku...

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 12:39:30
niby tak... ale wlasnie na niewiedzy polega to wszystko... sytuacja sie zmienila wiec sie wytyczne zmienily... cos jak w d4 ze zmiana wymyslanego techa, bo sie okazalo ze ktos sie na nas szykuje (sprawa Wraitha) a na drugi raz poprostu czytaj pakty to bedziesz wiedzial :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 12:57:19
ach wiem jak zrobie z poludniem u Pawla :) podejde wojem tak by m?c atakowac, a zebym sam nie m?g? byc zaatakowany wtedy Damian przesunie wojo do obrony do larego i wtedy p?jdzie bombka... jedna zamiast dw?ch :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-14 13:42:46
w tej turze juz wiecie co mamy 2 taktyki i 1 ICBM...teraz pytanie Panowie...jak nie rzuc? na Petera uran to da go Bomblowi je�li ju? go nie da?.Peter ma fizyk? od tamtej tury... jak rzuc? na wojo kmerowskie jedna bombke ...koniec epoki atomk?w ;-) wszytsko mam na podbrzuszu jak chcemy rzucic jakego� ICBEma to kas? niezb?dna jest - mo?e leszek po zbiciu tych jednostek Bodka przylecisz do mnie wojem? mog? ryzykowa? rzucenie na stak kt?ry wskarzesz Cola ale w?wczas z uranu petera Bombel bedzie mia? Bombk?..chyba ?e namowicie Petera w cichej dyplomacji ?eby nie dawa? uranu Bomblowi to nie zrzuc? na niego?

LDeska (Kaszeby) 2008-11-14 13:48:45
O ile wiem musisz mie? Rozszczepienie ??by uran pojawi? ci si? jako zas?b, wi?c nie marnuj bombki :) walnij w wojsko jakie�...

LDeska (Kaszeby) 2008-11-14 13:49:04
Acha, dogadujcie si? z Peterem - z tego mo?e co� wyj�?...

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 13:51:42
mnie tez sie wydaje ze w oknie zasobow uran pojawia sie dopiero po rozszczepieniu

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-14 13:59:41
oki zatem wal? w wojo poprosz? namiary....na t? tur?

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 14:04:45
jesli to tylko 1 bombka to ja poprosze w miasto Damiana na poludniowej granicy panstwa Kebaba wojska Bombla i Damiana (patrz drugi screen) miasto Borsipia (czy jakos tak) jest 2 pola w dol od cytrynek i jedno pole w lewo (caly stack tam stoi)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-14 14:10:27
oki zatem wal? w wojo poprosz? namiary....na t? tur?

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 14:14:55
to na ta to nie mam :) m?j cel w nastepnej.... potwierdze jeszcze czy sie nie ruszyly przypadkiem... no i fajnie by bylo, zebys Bobek sie ruszal jako pierwszy :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-14 14:16:31
bede na koncu ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-11-14 14:22:57
na koncu jak bedziesz to tez OK :) w takim razie zrzucaj na Damiana (tam gdzie pisalem) a ja w nowej turce wykonuje ruch jako pierwszy wiec na jedno wyjdzie :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-15 00:07:23
Leszku daj znac jak zrobisz turke bo chcialbym dobijac po Tobie Bobku Ty tez daj znac jak zrobisz turke to zrobie po Tobie bym od razu w tej turze ruszal na Damiana

Cola (ColaLandia) 2008-11-15 14:10:17
BOBEEEEEEEEEEK wstrzymujemy bombke w Damiana puszczaj na miasta Bombla... tym razem w swiete miasto :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-15 15:22:38
Oki zatem �wiete miasto oki...ale kask? widz? w skarbcu bo d?ugo nie poci?gne jak mnie Lechu nie wesprze...leszku na ciebie juz nie pojda choc do mnie ;-)kawaleria zw?aszca

Cola (ColaLandia) 2008-11-15 16:19:48
Lechu ma narazie minus na ture i 50 w skarbcu :D od nastepnej tury bedzie lepiej ale nie licz ze to bedzie cala masa kasy od Leszka ode mnie i Pawla masz regularnie wszystko co mamy :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-15 17:03:50
Swi?te miasto dosta?o...ale jako� wytrzyma?e te swietoszki z 18 spadlo tylko na 14 ...no moze popalilo troche usprawnien na okolo...w nastepnej turze bedzie 1 ICBem ...zostaly mi 4 miasta ktore moga jakos kiedys sciac icbema....i 4 jedynko-dwojki...[jedna bombel zajmie w nastepnej turze]... rozbi?em oddzia?y bombla w sile ok 25 oddzial?w na swoim podbrzuszu Uranowym - nie u?ywa?em na razie Tacticalii [mam ich dwa] trzymam na wieksze zagro?enie... podp?yn?l spora ilo�ci? transport?w, carrier?w i submarine od strony morza. wsztskie uszkodzone widocznie w ataku Marecka na zgrupowanie morskie.... za malo kasy ?eby kupic wi?cej...jak Petero-Bodki nie dodadz? to bedziemy tak ciulac po 1 bombce na turk?..ale i tak zmieni to oblicze historii p?czka ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-11-15 17:25:55
amen :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-16 18:58:21
dalem Ci 1181 golda PS jednak turka mi przepadla i nie dobilem Bodka :(

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-17 08:29:50
Niedobrze z tym Bodkiem - szkoda uranu ;-(... w nast?pnej turze kupuj? kolejnego ICbem-a

Cola (ColaLandia) 2008-11-17 09:52:04
w takim razie poki co jeszcze przez 2 tury zbieramy atom i jak sie koledzy nie okresla to walimy Im tez po stolicach - bo niby dlaczego sam Bombel ma miec kuku? :) Nam wszystko jedno juz teraz przeca :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-17 10:06:19
Dzwonil teraz Peter wiezorkiem ma dac znac co i jak robimy

Damroka (DamrokaLandia) 2008-11-17 10:49:07
A czy jest mo?liwo�?, ?eby Mareck zawalczy? jeszczze o statek?

Cola (ColaLandia) 2008-11-17 11:03:17
mysle ze nie, a Bombel idzie do kultury chyba... wprwadzie ma diopiero po 25 000 punkt?w, ale jak da 100 na kulture to bedzie to max 30 tur (w tej chwili ma w miastach po 200 na ture to jak da 100% na kulture to bedzie masakra)

Damroka (DamrokaLandia) 2008-11-17 11:27:07
Pami?tam, ?e jak kiedy� si? z bomblem ok?adali�my nukami w OCC, to znika?y mi r??ne budynki daj?ce kultur?, wi?c ten przyrost mo?e si? zmniejszy?. Ale pewnie Mareck ca?? kas? teraz przeznacza na nuki, wi?c nauka stoi. I chyba potencja? naukowy bombel mu uszczypli?.

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 09:34:43
Panowie nie wiem co Peter kombinuje ale idzie swoimi wielkimi generalami do didiego...ale o tm cichosza

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 09:39:46
u Bombla zeszly z linii pierwsze czolgi ja tez nie wiem co Peter kombinuje :( bez sensu to wszystko - gdzie tu logika? PS a jak myslisz po co wielcy generalowie u Didiego?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 09:45:29
nie wiem...ja bym zjecha? Pa?stwo Drugoegipskie [petera] i Chi?skie [Bodka] - dla mnie to ich postawa zwyk?e kunktatorstwo - ile da sie wyciagnac czasu...Pter ma juz pote?na machine do produkcji jeszcze troche i CTP przescignie. Chiny w r?kach Bodzia wiemy jakie s?....

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 09:46:47
trza ich zjechac i tyle

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 09:48:25
no to ustalmy jakis deadline i po tej dacie zrzucamy bombki na nich, bo mnie wszystko jedno gdzie te bombki fruwaja :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 09:49:02
Sko?czymy to godnie - oddamy prawdziwe zwyciestwo CTP - pomo?emy mu szybko i bezbolesnie zjecha? - kombinator?w?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 09:50:40
ja jestem za nukowaniem ..a z CTP i jego sojusznikami Unia AtlantycyckoChuda [Damian i Larry] sie dogada? i niech ko?cza to dyplo szybkim wjazdem w tych dwoje?

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 09:50:42
zjechac napewno nie damy rady, ale "cofn??" napewno :) generalnie mam wrazenie, ze Peter chcialby zjesc ciastko i miec ciasko czyli wysluzyc sie nami do oslabienia Bombla po czym najechac na nas i na Bombla, albo starac sie wyslac statek nas nie ruszy dopoki Bombel nie zjedzie Marecka... a sam w tym czasie bedzie gnal w naukach do statku

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 09:52:05
Po prostu jak slimaki sie zastanawiaj? - gdy wiedz? ?e nuki s? cholerne i przeciez kontrolujemy sytuacj? w co id? i ?e nuk?w im nie pozowlimy zrobi?..a oni jakby na cos liczyli...niech si? zatem przelicz?...

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 09:53:07
ja jestem za znukowaniem pierwej stlic Bodka i Petera jako znak...

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 09:53:20
powiem Ci, ze jestem za :) tylko to Ty musisz zagadac z Bomblem, bo ja sie nie nadaje :) powiedz Mu wprost, ze chcielismy odwrocic losy dyplo, ale Peter cos zbyt cwany chce byc no i w takim razie nic juz tu nie ma sensu wiec mozemy jechac z piachem niech dadza kase i nakupuje sie 20 szt i pusci w petera i Bodka i po krzyku a ja poprosze tylko wtedy 3 bombki dla satysfakcji w Aniona i sobie go zjade :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 09:54:20
przed nukowaniem stolic zagadaj z Bomblem, bo jak wtedy rusza wszyscy na Marecka to bedzie cieplo :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 09:58:32
ok. zatem ja dostaje prerogatywy do dyskusji z CTP?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 10:00:35
Co do przekazywania bombek - to chyba sie nie da..pr?bowalismy kiedys w pbemie z mareckiem i sie nie dalo...nawet ICBEMa do innego miasta nie mog? przesun?c ..dziwne...ale zobacze jak z tactycznymi nukami bedzie to ci podesle... wy zatem zjedzcie aniona i pontiego a ja dogadam si z CTP odno�nie ataku na Petera i Bodka.

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 10:08:16
nie chodzilo mi stricte o przekazanie tylko o to by moje cele w Aniona uwzglednic :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 10:14:23
Ok wysla?em info do CTP...cele u aniona s? twoje ..mam nuki taktyczne wiec dobrze byloby nimi rozkminic to co chesz zjechac....pobuduj forty zobaczymy czy moge tam przes?a? i stamtad walniemy...

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 10:30:24
mam za malo work?w :( wszystkie obrabiaj? poletka kt?re bombowce CPT niszcz? - poza tym musze jeszcze wojo wr?cic na p??noc bo juz przesuwa?em przygotowujac si? na atak na Damiana, ale skoro zmiana frontu ma nastapic (zobaczymy co Bombel na to) to bede wracal :) i tak pierwsze bombki pojda na chlopakow jak sie Bombel okresli wiec ja mam czas :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 10:33:08
ok jak dostan? odpowiedz ..dam od razu znak

LDeska (Kaszeby) 2008-11-18 10:57:35
Te? jestem za zjechaniem Petera i Bodka - za kombinatorstwo :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 11:04:32
swoja droga to sie dziwie na maxa... ja wiem, ze to gra itd, ale to nie ma nic wspolnego z chytrym planowaniem, z wybiegami i stosowaniem dyplomacji poprostu walenie w czlona i tyle ja tego nigdy nie zrozumiem ja sie poprostu do tych gier nie nadaje jak mnie ktos pyta o cos konkretnego to nie potrafie odpowiedziec, ze jest tak i tak a potem to ?ama? i sie cieszyc jaki to spryt ze mnie wyp?ywa najgorsze jest to, ze to chleb powszedni i jest to notoryczne i nikt sobie z tego nic nie robi... normalnie za takie czy inne jawne k?amstwa swiat sie jednoczy przeciwko k?amiacym, a we wszelakich dyplo wszyscy to maja w dupie... zero realizmu (na kt?ry tak wszyscy sie powo?uja piszac o zdradach np. Rosjan czy Niemc?w) jescze w pierwszym dyplo ludzie mieli mniejsze b?d� wieksze skrupu?y, a teraz ich poprostu nie ma. Im dalej w las tym gorzej. W d4 naszczescie jest sporo swiezynek wiec tak czesto KITY nie bedzie od Nich, ale tez zobaczycie jak wiele bedzie rozczarowan.

LDeska

Posted: 2008-11-24, 14:29   

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 11:45:28
Mysle Cola ?e masz duzo racji...sam stosuje dyplomacje wielow?tkowa powiedzmy - ale powiem ci tak, ?e wynika to z sytuacji obecnej. innymi s?owy nie jest tak �le, bo poczatki to s? realne sojusze i jak sie taki sojusz utrzyma d?ugo i nie jest zbyt intensywnie drylowany w?wczas jest szansa ?e on dotrwa do ko?ca jako pewniak. Los chia?, ?e zdecydowalismy sie z Mareckiem na inny typ zagrania i niespodziewanie to wyszlo...teraz pr?cz satysfakcji, bo w sumie przeros?o nasze oczekwiania ...wiem wiem ?e to zbieg okoliczno�ci, ?e we wczesnej fazie np ponti nie zjecha? Bobka, ?e Bombel z p?�no si? zorientowal ?e bedziemy mieli nuki, ?e Wy przegrali�cie inwazje na po?udnie.... Ale tak �le nie jest z tym dyplo - teraz ca?e zamieszanie wyszlo bardziej z tego ?e Mareczka pa?stwo troch? zaszachowa?o i w sumie jakby nie patrzec sta?o si? g??wnym rozdaj?cym [nieoczekiwanie ale jednak] ..Inna sprawa, ?e ka?dy chia?by ju? zako?czyc to dyplo bo glupio sie gra dwa dyplo - sami przyznacie - ja na razie przez to nie moge wci?gn?c si? w D4 - bo tu sie wiecej dzieje...dla takiego odka to D3 jest juz m?cz?c bo w?azi na 3 nacjie itd..tak ?e ca?y zbiego okoliczno�ci doprowadzi? do sytuacji ?e gra w sumie 4 czy 6 ludzi na 12 nacjach wiec jak sie mozna spodziewac jakiej� konsekwencji...powiem wam ?e ja sie bawie troche fabu?? juz bardziej i tez wam to radz?. teraz ko?czymy to dyplo - i zako?czmy je ostro zjechaniem tych co licz? na co� co im sie nie nale?y - cho? niema si? co na nich droczy? czy utyskiwa?...poza naszym pisaniem i nerwami - bo oni te? chieli czy ch? co� ugra? w tym dyplo :-) Dyplo jakie jest ale jest to �wietna zabawa....nie dziw Si? Konradzie, ?e jako najsilniejszy pakt w pewnym czasie kto� pr?buje wam go rozbi?, ?e ludzie si? wy?amuj?...to? to w?asnie dyplomacja...zobacz Lechu stoi przy tobie od poczatku do konca..wiec nie by?o kity ..kity czy tez opuszcenie jakiego� projektu wynikalo raczej z niewiary w wasz wysi?ek, lub tez ze zwyklego oportunizmu my�l?c - a co ja bede im ulatwia? i bed? tanim dostarczycielem jednostek..Czasami trza si wczuc w inne postacie w tym dyplo ..masz ma?e pa?stweko, lub ciut wieksze ale z kilkoma wrogami...jedni sa wojowniczy drudzy pokojowi....wola spokoj.... Jezce raz powtarzam dzisiejsza sytuacja wynikla z wielu przeslanek -a kontynuujemy bo chcey zobaczyc co bedzie dalej...a wiemy ?e ciezko jest ju? - bo to i patch 3.13 i wiele innych Glowa do gory cola w d4 tak jak wspomnia?es jest du?o nowych i mo?e byc inne dyplo...cho? cwane lisy juz swoje wykorzystuj? ...Taki Bodzio np ju? zjecha? Kinga ..wykorzystal okazj wiedzia?, ?e nie ma czasu skoro tamten nie ma br?zu...itd itd...mlodzi by sie na to nie zdecydowali...stawiaja na uk?ady dobros?siedzkie.... dobra starczy fabu?a panowie fabula ..rozkreccie cos na koniec i ladnie konczymy to dyplo ;-)

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 12:13:27
dla mnie kluczem do "niezrozumienia" jest to co napisales "niema si? co na nich droczy? czy utyskiwa?...poza naszym pisaniem i nerwami - bo oni te? chieli czy ch? co� ugra? w tym dyplo :-) " bo tego najbardziej nie rozumiem :) przeciez W?A�NIE NASZ POMYS? NA BOMBLA POWODUJE, ?E COS BED? W STANIE UGRAC, a tu sie okazuje, ze mimo i? chcesz im pom?c to jednak kombinuj?... no dla mnie szczyt niezrozumienia. Juz Im chcialem isc na reke, ze oleje zemste na Anionie i Pontim (choc spokojnie moglem sie przy tym upierac, bo nasza propozycja pomocy zjechania Bombla jest [powinna byc] bardzo kusz?ca) no wyt?umaczcie mi to prosze :)

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 12:21:50
No i co zrobisz..taki juz ten �wiat...licz?, ?e z Bomblem sie nie dogadamy po tych dw?ch bombkach, ?e to zbt du?a zadra...czort wie...

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 12:28:33
No i co zrobisz..taki juz ten �wiat...licz?, ?e z Bomblem sie nie dogadamy po tych dw?ch bombkach, ?e to zbt du?a zadra...czort wie...

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 12:38:57
ale tu nawet nie o dogadywanie chodzi, przeciez jak sami rusza na Bombla to Damian i Lary wspomoga Bombla, a jak my zaatakujemy Damiana i larego to Bombla nie wspomoga, bo beda musieli sie sami bronic :) z logicznego punktu widzenia jest to dla mnie niewytlumaczalne

Damroka (DamrokaLandia) 2008-11-18 14:14:25
Mo?e oni nie wierz? w nasz? dobr? wol?. U nich mo?e to wygl?da? w ten spos?b, ?e Wsch?d teraz pr?buje z nimi gra? na czas i by? mo?e rzeczywi�cie jest sk?onny zjecha? Bombla, ale potem gdy zagro?enie z jego strony zniknie, we�mie si? za nich i znowu wyp?ynie na wierzch. A z atomem nie wygraj?, maj?c ju? po?ow? sojuszu Zachodniego. Wi?c jedynym rozs?dnym wyj�ciem mo?e dla nich by?, skomasowany atak ca?ego zachodu i raz na zawsze pozbycie si? szale?ca z atomem. I dopiero potem pr?ba zjechania Bombla. Wychodzi wi?c mi, ?e oni nie przy??cz? si? do ataku na Bombla. A w takim razie nadal mamy ca?y zach?d jako wroga. I pewnie pojawi si? pat, bo oni nie dopadn? Marecka, a Wsch?d nie zjedzie Zachodu. A? do momentu kiedy Bomblowi urosn? te punkty kultury.

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 14:21:48
ale Oni po zjechaniu nas Bombla nie dopadna, bo troche dni minie zanim nas zjad? :) ...a do tego czasu Bombel odp?ynie mysle ze to cwaniackie zagranie, ze my niby pioszatkujemy Bombla i go oslabimy, a Oni wpadna do niego jak do siebie... czyli naszymi raczkami zlikwiduja Bombla popatrzcie, ze caly czas w tamtym pakcie cisza.... specjalna gra na czas

Cola (ColaLandia) 2008-11-18 14:47:54
BTW Bombel cos odpisal?

Bobek1971 (Bobek1971Landia) 2008-11-18 18:14:15
Bombel i Damian wyrazili zgod? na wspoln? jazd?....Damian prosi? ciebie o kontakt osobisty. Zatem Panowie do wsp?lnego dzie?a.

Cola (ColaLandia) 2008-11-19 08:53:54
gada?em z Damianem wszystko ustalone za?o?e nowy pakt :D a Peter nadal milczy.... ten to jest mocny :)

LDeska (Kaszeby) 2008-11-19 10:08:55
Cola odno�nie twoich dywagacji na temat sojuszy w Dyplo - nic dziwnego si? nie sta?o. Po prostu ka?dy z nas ma jaki� sojusz i go nie zdradza. To ?e przy?o?y?e� n?? do gard?a i zaszanta?owa?e� nie zmieni?o tego. Czego si? spodziewa?e�? ?e jak napadniesz kogo� w domu, przy?o?ysz mu pistolet do g?owy i powiesz "chod� ze mn? kra�? do innych albo strzelam" to oni na to przystan?? Zgodzili si? tylko ?eby przetrwa? ale przy pierwszej okazji odwr?cili si? od nas i nie ma w tym nic dziwnego. Ja jestem z tob? bo zgadali�my si? z dobrej woli a wszyscy ci kt?rym przystawili�my n?? do gard?a nie przystali do nas tylko na chwil? nas czarowali. I tyle. Z Bomblem b?dzie pewnie inaczej ale te? bym do ko?ca mu nie wierzy? bo sytuacja jest podobna.

Cola (ColaLandia) 2008-11-19 10:22:36
w kazdym razie konczmy to... jakkolwiek, ale konczmy :)

Cola (ColaLandia) 2008-11-19 10:25:52
aha... Leszku. Moje dywagacje nie dotyczyly zdrad Pontiego itd. Chodzilo mi o ogolne odczucia cztyli masz z kims pakt, a pakt zostal zalozony tylko po to by wbic noz w plecy. O takie zdrady mi chodzi (jesli chodzi o cale gry typu dyplo) a tutaj dywagacja skupila sie na zachowaniu Petera ktore jest dla mnie niezrozumiale. Mogl sie ulozyc i by to wygral, a tak to przeciw Niemu sie to teraz odwroci

LDeska (Kaszeby) 2008-11-19 10:28:46
Ja popieram w 100% u?o?enie si? z Bomblem - bo Peter dla mnie te? gra na zw?ok?.

Cola (ColaLandia) 2008-11-19 11:39:20
no wlasnie o tym pisze... Peter gra na zwloke i nie kumam tego PS zaraz zaloze nowy pakt

Damroka (DamrokaLandia) 2008-11-19 12:02:55
dodaj mnie do tego paktu, ?ebym m?g? to obserowowa? :P

Cola (ColaLandia) 2008-11-19 12:06:13
doda?em, doda?em/...w dypolo to w paktach sie gra odbywa :D

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: