www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Regulamin pkt. 5c
Author Message
Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-12-21, 12:51   Regulamin pkt. 5c

"c) nie było podwójnego ruchu ale jeden z graczy który wykonuje ruch jako drugi nie wykonał tury - kolejność wykonywania ruchów zmienia się odwrotnie do kolejności z przed opuszczenia tury (np. 1t: A-B; 2t: A; 3t: B-A);"

Sytuacja w wojnie mongolsko-tureckiej:

1. Ruszałem jako pierwszy. Bodek opuścił turke i w następnej on ruszał jako pierwszy. Skąd mam pewność, że nie miał ustawionego autoruchu i podciągnął wojo na front? - możliwe oszustwo.

2. Ruszałem jako drugi. Ustawiłem ruchy na auto wiedząc, że moge zapomnieć zrobić turke. Opuściłem turke (zrobiłem to celowo, dostałem za to 4 ostrzeżenia - wredny Domel :P ;) ), Rydwany podeszły pod granice, w nastepnej ruszałem jako pierwszy. Zdobyłbym miasto, ale Bodek napisał, że zrobiłem podwójny ruch i turka była powtórzona. Gdyby była zachowana kolejność sprzed opuszczenia turki, moje wojo ruszyłoby sie auto, ale w następnej Bodek ruszałby sie pierwszy i nie byłoby powtarzania turki.

3. W dalszym ciągu ruszam jako drugi, wczoraj zapomniałem zrobic turke (nie zrobiłem tego celowo, nie miałem autoruchu, ale w sumie dobrze, że tak wyszło bo może przez to ten pkt regulaminu zostanie zmieniony). Bodek nie widzi mojego woja, więc śmiało może twierdzić, że podciągnąłem wojo pod granice a przez to, że opuściłem turke dziś ruszam jako pierwszy - możliwe oszustwo.

Ten pkt regulaminu powoduje, że gracze tracą do siebie zaufanie. Domel argumentuje istnienie tego podpkt tym, że gdy gracz opuści turke, drugi gracz może ruszyć sie 3 razy.

Osobiście wole zeby przez opuszczenie turki przeciwnik miał te 3 ruchy do wykonania niż zeby na zlocie z Bodkiem na wzajem do piwa sobie pluć ;)

Zmiana tego pkt. spowoduje, że za gapiostwo kara będzie większa, ale nie będzie podejrzeń o oszustwo.

www.civilizowani.pl
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-12-21, 15:41   

Rychu ja też zdecydowanie wole umowe że robimy ruchy na zmiane i koniec. Ja tak robie i sprawdzam na civstats czy już sie ruszyłeś jeśli ja jestem jako drugi zanim wykonam ruch. Tego samego oczekuje od Ciebie. Ale Ty ostatnio zacząłeś właśnie taki sztuczki z opuszczaniem turek robic (za 1 razem sam wiesz ze celowo żeby podwójnym sieknąć).
Ja teraz po prostu dmucham na zimne i chce uniknąć wzajemnych oskarżeń.

Pamiętaj że teraz święta i naprawde nie bede miał zdrowia siedzieć i pilnowac czy czasem nei minęło 10h i czy tam gdzieś podwójny nie leci. Umówmy się że robimy na zmiane i koniec. To jest mega proste, bez zadnych sztuczek z autoruchem i opuszczaneim turki.

W tej turze nie mam pojęcia czy coś sie na auto ruszyło ale wygląda to bardzo podobnie jak sytuacja z przed kilku dni, stąd moja reakcja. Może zaraz znowu jakieś rydwany z niespodzianki się pojawią i nie będę wiedział jak tu dotarły. Nie wiem tego więc wole prostą umowę o ruchach na zmianę i koniec.

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-12-21, 16:12   

Bodek wrote:
Rychu ja też zdecydowanie wole umowe że robimy ruchy na zmiane i koniec.

W tej chwili jest sytuacja jak z początku wojny - ja ruszam pierwszy, wiec wszystko wrocilo do normy.

Zeby takie sytuacje sie nie powtarzaly Domel musi zmienic ten pkt w regulaminie i na pewno zmieni, jak nie teraz to za jakis czas, jak takie sytuacje beda sie powtarzac.

www.civilizowani.pl

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-12-21, 18:17   

Strasznie to zawiłe, ale chyba rozumiem o co chodzi... jeżeli dobrze Rycha zrozumiałem to zgadzam się z nim: wykreśl Domel ten punkt z regulaminu. Jeżeli ktoś opuścił turkę to w kolejnej turze nie zmienia się kolejność.
W ten sposób gapiostwo będzie bardziej karane i nie będzie możliwości oszukiwania przez "niby gapcia" który ustawił ruchy wojska w przód.

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-12-21, 19:54   

jestem ZA

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum