www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Szybki Bankier by Ponti
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2009-01-09, 04:28   

Chciałem opisac tutaj swoja taktyke nazwana przeze mnie Szybki Bankier .

Posiadam sporo materiałow z zakończonych gier screenów i sejwów ,którymi bede chciał sie z wami podzielic

Taktyka jst zrobiona przeciwko typowemu cudakowi lub graczowi majacemu inne ambitniejsze plany niz sciganie sie do Gl i piramid :)

Opracowałem ja na podstawie swojej gry z Jovanem i przemyslen zwiaznych z cottage spamem.

Ja dodałem do tego tego szczypte siebie i wyszla taktyka mogaca sie równac z cudakiem zawsze.

Mam nadzieje ze bedzie to ciekawe dla kazdego a nowym graczom pozwoli moze cos podpatrzec (choc wątpie bo ja jestem lamer :P )

Moja gra z Bobkiem
Zaczynamy grac typowe wide kontynenty mirror ustawienia na 1 vs 1 bez nacji finansowych.
Bobek wybrał Gandhiego co mnie zaskoczylo troche bo na ogól gram przeciwko Rzymowi albo z jakims szkopem :P .Ja wybieram to co zawsze Mehmeda II .

Wybór prosty Mehmed ma super techy startowe - agriculture oraz koło wiec to co chcemy grac w zasiegu ręki - pottery = chatka dodatkowo ma bardzo przydatny budynek hammam dajacy nam dwa zadowolenia oraz dwa zdrowia do miast (szkoda ze niestety nei mamy do niego bonusu) dodatkowe szczescie to jest to czego potrzebujemy od tego budynku.

Ale najpierw stolica .postawilem ja specjalnei by wykorzystc do maximum szybkie pottery i to co chce zagrac później.

Sporo zalewów wiec idziemy w pottery od razu dla rozwoju i budujemy najpierw robotnika,który stawia chatki nastepnie robimy granary szybki wzorst stolicy zapewni nam rozwoj ludnosci oraz wiecej chatek :P stawiamy chatki na trzech zalewach po czym robimy kolejno settlera scinajac las dostępnym robotnikiem oraz pożniej workera to samo scinajac ciagle lasy robotnikiem posiadajac dwoch robotnikow oraz dwa miasta ,zakładamy drugie miasto w miejcu gdzie jest sporo jedzonka i produkcja do szybszej budowy workerow w przyszlosci i settlersow.

Tutaj 3 screeny z tego etapu gry

demografia kłamie ;) ilosc golda spora niz przeciwnika.

Produkcja za to marna dlatego ze rozwijamy chatki

W tym czasie wynajdujemy techy najbardziej przydatne pozwalajace odkrywac surowce dodatkowe na mapie oraz do budowania zagród lub obozów mysliwych

Wymyslilismy pierwsza religie hinduizm a przeciwnik odpowiedział buddyzmem.

Jak widac drugie miasto nie rozszerza swoich granic takze przeciwnik odpowiedział stonehengem i posiada kulture do miast za darmo wymsylam wiec druga religie monoteizm przechodzimy takze na religie zorganizowana oraz niewolnictwo ,religia panstwowa jest ta ze stolicy.W tym czasie robimy następnego settlersa pod 3 miasto obok złota oraz dwóch zalewów i rzeki gdzie postawimy chatki,drugie miasto robi następnego settlera do jeszcze szybszego rozwoju i miasta nr 4

Zobaczie ze mimo ze moge przyspieszyc osadnika o około 2 tury przerzucajac produckje na lasek plainsowy z dwoma mlotkami pracuje na chatkach :) rozwijajac je ciagle.

Bardzo ważna jest dla nas matematyka i code of laws.Przeciwnik zrobił torche cudakow jest na rozdrozu miedzy wielka biblioteka a rozwojem.
Dlatego budowalismy osadników i workerów.Idziemy takze w szybki code od laws do rozszerzenia kultury artysta kiedy przechodzimy na system kastowy i mamy kulture z darmowego artysty.

Bobek ma dwa cuda ale juz ma dwa miasta mniej.

Ciagle scinamy lasy na settlersów i budujemy miasta,zarówno stolica jak i drugie miasto maja limit buziek wiec szybko podlaczamy zloto przy miescie numer 3 zeby stolica jak i drugie miasto uroslo o jedno oczko produkcyjne budujac budynek np granry czy biblioteka powoli.Jednak mam sporo miast brakuje mi robotników zaczynam wiec znowu ich robiac chatki na lasach i odkladajac ciagle mlotki w miescie ze scinki lasow na przyspieszenie głównie osadników

Tak wyglada demografia,przeciwnik ma wiecej GNP za kultur z cudakow my praktycznie bez kutlruy wyciagamy czyste zloto.. jest dobrze ;) ,najwazniejsza jest ilosc jedzenia oraz zlota,produkcja nie jest istotna (tutaj troche przesadzilem z produkcja powinienem lepiej rozwijac chatki :P )

Po zrobieniu code of laws idziemy kolejno w wazne dla nas techy jak monarchia potrzebna do regulowania zadowolenia wprowadzajac herediraty rule , oraz czasem kalendarz a czasem np sailing czy nawet hunting jezeli nie byl potrzebny wczesniej.I w koncu dazymy do ostatecznego na tym etapie celu - civil service. Dostawiamy miast ciagle regulujac prace chatek oraz wzrost zadowolenia zdrowia podlaczamy zasoby budujemy w kazdym nowym miescie granary oraz sad ,nie oszczedzamy lasow w nowych miejscach scinamy na wszystko co jest nam potrzebne ,workerzy,sety,budynki.wypalamy naukowca.potrzebnego do akademii dobrze go miec juz w momencie wprowadzania biurokracji po wynalezieniu civil service.

Zrobiłem co moglem by miec duzo szybko miast i po podlaczeniu większosci zasobów pobieżnym zobaczeniu w demografie ze jest dobrze zaczałem robic hanging garden w celu przede wszystkim szybszego wzorstou miast nie zapominam jednak ciagle o chatkach i cudak jezeli bedzie to ok jezeli nie dostaniemy pieniadze na dalszy rozwoj naukowy.Ale budujemy ostroznie nie ma kamienia na mapie przeciwnik nie jest pracowity i ma dwa cuda które go spowolniły,przewidujemy ze musi nadrabiac straty.Pozwalamy wiec na odrobine szalenstwa.

Po demografii widac wyraznie ze przeciwnik kuleje finansowo ma cudaki a mniej pieniedzy od nas oraz z jedzeniem produkcyjnie rowniez zaczynamy do przeganiac co jest dla nas naprawde dobrym znakiem :) populacje równiez powinnismy miec wyzsza na tym etapie gry - tutaj jest ponad dwa razy

Jest to wazny okres gry tuaj mozemy sie zorientowac jak nam idzie ,po ilosci miast ,budynków w miastach ilosci workerów i usprawnien.Jezeli nie ma brakow pracuja miasta na wszystkich usprawnionych polach głównie jedzenie i chatki to jest dobrze
:)

Po civil service idziemy w pieniadz jezeli go nie mamy przed civil (wybieramy róznie) tutaj chcialem miec jak najszybciej civil bo mialem dosc szybko sady w miescie.

Wypalamy jak najzybciej naukowca
na akademie w sotlicy oraz przechodzimy na biurokracje

Po biurokracji mialem przewage zwlaszcza kiedy skonczylem ogordy ,w tym czasie nie mialem co robic wiec zaczalem robic cuda latarnie morska (jest bardzo ważna jeden z wazniejszych cudkow na niektorych mapach mozna ryzykowac jezeli sie ma dobry produckyjny port)

Bobek pozwolił mi na zrobienie tego co chciałem aby zmaksymalizowac rozwój.
Demo w tym okresie mowiło mi ze jestem na 100% pierwszy do astro.Zwlaszcza kiedy w tym czasie przeciwnik odpowiedzial wielka biblioteka :) której ja nie robie

Zaczałem wiec sciezke do astro ,to jest etap gdzie konczy sie rozwijanie chatek zaczyna grac role produckja idziemy sciezka metal casting --- >mechanizacja ----> kompas ---->optyka ------> astro ,od tej pory zaraz po wynalezieniu metal casting zaczynamy stawiac kużnie w portach oraz stolicy po mechanizacji staramy sie wyposordokwac produkcje na chatki i kopalnie ale wiatrak nadaje sie tutaj znacznie lepeij do takeigo rozwoju staramy sie zamienic kopalnie na wiatraki.

po kompassie zaczynamy szybko robic galerki do przezbrojenia na galleony oraz wojsko , w miastach obowiazkowo baraki.

Przeciwnik zrobil Wielka Biblioteke byłbym nierad jezeli nie miałbym 4 tury do machinery ;)

Na tym screenie sam daje tylka bo kuxnie robie tylko w dwoch miastach :mur: nie patrzcie na takiego lame jak ja po prostu nie zdazyłem tutaj torche worków brakowało :P

Na nastepnym screenie stolica z tego mniej wiecej okresu gry produkcja na samych chatkach nigdzie sie nie spiesze.Fakt znamienny doba kusz i forgy a ja mam 8 mlotkow w stolicy :przestraszony: za to butelek calkiem calkiem (110) hehe

Szybko to astro .... :przestraszony: w proszku jestem :zdegustowany: nie mam galerek i wojska a astro w 14 tur :zdegustowany:

Etap astro jest bardzo wazny przeciwnik tutaj zaczyna ostro gonic w demografii i w wojsku (chyba nie da sie zaskoczyc :zalamany: )

Etap astro przespany przez mnie powinienem wczesneij robic wojsko troche wstyd wyslyac jedna galerke jednak jak na tak kiepska mape astro ponizej 1000 a.d napawa dumą przyplynalem z wizyta czym mialem na razie i ładnie sie przywitałem :P

Jednak wszystkiego bylo mało by zrobic cokolwiek mimo blokady portów przeciwnika zadziwiajacy random dopadl jego caravele ...

Po astronomii ide w edukacje staram sie wypalic inzyniera mam punkty jzu z wiszacych ogrodów akurat za 25 tur bede chciał zrobic taj mahal na zloty wiek.

Przeciwnik ładnie zablokowany

Ma sporo szczescia...
i w obronie..

i w ataku ;)

Idziemy w liberalizm chatki sa coraz piekniej rozwiniete zacznie ta meka ich pielegnacji procentowac niebawem . :)

Jezeli przeciwnik nie cisnie lepiej zrobic wczesniej alfabet i zabrac z niego z liberalizmu pritning press jezeli nie ma czasu bo przeciwnik tez idzie w liberalizm to bierzemy nacjonalizm badz proch.

tutaj wybralem najlepszy wariant dla nas z mozliwych z liberalizmu printing press.

i wprowadziłem kolejno FREE SPEECH ORAZ FREE RELIGION.wazne sa akurat te dwa civiki dajace ci super kopa grajac niefinansowa nacja.I nad tym sie troche rozpisze poniżej.

Tutaj jeszcze macie fajny kombosik dla bobiego inzynier za 6 turek razem z nacjonalizmem dajacym tadz mahal na zloty wiek :hyhy: miasto choruje bo Bobek odcial mi rybki :zawstydzony:

A najbardziej uwielbiam te chatki z 8 monetami nie finansowym...

A tutaj demografia co robi takie kombo jak free religion free speech z demografią....

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2009-01-09, 04:49   

FREE RELIGION FREE SPEECH to jest klucz do tego jak mozna dorównac cudakowi w pożniejszym etapie,gra ta jest bardzo elasstyczna ,gra z Bobkiem toczyła sie do etapu liberki jednak poźniej potenjal nie maleje jak zobaczycie na screenach chatek jest pelno ciagle rosna po osiagnieciu statusu miasta dostajesz +3 złota ..Wazna wlasnie jest sciekza techow po liberce,jak masz duza przewage nacjonalizm taj mahal ewentualnie pojscie w nacjonalizm konstytucja i wprowadzenie twojego najwiekszego atutu kiedy cudak mysli ze ci zdusi mianowicie universal Suffrage który daje do kazdego takiego towna mlotek i wtedy prawei zawsze masakrujesz przeciwnika produkcją, dodatkowo olbrzymiego kopa daje oxford mozecie tez dac kazdy dowolny narodowy cudak a nie koniecznie national epik mozna uzyc np wall street albo ironworks.w zaleznosci co potrzeba.Zgarniecie darmowych wielkich bardzo pomaga np ekonomie.Pierwszy zloty wiek powinien byc na etapie albo przed astro albo własnie na etapie priting press najonalizm.Kiedy cudakowi coraz wolniej rodza sie wielcy ty masz ciagle chatki nie rozwiniete i z kazda dostajesz bonus kasy lub robisz budynki bardzo czesto pierwszy bank w stolicy buduje np przy wynadjowaniu fuzji.ten poczatowy brak infrstruktury pozniej nadrabiasz na US dajac sobie niezprzerwany kop praktycznie do atomu i duzo dużo dalej.Dosatjesz staly kop 10% nauki wiecej oraz dodatkowe zadowolenie z kazdej religii co daje dobry bonus przy wprowadzeniu US

W załaczniku mam swoj sejw z gry z Jaco jak wyglada panstwo w pozniejszym etapie mozecie sobie obejrzec ,tam jest fajny moment jak zobaczycice co sie dzieje i jak szybko leca techy po wybudowanie oxfordu.

Tutaj po liberce sciezek jest wiele i od was zalezy jak sobie tutaj poscielicie dalej gre ja lubie pozniej isc szybko do steam power i robic waly masakrujac produkcje na Universal jeszcze bardziej , jak sa rzeki miodzio.

Tfurca Gotmuff

ponti 

Posted: 2009-01-09, 05:07   

Etap poźniejszy np screeny stlicy z gry z Jaco

przed oxfordem juz na universal suffrage free speech free religion

po oxfordzie

demo z tego okresu kolega ma 10 cudaków w stolicy ja 3 :) róznica kultury do mojej czystej kasy w GNP,tutaj jednak duzy kop daje repra wiec wyrównuje Twoja maskymalizacje chatek.Finansowym nie ma moja taktyka takiego kopa jak non finem

Tfurca Gotmuff

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-01-09, 11:02   

Bardzo fajny opis, naprawdę dużo ciekawych informacji!

Moje trzy grosze:
- początek wygląda dokładnie tak jak każdy chyba gra na kontach - chatki, chatki, chatki. Niestety ta techinka przegrywa z techniką postawienia stolicy produkcyjnej a miasta komercyjne / naukowe stawia się wtedy gdzie indziej. W tym przykładzie gdyby stolica była tam gdzie jest miasto #2 to byś dużo szybciej zrobił kolejne miasta i moim zdaniem dużo szybciej byś się rozwinął
- ja bym od razu szedł po 4 miasta a osadników wycinałbym po 2 ludki w stolicy (po wycięciu lasu na spichlerz bo masz cechę exp)
- ja bym przyspieszył osadnika przechodząc na lasek bo zysk z przyspieszenia o dwie tury rozrośnięcie się chatki jest znikomy
- te Wiszące przed biblioteką to nie odrobina szaleństwa, tylko bardzo dużo ;) masz 32 butelki, więc tracisz na braku biblioteki w każdej turze 8 butelek... założę się że gdybyś miał bibliotekę to tempo odkrywania techów w całym państwie wzrosło by o blisko 20%... 30 tur robienia Wiszących spowodują że młotki odłożone na bibliotekę i misjonarza się skasują (chyba że co 15 tur będziesz przełączał na turę na te inne rzeczy). W sumie przez 30 tur stracisz 240 butelek...
- w demografii widać że na etapie Astro Bobek miał ją niestety lepszą.. więcej żarcia, produkcji i GNP, takie samo wojsko i obszar.
- atakowanie bez konstrukcji to według mnie błąd, może się udać _jedynie_ jeżeli przeciwnik jest zupełnie nieprzygotwany - musisz mieć 2x przewagę wojska aby spalić port a więc jak wstawi 4 jednostki do portu to musisz mieć 3 galeony i 8 jednostek a i to nie daje pewności że akcja się powiedzie
- na etapie liberki jedziesz na 60% - gdybyś hodował kupców jak Plewan to byłoby pewnie znacznie lepiej (ale jeszcze to testuję)
- Wolność Słowa to super ustrój, opłaca się jeżeli ma się dużo chatek - chodzi o proporcję między zyskiem z 50% handlu w stolicy a +2 handlu z chatki. W tej taktyce na pewno bardzo się opłaca. Jednak zauważ że stolica daje 140 kolbek w 1200ne, to nie jest oszałamiający wynik...
- młotek od chatki jest super, ale trzeba uważać na zadowolenie. Przygotowanie państwa powinno obejmować zbudowanie świątyń, koloseów, teatrów, rynku itp budynków rozweselających
- wiem że to nie jest finansista, ale masz około 250 butelek w stolicy w roku 1640ne :przestraszony: , ja pamiętam że na etapie astro (ok. 1000ne) miałem Inką 500 butelek na turę w samej stolicy (inna sprawa że mnie zaraz napadł Peter z berserkami chyba i mi tą stoilicę spalił :D no ale byłem świeżynką jeszcze wtedy)

Ale to tylko garść uwag bo cały opis jest bardzo ładny i wiele z niego można się nauczyć! :padam: :padam: :padam:

ponti 

Posted: 2009-01-09, 15:15   

LDeska wrote:
- początek wygląda dokładnie tak jak każdy chyba gra na kontach - chatki, chatki, chatki. Niestety ta techinka przegrywa z techniką postawienia stolicy produkcyjnej a miasta komercyjne / naukowe stawia się wtedy gdzie indziej. W tym przykładzie gdyby stolica była tam gdzie jest miasto #2 to byś dużo szybciej zrobił kolejne miasta i moim zdaniem dużo szybciej byś się rozwinął

Miejsca na miasto numer 2 nie widzialem kompletnie bo to był advanced start ;)

LDeska wrote:
- ja bym od razu szedł po 4 miasta a osadników wycinałbym po 2 ludki w stolicy (po wycięciu lasu na spichlerz bo masz cechę exp)

To jest na pewno dobra koncepcja :)

LDeska wrote:
- ja bym przyspieszył osadnika przechodząc na lasek bo zysk z przyspieszenia o dwie tury rozrośnięcie się chatki jest znikomy

Nie doczytałes wycinam nopn stop lasy na osadników i workerów tak naprawde to jest około 3 tur,chatki tak naprawde tylko pod stolica beda maksymalnie rozwiniete zeby wałsnie dac rade w poźniejszym etapie musisz rozwijac chatki od samego poczatku takze w innych miastach niestety cos za cos.

LDeska wrote:
- te Wiszące przed biblioteką to nie odrobina szaleństwa, tylko bardzo dużo

tak to bardzo dużo szaleństwa :) tyle tylko ze wycinajac lasy skonczylem ta bibliteke w trkacie robienia Hanging poszly dwa lasy jeden an biblioteke skonczenie drugi na przyspzieszenie cudaka.Po scince lasow oraz prerzuceniu produkcji na kopalnie HG miałem ponizej 10 tur - tak zle to tylko na screenie wyglada.

LDeska wrote:
w demografii widać że na etapie Astro Bobek miał ją niestety lepszą.. więcej żarcia, produkcji i GNP, takie samo wojsko i obszar.

to prawda jak wspomnialem przy etapie astro przeciwnik zaczyna cie scigac dlatego jest to dla nas najwazniejszy etap gry.Akurat w tym czasie bardzo dużo musi nam dac free speech i free religion a takze przetawiamy sporo produkcji na wiatraki

LDeska wrote:
- młotek od chatki jest super, ale trzeba uważać na zadowolenie. Przygotowanie państwa powinno obejmować zbudowanie świątyń, koloseów, teatrów, rynku itp budynków rozweselających

dokładnie tak trzeba zrobic ,dlatego gram Mehmedem dla jego budynku ,jednak masz takze dodatkowe happy z kazdej religii ,zakładajac ze gramy cudakiem mamy tyle samo zadowolenia praktycznie co przeciwnik +3 i we wszystkich miastach a nie w pięciu

LDeska wrote:
- wiem że to nie jest finansista, ale masz około 250 butelek w stolicy w roku 1640ne

Zalezy to bardzo często od mapy Leszku zobacz ze ja przy tej stolicy nei mialem kompletnie żarełka poza owcami na górce... wyciagniecie takiego wyniku przez Ja
co to także był podejrzewam max co mógł,dodatkowo porównujesz tylko stolice i jedna która ma z automatu 50% wiecej.Dzieki free speech free religion moje miasta produkują dużo wiecej butli niz pozostale miasta przeciwnika,maja dostep do lepszych chatek i maja te 10% niewiele ale coś w tym jest ;) dlatego warto rozwijac w pozostalych miastach nauke od czasu do czasu jakim budynkiem lub tez budynkiem do złota.

LDeska wrote:
- na etapie liberki jedziesz na 60% - gdybyś hodował kupców jak Plewan to byłoby pewnie znacznie lepiej (ale jeszcze to testuję)

to jest jak najbardziej do potestowania.

Tfurca Gotmuff

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2009-01-09, 15:35   

e tam ponti, rozjade cie z palcem w butelce piwa :)

ponti 

Posted: 2009-01-09, 15:39   

Zapraszam :)

Tfurca Gotmuff

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2009-01-09, 15:43   

a ja nasle na ciebie Martina :D

random Random RANDOM :samobojca:

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2009-01-09, 15:46   

tylko dzis chcialem sobie pociac w Hearts of Iron 2 (wczoraj kupilem, ale skoro mus to mus) no chyba ze team bedzie :0

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-01-09, 16:30   

A FFA??? Kiedy zagramy miłe przytulne FFA? :)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2009-01-09, 16:33   

ponti wrote:
Miejsca na miasto numer 2 nie widzialem kompletnie bo to był advanced start ;)

:rotfl2:

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 19/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2009-01-09, 20:07   

fajne są takie opisy - można zrobić sobie herbatkę, usiąść spokojnie i podglądnąć ciekawe patenty. :ok:

--- edit

takie spostrzeżenia - (tak bym zagrał - chociaż wcale nie mówie że lepiej)

- potery odkrywasz 7 tur przed zrobieniem worka - może mógłbyś odkryć w tym czasie 1 z techów poprzedzających (fishing lub agriculture) - i mieć potery tańsze. Drobna oszczędność.

- drugie miasto przy rzece - tak żeby objęło słoniki - bonusy do szcześcia są przed monarchią bardzo ważne.Albo na górce - by objąć jeszcze złoto. Złoto na początku to super dopalacz - szczególnie, że w mieście chcesz robić sety/ worki i nie zależy Ci na wzroście miasta.

Fajny pomysł z tym Wielkim Inżynierem - Ogrody + Spec z Kuźni - można poczekać i na późnym etapie się przyda. Można wesprzeć nim budowę Huty.

Nie rozumię po co ta Wielka Latarnia.

Skok w GNP olbrzymi - a o ile zmienia się nauka?

LDeska wrote:
Niestety ta techinka przegrywa z techniką postawienia stolicy produkcyjnej a miasta komercyjne / naukowe stawia się wtedy gdzie indziej.

o .. dziwne. Wolę jednak chatki w stolicy. Po co mi dużo produkcji na początku? Jeśli nie buduję Cudów oczywiście :)
Last edited by plewan_79 on 2009-01-09, 20:44; edited 1 time in total  

ponti 

Posted: 2009-01-10, 01:28   

plewan_79 wrote:
- potery odkrywasz 7 tur przed zrobieniem worka - może mógłbyś odkryć w tym czasie 1 z techów poprzedzających (fishing lub agriculture) - i mieć potery tańsze. Drobna oszczędność.

Jest to jak jakis pomysł ale determinuje to mapa.Agriculture i wheel mam wiec ide od razu w pottery .czy oplaca sie brac fishing wczesniej? byc może tak ale jesli nie jest potrzebny wole zrobic jednak mining a potem bronze working w czasie gdy pierwszy worker zajmuje sie chatkami,potrzeba czegos do przyspieszenia iproduckje czy to slavery czy scinania lasow wiec wynalezienie wczesniej fishing opóźnia nam bronze working w czasie gdy jest to najbardziej potrzebne.

plewan_79 wrote:
- drugie miasto przy rzece - tak żeby objęło słoniki - bonusy do szcześcia są przed monarchią bardzo ważne.Albo na górce - by objąć jeszcze złoto. Złoto na początku to super dopalacz - szczególnie, że w mieście chcesz robić sety/ worki i nie zależy Ci na wzroście miasta

Z drugim miastem jak sie dobrze przyjrzycie totalnie dalem ciała :)

Tfurca Gotmuff

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/26
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2009-01-10, 16:04   

a z gry ze mna to nie masz screena. :) Rozpracowąłem to po pierwszej porażce z Toba. A mam jeszcze cos na Ciebie nowego. Acha moje wnioski, jezeli nie ma rybek to mozna odpuscic astro, Po rzyba sie tak scigac jak mozna robic cos innego wtedy. Wole przywitac takiego napstnika u siebuie i niech płąci za to całe wojsko.

ponti 

Posted: 2009-01-10, 17:40   

Lary33 wrote:
a z gry ze mna to nie masz screena.

Z której gry z pierwszej czy drugiej Lary :) ?

Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum