www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Rozmowy transoceaniczne Aztecko - Niemieckie"
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-15, 14:15   Pakt "Rozmowy transoceaniczne Aztecko - Niemieckie"

Pakt numer 156, założony 2009-03-16 09:53:44 przez pawelt (Aztekowie)

Nazwa paktu: Rozmowy transoceaniczne Aztecko - Niemieckie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
domel

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-15, 14:15   

pawelt (Aztekowie) 2009-03-16 09:56:47
Aztekowie pozdrawiają naród niemiecki i ich wielkiego władcę. W ramach wymiany map poznaliśmy, że świat jest okrągły, a po drugiej stronie globu istnieją inne cywilizacje. Chcielibyśmy zainicjować dobre stosunki na linii Aztekowie - Niemcy i dowiedzieć się o sytuacji panującej na odległym lądzie. Montezuma

domel (Niemcy) 2009-03-16 10:23:49
Germanie również pozdrawiają Azteków kimkolwiek są. Ja też widze jakąś wielką zieloną kropę w środku kontynentu azjatyckiego jednak trudno mi stwierdzić czy jest to jakiś kraj czy też piękne żyzne tereny pokryte zieloną trawą. Dopóki się nie spotkamy jakakolwiek komunikacja jest niemożliwa gdyż nie mam pewności czy to przypadkiem nie jest Zuluska prowokacja. Kontakt mam z Holendrem więc jeśli jest on Twym sąsiadem to możesz przez niego przesyłać poselstwo do czasu naszego faktycznego kontaktu. Ja też widze jakąś wielką zieloną kropę w środku kontynentu azjatyckiego jednak trudno mi stwierdzić czy jest to jakiś kraj czy też piękne żyzne tereny pokryte zieloną trawą. Dopóki się nie spotkamy jakakolwiek komunikacja jest niemożliwa gdyż nie mam pewności czy to przypadkiem nie jest Zuluska prowokacja. Kontakt mam z Holendrem więc jeśli jest on Twym sąsiadem to możesz przez niego przesyłać poselstwo do czasu naszego faktycznego kontaktu. Germanie również pozdrawiają Azteków kimkolwiek są. Fryderyk I Zauroczony i Katarzyna Nim Zauroczona

domel (Niemcy) 2009-03-21 17:01:01
Witaj Montezumo, W końcu się spotykamy!!! Jest mi niezmiernie miło Cię poznać i teraz już wierze w twe istnienie. Z początku sądziłem że to Zuluscy Rebelianci coś kombinują ale się okazało że jednak to wasz był ten dyplomata. Mam nadzieje że stosunki między naszymi narodami będą się dobrze układać. Na początek proponuje aby nasze granice zostały otwarte dla wędrowców z obu krain jak i dla handlu który dzięki temu będzie kwitł, lecz przez swe gapiostwo zapomniałem to uczynić. Więc jeśli będziesz łaskaw zrób to w swej kolejce. Z wyrazami szacunku Fryderyk I Zauroczony wraz z małżonką Katarzyną Wielką

domel (Niemcy) 2009-03-22 13:13:14
Nie pisz przez gre bo ja tam nie widze co napisałeś do mnie. Powtórz to tu. Zaproponowałem wymianę surowców słonie za małże, niestety nic innego nie mam obecnie na wymianę.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-22 13:18:33
Montezuma wita Wielkiego władcę wraz z piękną małżonką :) . Niech nasze narody żyją w pokoju. Zapraszamy waszych ambasadorów, kupców i turystów chcących zaznać bezkresu azteckich stepów. Na wszelakie wymiany handlowe jesteśmy otwarci. Jeśli jest coś czego potrzebujecie, to wystarczy poprosić. Jeśli nie macie czym zapłacić, odwdzięczycie się w przyszłości. Montezuma (bez małżonki)

pawelt (Aztekowie) 2009-03-30 12:04:56
Pozdrawiamy Wielkiego władcę zza wielkiej wody. 1. Jak kampania zuluska? Kiedy się skończą udręki czarnego władcy? 2. Nasi kupcy powiadają, że posiadasz Panie wielki skarb: jedyna na świecie konie z rogami (jelonki). Co byś chciał za nie? 3. Jak się układa współpraca z Celtem "już nie pobożnym"? 4. Mam nadzieję, że Wilhelm już nie niepokoi waszych granic?

domel (Niemcy) 2009-04-01 14:49:31
Witaj Montezumo! Na wstępie przepraszam za tak wielką zwłokę z odpowiedzią ale kampania przeciw Zulusom pochłania cały mój czas a małżonka Kasia przygotowuje plany kolejnej inwazji. Z Zulusami niebawem skończymy wraz z Sulejmanem. Miała to być wstępnie wojna o niepodległość Turcji lecz przerodziła się w eksterminacje Zulusów. Cóż naród to uparty i ani razu nie poprosił o pokój który na pewnym etapie kampanii byłby do zaakceptowania. Z Celtami wiąże nas wiele umów handlowych polegających na wymianie surowców za złoto a Wilhelm już nie narusza jednostkami pirackimi mych wybrzeży. Co do jelonków o które się tak wypytujesz to niestety posiadamy ich tylko jedną sztukę i jak się okazuje jest to jedyny surowiec na całym świecie. Ciężko powiedzieć co bym chciał za ten surowiec. Może inaczej, co jesteś w stanie zaoferować w zamian za ten surowiec?

pawelt (Aztekowie) 2009-04-01 14:57:59
Jestem w stanie zaoferować każdy surowiec lub surowce, jakie nie macie u siebie, a którego potrzebujecie, a u nas jest w nadmiarze. Być może będą to surowce, za które musisz płacić u Celta, a tak byś miał za darmo. Daj znać czy są takie i ile ich jest, to zobaczymy co da się zrobić. Na pewno nie wyjdziesz na tym stratny, a i małżonka będzie zadowolona :) .

domel (Niemcy) 2009-04-02 12:37:04
W odpowiedzi na twe zapytanie w sprawie jelonków to w obecnym momencie nie będziemy mogli nimi handlować. Oczywiście kuszącą propozycją jest wymiana na surowce za które płacę Brenozjuszowi jednak problem polega na tym że pozbędę się tego 1 :zdrowie: , gdybyś miał surowiec dający zdrowie a którego nie posiadam skory byłbym do wymiany. Obecnie takim surowcem są chyba świnki.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-02 12:51:01
świnek niestety nie mam, też je importuję, tak samo jak cukier (od wilhelma). Zasoby dające zdrowie mamy takie: ryby, kraby, kukurydza, pszenica, ryż, wino, owce, krowy i jedne banany.

domel (Niemcy) 2009-04-02 13:21:39
Ja z tych surowców nie mam tylko bananów. Sam importuje cukier, wino, przyprawy. Więc widzisz jeśli bym się wymienił z tobą na cokolwiek to jestem w tył o 1 :zdrowie: . Niebawem Germania wkroczy w erę przemysłową więc zdrowie będzie bardzo potrzebne.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-02 13:39:53
Spróbujemy załatwić świnki u wilhelma dla was w takim razie. Dorzucę wtedy jeszcze jakiś bonus (za który płacisz u Celta, np. przyprawy) i nie będziesz na tym stratny.

domel (Niemcy) 2009-04-02 19:18:02
Niestety umowa za świnki przestaje być wiążąca. Udało mi się wynegocjować intratny dla Germanii z interes z innym potentatem surowcowym. Nie handlowałem co prawda jelonkami jednak dzięki futrom wymieniłem inne surowce w tym 2 zdrowotne.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum