www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Rozmowy transoceaniczne Aztecko - Celtyckie"
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-15, 13:19   Pakt "Rozmowy transoceaniczne Aztecko - Celtyckie"

Pakt numer 158, zaoony 2009-03-16 09:58:48 przez pawelt (Aztekowie)

Nazwa paktu: Rozmowy transoceaniczne Aztecko - Celtyckie

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: pawelt
Damroka

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-15, 13:19   

pawelt (Aztekowie) 2009-03-16 10:13:01
Nard Aztecki pozdrawia cay nard celtycki i ich wadc - Brennusa Stworzylimy szybk poczt kuriersk (czerwon lini), aby by zawsze w kontakcie i szybko reagowa na zmieniajc si sytuacj. Obecne kwestie wymagajce regulacji: 1. Strefa buforowa. Kryptonim Janek. Oddalimy pod wadanie jedno z dwch miast, wg wczeniejszych ustale. Drugie miasto jest w stanie buntw i zostanie przekazane za ok 5 dni. 2. Strefy wpyww. Kryptonim kompas. Kolebk cywilizacji azteckiej s zielone tereny na syberii. Jednak ich niedostatek popchn nas do kolonizacji caej stepowej azji, a dotarlimy to ziemi obiecanej - Europy. Europ zatem traktujemy jako nasz stref wpywu. Zatem wyprzedzajc ewentualne zdarzenia lemy propozycj podziau stref wpywu na pnocn (europa) azteck i poudniow (poudniowa afryka, australia) celtyck. Czekamy na odpowied. Nard Aztecki i jego wadca Montezuma.

Damroka (Celtowie) 2009-03-16 11:32:44
Witam wadc Aztekw. Szczerze mwic to nie jestem zachwycony prb podbicia przez Aztekw rwnie pozostaej czci Europy. Nard Aztecki mimo pocztkowych niedoborw w postaci terenw zielonych, zdoby ich ju jednak mnstwo na poudniu Azji. Co jak co ale na brak ziemi to Aztek nie moe narzeka. Zaproponowany podzia mi nie pasuje i jeli wojska azteckie uderz na Inkasa, ja wkrocz do niego rwnie z drugiej strony. Najlepiej jednak byoby zostawi go w spokoju.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-16 11:44:49
Skoro podzia wpyww zaproponowany przez nas wam nie pasuje, to zaproponujcie wasny. Porozumienie to jest kluczow spraw dla utrzymania pokoju i rwnowagi na wicie, inaczej mog powstawa ogniska zapalne. Aztecy maj duo ziem, jednak sabej jakoci. Wielki random nam nie sprzyja, wic musimy sprzyja sobie sami.

Damroka (Celtowie) 2009-03-16 12:15:44
Ziemie midzy nami to Portugalia i Inkowie. Jeli wic nie chcemy y w cigym napiciu i wypatrywa wci ruchw swoich wojsk to wedug mnie lepiej byoby ich nie rusza. Co do podziau stref wpywu, to mi wystarczy Afryka, a jeli Tobie mao jest jeszcze caej Azji i sporej czci Europy to proponuj dla Ciebie jeszcze Australi. Nie ma co si licytowa na gorsze traktowanie przez Wielkiego Randoma, bo ja moje pierwsze miasta postawiem na saharyjskich stepach. Przy mojej Aztecka kolebka wyglda wybornie.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-17 08:12:34
Jak rozumiem, wadco celtycki, chcesz mie poudniow afryk dla siebie, a europ pozostawi nietknit??? co do australii, to nie jest ona w ogle w naszych zainteresowaniach.

Damroka (Celtowie) 2009-03-17 09:00:45
Tak jak zasugerowae Montezumo, losy wiata s w naszych rkach. Wic to od nas zaley w ktrym kierunku je pokierujemy. Nie musimy rywalizacji o prymat na tym wiecie, tak jak to na og bywa, rozstrzyga drog militarn. Zarwno Inkowie jak i Portugalczycy s w strefie zainteresowa nas obu. Ale przejcie ich spowoduje, e bdziemy stali swoimi wojskami na przeciw siebie w bezporedniej odlegoci. Wic prdzej czy pniej kto nie wytrzyma, a e na og nie ma co czeka na pniej wic pewnie stanie si to szybko. Dlatego proponuj pozostawienie Europy nietknit. Poudniowa Afryka to inna sprawa. Jeste zainteresowany tymi terenami? Chciaem Chiczyka zreszt zostawi, tak jak niegdy Portugalczyka, tylko e on sam si pcha pod n.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-19 13:07:36
Montezuma pieszy z nowinami. Drugie miasto buforowe zostao przejte przez siouxw zanim zdylimy je odda Jasiowi. Mam nadziej, e nie jest to jaki problem. Co do europy, to si cigle zastanawiamy. Gwnym powodem jest ekonomia. Nasza armia ma wysoki od, a ostatni upgrade kosztowa pastwo majtek. Do tego genera nadpobudliwy i wojowa chce. Czy nie lepiej by byo podzieli si europ i stworzy w niej stref zdemilitaryzowan?

Damroka (Celtowie) 2009-03-19 23:53:00
Brenozjusz przemyla propozycj. Jestemy gotowi przysta na t propozycj. Przebieg naszej granicy widziabym pomidzy Cuzco a Tiahuanaco. A po podbiciu Europy pozostawiamy w miastach po jednej dwch jednostek dla zapewnienia zadowolenia mieszkacom i reszte wojska wycofujemy poza Europ. Pewnie ju widziae, e Inkaski wadca dysponuje strzelcami.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-20 08:12:27
Montezumie odpowiada taki podzia (Vilcabamba rozumiem, bdzie naleaa do Imperium Azteckiego?). Kolejna sprawa: Skoro Chiczyk nie jest przyjacielem Brenusa, to chcielibymy uprzedzi przed zdobycia chiskiego miasta koo naszych granic. Jest to wyspowe miasto blokujce nasze granice morskie. I jeszcze jedna sprawa. Wykrylimy zmorzone dziaania szpiegowskie przeciw narodowi Azteckiemu. Czemu to ma suy? Wzajemnej inwigilacji?

Damroka (Celtowie) 2009-03-20 08:59:40
Tak Vilcabamba dla Aztekw. Z miastem Chiczyka na wyspie moemy zrobi tak jak z ostatnimi miastami Mansy, czyli przekaza Janickowi. Sprawa szpiegostwa. To akurat jest stosunkowa mao szkodliwa forma oddziaywania na siebie. Obecnie rzeczywicie mam wicej szpiegostwa zaangaowanego u Ciebie, ale to wynika troch z tego, e jeste potg szpiegowsk i eby widzie choby nad czym pracuj Twoi naukowcy musz wicej si zaangaowa. Ty te przecie inwigilujesz moich naukowcw.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-20 09:39:22
Miasto Vilcabamba bdzie naszym "oknem na wiat" zachodni. Chcielibymy trzyma tam wicej jednostek obronnych (np kilka CKM). Miasto chiczykw chcemy przej. Jest tam czarna substancja, o ktrej mwi nasi prorocy -czarne zoto, a jak widzisz w azji i europie waciwie jej brak. Do tej pory inwigilowalimy tylko ink. Chcielibymy aby proporcja punktw nie przekraczaa max 1,1 na wasz korzy. Wystarczy to wam do widzenia nad czym pracuj nasi naukowcy, a zaoszczdzi nam duych inwestycji w budynki szpiegowskie.

Damroka (Celtowie) 2009-03-20 12:01:40
Panie Montezuma, administracja urzdnicza chyba Ci troch oszukuje w sprawie czarnego zota. Ka wysa swoich bardziej zaufanych ludzi i niech przeszukaj okolice Nagasaki. Chciabym przy okazji wyrazi swoje uznanie za rzeczowe rozmowy i ch poszukiwania drg porozumienia.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-20 18:39:48
Jedno zoe czarnej substancji to zdecydowanie dla nas za mao :kwasny:

pawelt (Aztekowie) 2009-03-26 14:42:59
Depesza: Kilka spraw do rozmwienia. 1. Miasto Kaifeng Czy jest porozumienia co do tego miasta? Tzn, e bdzie naleao do imperium Azteckiego, ze wzgldu na znajdujc si tam substancj? 2. Inkaskie Miasto wyspowe Aktualizacja map wykazaa, e Inkowie maj miasto na wysepce, o ktrym nie wiedzielimy. MIasto znajduje si po stronie Celtyckiej w umownej granicy podziau kontynentu Europejskiego. Czy jednak Brenus nie byby skonny odstpi tego miasta za jak zapat? 3. Portugalska stolica Coimbra Miasto zostanie zdobyte przez wojska azteckie (ze wzgldu na bolkujc kultur), jednak w ramach porozumienia o strefie buforowej zostanie ono przekazane z powrotem Janowi (jeli ten zgodzi si by wasalem Aztekw) lub Siouxom lub innej nacji, ktra nie ma w tym rejonie wpyww kulturowych. 4. Stolica Inkaska Prosimy o ryche zdobycie stolicy inkaskiej (do 10 tur), gdy bdzie blokowa rozwj zdobycznych terenw. Ewentualnie moemy suy pomoc. Nasza armia jest wietnie wyszkolona do zdobywania twierdz i to bez uycia machin oblniczych (wszystkie walki ponad 96%). Czy s jeszcze jakie nieomwione sprawy?

Damroka (Celtowie) 2009-03-26 15:11:00
1. Prosz o wyjanienie, dlaczego jedno zoe jest niewystarczajce. Czy ono si wyczerpuje? 2. Nienasycenie Aztekw jest zdumiewajce. Jeli jednak Aztekowi zaley na miecie na wyspie, nie bdziemy z tym robi problemw i z pewnoci si porozumiemy. 3. ok 4. Zdobdziemy w 10 tur :)

pawelt (Aztekowie) 2009-03-26 15:16:16
1. Dwa zoa, to dwa razy bezpieczniejsze pastwo. A po ledwo co przeytym ataku dwch sojusznikw Montezuma musi dba o bezpieczestwo podwjnie :) 2. Nie chodzi o nienasycenie, jednak o swobodny dostp do oceanu atlantyckiego. Jeszcze jedna sprawa. Co to za napicia na linii Celtycko - Holenderskiej?

Damroka (Celtowie) 2009-03-26 15:32:30
1. Jak Ci tak zaley to nie ma sprawy, za jak gratyfikacj. Tylko bez stacjonowania tam jednostek lotniczych. Inne sprawy. Czyby Twj sojusznik nie chwali si jak to najpierw bez uprzedzenia przej moje miasto w Australii, a potem wybra si ekip 4 galeonw, w ktrych mia 16 jednostek strzelcw i kwalerii i atakowa bezporednio wybrzee afrykaskie? Ja tam nerwowy nie jestem, ale to rzeczywicie spowodowao lekkie napicia.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-27 08:23:44
1. Jestem w stanie si na tak umow zgodzi, pod warunkiem, e w Twoim miecie na pwyspie obok Keifeung rwnie nie bdzie maszyn latajcych. 2. Co z miastem wyspowym Inki? Na jakich warunkach jeste w stanie je nam odda? 3. Wilhelm nigdy nie dyskutowa z nami swoich zamiarw i polityki imperialnej. Teraz jednak chce by nasze pastwa byy w cisym sojuszu wasalnym. Tak wic od chwili obecnej bdziemy prowadzi wspln polityk i na pewno bd hamowa jego wybryki. Lepiej mie Wilhelma pod swoj opiek, ni terroryst u swoich granic ;)

Damroka (Celtowie) 2009-03-27 08:36:34
1. co do maszyn latajcych to ok. Stawka za odstpienie miasta - 200 goldw 2. Stawka za odstpienie miasta 200 goldw 3. Jak Wilhelm odda miasto ktre mi zabra, to moemy podpisa pokj, bo ju si tam ekipa wybiera. Z takim miastem miaem znacznie lepszy handel ni ze stolic, z ktr wewntrznie handluj niektre moje miasta.

pawelt (Aztekowie) 2009-03-27 09:01:14
A co powiesz na 600 golda za wszystkie 3 miasta?

LDeska

Posted: 2009-05-15, 13:19   

Damroka (Celtowie) 2009-03-27 09:24:10
Kurcze, bd musia sobie poszuka jeszcze jakiej wyspy. Ale niech bdzie :)

pawelt (Aztekowie) 2009-03-27 09:32:56
Kas przeka za 3 tury (musz j zebra). MIasto inkw na wysepce zdobdziemy sami.

Damroka (Celtowie) 2009-04-08 12:46:04
1.Jak tam z nasz umow o demilitaryzacji Europy? Aztekowie utrzymuj tam znacznie wiksze siy ni Celtowie. 2. Musiaem ponowi dziaania szpiegowskie, poniewa niedawno nastpi skokowy i to znaczcy wzrost potrzebnego szpiegostwa, waciwie podwajajc dotychczasowe zapotrzebowanie.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-08 12:54:57
1. demilitaryzacja europy ju zaczem. Cz wojska czeka na atak na ostatnie miasto inkw, cz wojska si leczyo i w nastpnej turze znacznie uszczupl garnizony. Ale jak si umawialimy w tych 2 miastach portowych bdzie troch jednostek obronnych (min po 5 sztuk np CKM) i troch floty powietrznej. Reszta wojska bdzie najbliej na uralu. 2. Ja ostatnio chciaem zrwna nasze punkty szpiegowskie, ale na kilka tur zapomniaem o tym i dlatego wysza taka nadwyka.

Damroka (Celtowie) 2009-04-08 13:00:57
2. Mi chodzi o to, e dytychczas do ogldania bada azteckich potrzebowaem ok. 1700 pkt, a par tur temy nastpi skok i potrzebuj teraz mie 3400 pkt, eby widzie te badania.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-08 13:13:07
ahh, bo ja daem misj kontrwywiadowcz. Dawae tyle punktw na mnie, e baem si, e widzisz ju moje miasta i produkcje w nich. Za ok 7 tur wrci wszystko do normy, a ja sprbuj wyrwna mniej wicej nasze punkty szpiegowskie, ale tak, eby widzia co wymylam.

Damroka (Celtowie) 2009-04-08 13:19:28
Ja te wanie daem misj kontrwywiadowcz, wic troch si to rozjedzie :)

pawelt (Aztekowie) 2009-04-08 13:23:03
ok, damy rad :)

Damroka (Celtowie) 2009-04-18 14:01:45
Widz, e Aztek szykuje si do rozstrzygni militarnych. Czyby Montezuma nie potrafi si pochamowa i wyzwoli od agresywnych instynktw? :)

pawelt (Aztekowie) 2009-04-18 14:54:50
Nie wiem skd te przypuszczenia. Wybudowalimy kilka nowoczesnych jednostek wojskowych do obrony i wicej nie budujemy.

Damroka (Celtowie) 2009-04-18 16:16:02
Gratulujemy internetu :\

pawelt (Aztekowie) 2009-04-18 16:30:44
Nasi internauci znaleli w zasobach wiatowego internetu wielce interesujc wiedz: teologi :P

Damroka (Celtowie) 2009-04-18 17:17:39
:D PS. widziaem w jednej turze azteck d podwodn na oceanie indyjskim. I tak si teraz zastanawiam, czy to normalne, e j widziaem? Ostatnio odzie podwodne uywaem chyba w civ3 :) , ale byy one niewidoczne dla innych pastw.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-18 19:09:06
odzie podwodne s wykrywane przez statki powietrzne i niszczyciele i inne odzie podwodne. Mam do nich sentyment, to jedn zwodowalimy :)

Damroka (Celtowie) 2009-04-20 08:31:12
Ach te azteki, oszukuj a si dymi. Jedna d podwodna z sentymentw, a dopiero co naliczyem ich 4. A flota indonezyska jakich rubiey pynie broni? :D

pawelt (Aztekowie) 2009-04-20 08:39:29
Mam sentyment do jednostek nowoczesnych, nie mog si powstrzyma :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: